WikiLeaks: Válka, lži a video (2011)

WikiLeaks a noční můry plné moči na prostěradle v podání americké vlády, armády a ostatních složek této bašty "demokracie" a vzoru pro všechno živé na Zemi. Ano, hrdá Amerika a převážně její armáda se už od války ve Vietnamu poučila a novináři si už nesmějí dovolit takový luxus v podání pravdivého válečného zpravodajství z války, kde se "šíří demokracie" na ropných polích. Ostatně, kurva, vždyť něco takového jako válka do které je zatažena polovina armád západního světa, je přece jen soukromou party na dvorku oplocené zahrady, kde volně dostupné informace pro občany platící ty armády, nepřichází v úvahu! To se pak objeví jedna webová stránka, která pouze zveřejňuje jí zaslané informace vytvořené přímo armádou, kde vévodí takové lahůdky jako vraždění dětí, civilistů nebo neozbrojených novinářů, případně jasně deklaruje, že zbraně hromadného ničení byl jen rafinovaně lživý pojem, a hned je oheň na střeše a demokracie v celém světě ohrožena! Škoda, že lidem je to stejně u prdele a večer si zapnou televizní noviny na Nově, kde uvěří naprosto všemu, co je jim naservírováno. 11/9 pak zapálí svíčku se zdviženou pěstí směrem na Blízký východ a salutem směrem k americké vlajce a pravá podstata jim bude nadále unikat. Jediné, co mi chybělo u v tomto dokumentu zobrazených směšných nařčeních členů WikiLeaks ("tresty smrti pro všechny", "jsou to špióni", "teroristi!!!", "nechat popravit je málo"), ze strany amerických republikánů a jiných pomatenců, bylo ohrané a trapné klišé o tom, že "jsou to všechno jen konspirační teoretici".

I Gordon Ramsay se nechá poučit (2010) (pořad)

Zapomeňte na Masterchefa, Pekelnou kuchyni nebo Noční můry, tohle je jednoznačně nejlepší a nejhodnotnější pořad, který kdy Gordon natočil, bez diskuze. Nehrají zde roli umělé emoce, televizní pózy a tvrdá gesta. Tady se jede čistě na strunu poznání exotického menu asijské kuchyně, což ve výsledku přináší příjemný cestopisný dokument s těmi pro Gordona typickými prvky reality-show. Ramsay zde představuje čistého turistu na poznávacím zájezdu, takže svojí mediální pózu ze svých reality-show ponechal doma a divák má díky tomu možnost vidět jeho nejpřirozenější povahu, včetně té profesionální. Každý díl má podobný průběh, Gordon sežere pár asijských hnusů, naučí se několik lahodných receptů z lokální domácí kuchyně a na konci skládá "zkoušky" před přísnou komisí v luxusních restauracích, což divákovi přináší celkem ojedinělé scény, ve kterých sám velký Kondom Ramsay kazí, je pomalý a fuckuje sám sebe. Naučné, cestopisné a zábavné. 90%

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Podprůměrná epizoda seriálu roztahaná do celovečerního filmu. Krobot a jeho pasivně-aktivní drsňáctví ala: "hlavně vraťte ty podšálky", je sice hezké a vtipné, ale pouze v roli autobusáka, který prokládá regulérní komedii s vlastní dějovou linií, kde podšálky jsou jen zpestření, ne hlavní pointou celého filmu. Pokud se na nich totiž postaví celý film a jeho zápletka, stojí to většinou za hovno, protože třicetivteřinový vtip opakovaný hodinu v kuse už moc vtipný není. Místo zábavného a pravdivého vyobrazení české pralesní ligy, zápasů a "organizace", kterou si bral seriál na paškál, sledujeme jen útrapy infarktového dědka a jeho patálie v nemocnicích, kde po hodině svým motherfuckerským přístupem sere nejenom personál, ale i samotného diváka. I když seriál beru, tento film rozhodně ne. Není totiž ničím jiným než trapným pokusem Novy, vytřískat ze seriálu prachy v kině. To by se dalo celkem pochopit, pokud by ale ten film nebyl horší než nejnudnější díl toho seriálu. 20%

