• Thriller

Hlava Medúzy - Tajemství umírajícího lesa (2021) (epizoda) odpad!

Tuhle nepovedenou hrůzu jsem vzdal hned po prvním díle, nicméně jsem chtěl zjistit, co se asi tak po několika dalších epizodách v nejděsnějšim séroši na světě změnilo. A zjistil jsem co?....že se nezměnilo vůbec nic! Katastrofa střídá děs. Osumnáctiletá žába rozseká stejně starý frajerce palici cihlou, krve jak z vola, zřejmě si jí posléze naložila na záda a mýrnyx týrnyx jí odnesla do kilometr vzdálenýho háje, aby jí tady zakopala. Kde po cestě sebrala lopatu, rýč, krumpáč, to už je každýmu fuk. Před domem oběti musela bejt louže krve jak kráva a krvavá cestička se dokonce musela táhnout až na místo improvizovaného hrobu. Co na to tehdejší soudruzi esenbáci? Ničevó. Takže, bembeřici medúzy už nikdy více, stačilo.

V Bruggách (2008)

Je to už dlouhá řádka let, co jsem viděl tenhle snímek poprvé. Včera byla příležitost zhlédnout jej opakovaně a to mi přišlo setsakra vhod. Spoustu drobností v ději jsem již pozapomněl, takže bylo po letech o dobrou zábavu postaráno. Farrell je zde opravdu výborný a do Gleesona se dokonce není možné nezamilovat. Fiennesova role přináší krom psychpatické agresivity spoustu vtipných momentů a celý příběh je tak absurdně dojemný, že patří k tomu absolutně nejlepšímu, co jsem kdy na obrazovce sledoval i když nejde o film vyloženě z top ten žebříčku. Plné hodnocení je zde, myslím, na místě.

Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda)

Seriál mi byl díky úvodní části velmi, ale opravdu velmi nesympatický a až svým třetím dílem si u mne tu nekoukatelnost malilinko vyžehlil. Třetí střípek do mozaiky se tak dá v pohodě ohodnotit hvězdným průměrem. Tvůrci jsou však díky tomuto fenoménu trochu sami proti sobě, neboť hned na začátku odradili od sledování velkou část diváctva. Motiv dalšího trestného činu zůstává opět dosti hloupý, jednotlivé role se začínají naopak pohybovat od naprosté tragédie k alespoň nějaké líbivosti (tento vývoj ovšem zpravidla funguje skoro u každého seriálu, neboť si divák na charaktery hlavních postav prostě zvykne), překvapilo mne obsazení mladší Geislerové a Lábuse (u Geislerky kvituji, neboť se z ní tedy vyklubala pořádně sexy kóča), scéna s napadením Šafaříka ve stájích pro policii naprosto typická a to bez ohledu na historické období, k Langmajerovi, jakožto institutu "Evžen, lovec žen", se snad už nemá cenu ani vyjadřovat, no a to bude asi tak vše...tedy konec hlášení. P.S.: dám tomu ještě šanci, uvidíme.

Somálští piráti (2017)

Hned jako první musím zmínit, že jsem právě dokoukal film 33 životů v hlavní roli s Banderasem a ejhle, do tohoto snímku mi jakoby náhodou vklouzla jeho ex Griffith, kterou jsem navíc vůbec nepoznal, no, blázinec. Dle komentářů to mělo být totálně zpackaný psycho, ale mě film kupodivu celkem sednul a žádná trapná ostuda se nekonala. Peters jako vousáč byl už přijatelnej, Al Pacina jsem zde tedy neočekával, ale budiž, no a "Ronaldino" Abdi, to byla velká paráda. O komické situace a somálské nachytávky nebyla občas nouze, takže se trochu té svěžesti do všudypřítomného vedra vecpalo, nebezpečí se nekonalo, zato v pohodě odpočinková podívaná ano a co chtít víc, že? Za mne průměr, ovšem srágora to fakt nebyla.

33 životů (2015)

Abych pravdu řekl, čekal jsem totál kýčovitou podívanou a pěknou telenoveláckou srágoru navrch ještě s dvojkovym Bandériem v čele. K filmu jsem tedy přistupoval s dost velkým despektem, ale kupodivu jsem byl nakonec příjemně překvapenej. Herci se popasovali s rolemi se ctí, sám Antonio moc fajn, svým zralým půvabem mne upoutala Binoche, Phillips mi příliš nesedl, naopak Byrne mi přišel výbornej. Legrace to pro ty chlapce dole v dole opravdu bejt nemohla, čéku musí zákonitě hrabat a navíc bejt v situaci chlapíka, kterej se v kapsli dostal na povrch až jako poslední, to bych asi nedal...zůstat tam sám a čekat, jestli se komín nesekne, nezhroutí, no, nevim. Za tu dřinu obdivuju horníky komplet všude na světě, včetně těch našich. Pár takovejch těch "latýno blbin" a klišé jsem samozřejmě zaznamenal, to by bylo, aby nebylo, pročež hodnotím jen průměrným souhvězdím, ale zklamanej teda fakt nejsem. Dobrý to bylo.