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Bezpohlavní nuda, které by nejvíce slušel žánr komedie/parodie, zvláště za předvedenou akci, která mnohdy vtipem předčí i Charlieho "Rambo" Sheena ze Žhavých výstřelů. Do teď jsem nepochopil, zda to všichni při těch akcích mysleli vážně, nebo si jen dělali prdel ze stylu točení akčních filmů v hnusných 80. letech, ve kterých byli za hvězdy. Film nemá scénář (to se dalo čekat), nemá ani žádný pořádný děj, který by tu prázdnotu vyplňoval a všechny akce stojí za hovno (na rozdíl od prvního dílu). Rád bych vychválil tu úvodní, ale nějak mi v tom zabraňuje ten sniper, co ze statické odstřelovací pušky neomylně kosí lidi na tři kilometry v rychle plujících člunech, případně jeho schopnost vystřílet deset chlapů v rozmezí dvou vteřin v dokonalém kruhu kolem svých "kámošů". Ne, pochopitelně Zecku, tohle je pocta žánru, tady nemůžeš přemýšlet, jenom vypnout mozek a kochat se těmi desetivteřinovými záběry na Chucka Norrise, jak jde se samopalem procházkovou chůzí a ve stylu Komanda střílí všechny idioty tři metry od sebe, co stojí v lajně a čekají až je milostivě sejme. West bohužel doplatil na to, kolik důchodců z akčního žánru má na jedné scéně, takže veškerá akce trpí tím, že místo toho aby nám jí rejža ukázal, permanentně zabírá věkem ošlehané a vyhaslé hvězdy jak si přebíjí, snaží se o vtipné hlášky, přemýšlí co vlastně udělají, případně jen střílí, hlavně, že jsou v záběru. Protistrana pak nemá čas ani prostor na nic jiného, než jen na hromadné pády po desítkách na zem a jiné okázalé demonstrace totální nepřemožitelnosti jejich hollywoodských protivníků. Veškerá zábavnost filmu (a to jediné zajímavé na něm) začíná a končí každou novou tváří, která se na scéně objeví. Problém je v tom, že když si člověk ze seznamu postupně odškrtá všechny na které čekal, zjistí, že film už vlastně ani nemusí dokoukat, protože děj je úplně o hovně a je mu naprosto u prdele jak to všechno dopadne (a ne že by to předem nevěděl). 40%

Going Deep (2010) (pořad)

Minimalisticky-fekálně-pubertální humor Kassema G. a jeho "talk-show" s pornohvězdami. Pro mě geniální kombinace, u které se vždy skvěle pobavím. 90%

WWE SmackDown LIVE! (1999) (pořad) odpad!

Starý špatný wrestling v novém načančaném balení s blink blink efekty. Já zkrátka nemusím steroidové ukecané herce, co parodují zápasníky aby pobavili stupidní část Američanů, která předstírá úplně stejně jako oni, že je to všechno skutečné a krvavé. O dost smutnější je fakt, že polovinu publika v "aréně" tvoří permanentně děti, které považují všechno za reálné a mají tedy pro dospívání perfektní vzory. Není nouze ani o předem připravené a teatrální slovní války a "aférky" manažerů, které mají čistě překvapivě dohru pouze a vždy v ringu (přijde údajný právník z Harvardu, co si to jde rozdat proti mistrovi do ringu, protože zastupuje žalující stranu proti němu) a vždycky vyhraje ten, koho má rádo publikum (a pokud ne, vyhraje v příštím díle). Nejvíce směšně pak působí situace, kdy si to proti sobě rozdávají dva úplní debilové, co ani nedokážou zamaskovat brzdící ruce před "pěsťovkama" a publikum u toho skanduje: "U-S-A! U-S-A! U-S-A!". Pro příznivce této sračky doporučuji spíše tuto stránku tohoto krásného bojového "sportu", ten už skutečný je. Ale proti gustu, pokud někoho baví sledovat dospělý naolejovaný chlapy, jak se v kožených slipech plazí po zemi a předstírají kobru, tak tento komentář neberte vážně a skvěle se pobavte.

V/H/S (2012)

Horší horor jsem letos snad ještě neviděl a nebýt posledního příběhu, dám tomu s klidným svědomím odpad. Představte si příběh, který je úplně o hovně a schází mu byť minimální pointa, ve kterém někdo najde VHS kazety, na kterých je dalších pět příběhů úplně o hovně, kterým schází byť sebemenší pointa. Přičtěte naprosto tragickou kvalitu (záměrnou), sekání a výpadky záběrů každých pět vteřin (při akci každé dvě) a dostanete velkolepé hovno s názvem V/H/S, které vás nepostraší, ani u něj nebudete napjatí, o pointě veškerých příběhů si více domyslíte, než pochopíte a všichni herci vám navíc budou připadat jak ochotníci, co sami ani nevědí, v čem vlastně hrají. Tohle skutečně není pocta žánru found footage, tohle je jeho ostuda. 40%

Výheň (2011)

Mnohonásobně lepší než provařený a k uzoufání nudný The Road, mnohem zábavnější než ještě větší nuda Stake Land a totálně přechcávající prostředím stejnou Knihu přežití. Ačkoliv tyto americké braky jsou z nepochopitelných důvodů považované za nejlepší postapokalyptické filmy současnosti, tato německá varianta na konec civilizované společnosti jim dává přes prdel téměř ve všech ohledech. Vzhledem k tomu, že jsem si ho původně ani nechtěl pustit z důvodu apatie vůči německé filmové tvorbě, mě příjemně překvapil a podal snad největší poctu žánru, kterou jsem za poslední roky viděl, a to říkám zcela vážně z pozice fanouška postapokalypsy. Realistické, dobře zahrané, nijak přehnané a kvalitně natočené. 90%

Scientologie, pravda o lži (2010) (TV film)

Evidentně jsem s hodnocením počkal nejdéle ze zdejších hodnotících, celé 2/3 dokumentu se znuděným přepínáním na jiné kanály. Jisté je jen jedno, Scientologie je důmyslná sekta se všemi charakteristickými prvky a tento dokument nám to chce podrobně dokázat. Problém vidím v tom, že je ztvárněn děsně nemoderně (televizně) na rok jeho výroby, trvá stejně dlouho jako průměrný film a permanentně přešlapuje okolo stejných témat a lidí. Osobně považuji za sektu většinu náboženství v čele se samotným křesťanstvím, kde se z lidí ždíme a vždy ždímala jenom poslušnost a prostředky, takže Scientologie je jen moderní formou, stejně odpornou jako většina starších a "uznávaných" odnoží, které jsou v základech stejně prohnilé. Škoda, že žádný z dokumentaristů si nechce vzít na paškál třeba samotnou církev katolickou, stálo by to za to. Rozhodně nastal čas přestat předstírat úctu něčemu, co si jí ze samotného principu nezaslouží, náboženství samotnému. 60%

Dřevorubci (2008) (seriál)

Dementní sebranka idiotů, co parodují dřevorubce. Celá ta amatérská partička volů působí dojmem, že včera viděli poprvé v životě les a dnes se ho učí kácet. Zřejmě v rámci kamer za jejich prdelema, porušují ve jménu své drsnosti snad veškerá psaná i nepsaná pravidla bezpečnosti práce, kdy například zcela agresivně jeden toho druhého hecuje, že je pomalej čurák, co musí přidat, když zrovna motorovkou holí překřížené klády, na kterých čistou shodou okolností taky sám stojí. Tihle magoři zkrátka působí dojmem, že to jsou spíše než profesionálové, najatí herci od History Channel. Problém je v tom, že člověka tak nějak ta jejich debilita v přímém přenosu nesmírně baví a nutí ho sledovat až do konce. Neumím si představit, pokud by stejný pořad vznikl například v soustružnické dílně, to by pak teprve bylo pořádné maso ... 70%