Modlitby za Bobbyho (2009) (TV film)

Velmi průměrná televizní záležitost, kterou z toho průměru nijak zvlášť nevytrhává ani Ripleyová. Nechal jsem se nalákat a vlastně současně zmást vysokým hodnocením zde na fóru, aniž bych si uvědomil, že příběh zabodoval převážně mezi homosexuály a lesbami. To je pochopitelně ok, akorát jsem zkrátka čekal víc. U nás, ale i jinde ve světě už je stran homosexuality situace samozřejmě jiná a nejde jen o jistou dávku slušnosti k odlišnému, tedy tu jakousi zprofanovanou toleranci. Posunuli jsme se úplně do jiné dimenze, do stavu, kdy nejen, že jsme my hetero úplně ukradení komunitě “4procentních", ale stejně tak jsou po všech těch letech ukradení homosexuálové zase nám. A tak to má být, nechť si každý žije na svém doskočišti a nezasahuje do svobod tomu druhému. Příběh mne nijak extra nezasáhl a proto hodnotím jen tím výše zmiňovaným průměrem.

Rocky Balboa (2006)

Tohle "Sláj" prostě umí. Tak, jako byly u týhle boxerský ságy výborný první dva díly, tak je skvělej i tenhle zatím předposlední. Nejde o ten box - nebox, o Stalloneho formu - neformu, jde o kecy, průpovídky a moudra, který tenhle duševně poraněnej, stárnoucí chlápek trousí a sype z rukávu, jak na běžícím pásu. Zkrátka to má cosi do sebe, je to dojemný, nostalgický a s pohádkově dobrym koncem, o což jde u Rockyho až v první řadě. Krásný čtyři hvězdy.

Výstřel (1981) odpad!

Po zhlédnutí místního hodnocení a následném rozkoukání filmu jsem jenom nechápavě vrtěl hlavou. Jedná se snad o nějaký špatný vtip? On vlastně i celý ten úvod snímku o tajemném muži s dýkou, spolu s výkřikovou scénou ve sprše, tak nějak souzní (samozřejmě ve zlém) se zbytkem bijáku. No, tady se tedy De Palma šeredně seknul. Travolta byl pro mne podivuhodník obecný po celou svou mrzkou kariéru a nezachránila to bohužel ani ke konci poměrně půvabná a sexy Allen. Tu sa zkrátka niečo ozaj velmi nevydarilo. Odpad všech odpadů.

Fargo - Season 2 (2015) (série)

Toto se vyvedlo lépe než předchozí série, aby taky ne, že, když jde o zlatá sedmdesátá. Proto mi nevadily ani ty talíře, neb celá bláznivá UFO mánie k těm letům zkrátka patří. Příběh byl více gangsterský, tvrdší, zabijáci uvěřitelnější než Thornthon a všemu navíc vévodila vynikající Dunst. Moc příjemní byli sympaťáci Wilson a Danson a taky Cristin Milioti. Ovšem výkon, který předvedl indián Zahn McClarnon, ten je snad nejvýmluvnější. Nekompromisní, sympatický a jak se na indoše sluší a patří, taky zatraceně hrdý chlápek, bez něhož by byl příběh o dost nudnější a plošší. Tady opravdu bravo. Hodnocení zůstává na čtyřech, uvidíme jak se mi bude zamlouvat série č.3.

Fargo - Season 1 (2014) (série)

Nepřišlo mi to nijak zlý, i když jsem po úvodních dvou dílech čekal mnohem víc. Někdy byl příběh dokonce nudný, zkrátka jednotlivé části nebyly vůbec vyrovnané. Napravil to až závěr a tedy opět dva díly, ty poslední. Freeman výbornej, Alison Tolman fajn, Thornton...no, tady moc přesvědčenej nejsem, moc jsem mu to nežral. Trochu mne překvapilo, že se tu v některých komentech objevuje jistá naivita stran pravdivosti příběhu. Lidi, rozum do hrsti, produkce si může přeci tvrdit, co chce, to není trestné, prostě jde o fabulaci s cílem zaujmout. Jinak druhá série pro mne značně lepší, což překvapilo, páč jí většina hodnotila o dost příkřeji. Hodnotím čtyřhvězdou, byť jde o seriál a vlastně o celé série natočené stylem "zabíjení pro zabíjení", tedy velmi monotématicky zaměřeno. Halt, lidi chtěj krev.