Pád Bílého domu (2013) odpad!

Vždy si z podobných filmů vypíchnu jednu stupidní scénu, ze které si následně dělám prdel a mastím se nad její nesmírnou trapností, čímž splácím tvůrcům ten stud, který jsem u jejího sledování zažíval. Tento film je ovšem tak neuvěřitelně tupý, že bych musel vyspoilerovat celý film, a to se mi rozhodně nechce, protože sám o sobě stojí tak maximálně za pár vět. Mohu snad jen směle dodat, že Fuqua dovedl "Američanství", klišoidní patos a salutování nad americkou vlajkou k takové nechutné vážnosti, že jsem celou dobu hrdě fandil Korejcům a přál jim, ať vyvraždí všechny Američany v dohledu, synka nabodnou na sloup, prezidenta vykleští a nachčijou mu na ksicht a jeho sekretářku hromadně znásilní svými asijskými miniklacky, narvou jí hlaveň do prdele a vystřelí jí skrze páteř mozek z hlavy. Pokud k podobnému filmu dokážou sami američtí diváci napsat, že je to neuvěřitelně stupidní a kreténský film, pak myslím není co dodat. A ta "akce" ve stylu bojů 18. století, kdy osobní ochranka prezidenta stojí na zeleném pažitu v řadě proti samopalům a nehnou se z místa dokud nepadnou, na tom skutečně nic nemění. 10%.

Indiáni: Tecumseh (2009)

Osudy severoamerických indiánů patří mezi nejsmutnějších příběhy, které napsala historie. Napsal jsem už dost komentářů na CSFD k různým filmům s indiánskou tématikou a nechci se opakovat, jelikož bych musel psát to samé. Neexistuje totiž jediný rozdíl mezi postojem vlády a obyvatel USA k východním kmenům, ani k těm na západě, na kterých páchali genocidu o staletí později. USA je národ pokrytců, kteří i dnes razí politiku moci vůči slabším (státům) a doslova je okrádají o jejich nerostné bohatství. Jistě, ve jménu "demokracie", "vlastní ochrany" a podobným heslovitým sračkám si vše zdánlivě zdůvodňují, stejně jako si před dvě stě lety zdůvodňovali vypalovaní vesnic plných žen a dětí. Jak se říká, kdo není ochoten poučit se z historie, bude odsouzen k tomu, aby jí zažil znovu. Pokud se dnes v USA považují za vlastenecké hrdiny zpropadené svině, které nechali vypalovat tábory s ženami a dětmi, a ve své anti-imperiální (anti-britské) politice razili zcela zjevné imperiální myšlenky na ovládnutí poloviny světového kontinentu, čekat, že dnes si nebudou hrát na světového policajta a zároveň nebudou působit skryté škody např. v jižní Americe, je téměř nemožné. Příběh Tecumseha mapuje osud člověka, který proti bezpráví, útlaku a vyhlazování bojoval a jako ostatní skuteční hrdinové s honosnou myšlenkou, skončil na hřbitově. Plný počet nedávám pouze z toho důvodu, že místo aby se většina stopáže věnovala bojům a jejich rozborům, hodinu jsem čuměl na zdlouhavé scény a několikrát opakované záběry z prérie. 80%

Konečná (2013)

Tupá podívaná, kterou si dokážu odůvodnit snad jen tím, že starý republikánský kocour Arnold dostal chuť na čerstvé prezidentské křeslo, tak si udělal takové jižanské promo o oddaném vlasteneckém šerifovi. Arnold je zkrátka důchodce a netuším koho tímto shitem chtěl oslnit, jelikož mladí diváci se mu vysmějí a jeho starší fanoušci zklamaně připustí, že z jejich milovaného steroidového nakopávače prdelí, se stal nepohyblivý dědek s Proenzi místo upilované brokovnice, který se stále nenaučil hrát, ale ještě pomalu ani neudýchá klidové dialogy. Největší akční scény z filmu pak končí úplnými faily, kdy do té doby elitní zabijíci při setkání se Seniorátorem, přechází do módu "submisivní dement" a celá akční scéna se okamžitě strhává v dětskou střílečku ze sídliště. Režisér pak nedokázal ani zamaskovat totální nepohyblivost a neschopnost hlavní postavy ohnout se pro upadnutou zbraň a vy místo toho abyste si užívali akční stupidní výmaz, modlíte se za jeho klouby. Bohužel je to navíc všechno myšleno smrtelně vážně a na ten "komediální" oddech je tam násilně nasrán největší možný ocas - Knoxville. Celá partička "zástupců" šérifa pak působí takovým stylem, že pokud by všichni dostali kulku do hlavy v první minutě filmu, ušetří se nejenom rozpočet o pár mega, ale člověk by už nemusel nuceně dokoukávat totální sračku, jestli se to náhodou nestane, v což úpěnlivě doufá. 20%

Kdo přežije - Caramoan (2013) (série) odpad!

Pokud jste schopní dát této impotentní sračce plné idiotských hráčů vydávaných za hvězdy, kteří za 3/4 řady nepředvedli absolutně nic (zbytek ještě nebyl odvysílán) 86%, pak je načase zhodnotit, jestli tomu pořadu vůbec rozumíte a měli byste ho hodnotit, nebo jste jen konzumní ocasové. Tento shit si zaslouží pouze vrcholné opovržení nad jeho průběhem, obsazením, celkovou kvalitou a zábavností, tady není na místě dávat dobré hodnocení jen proto, že je to Ten "Survivor". Jeff Probst potvrdil, že je největším nádorem současného pořadu, tak doufám, že si sledování pořádně užil (sám si tam nasral hráče, které chtěl jako jediný vidět znovu), já se posral nudou podobně jako u One World a jediná ucelená myšlenka po sledování většiny epizod, byla: "Kdy už konečně tato ohavná sračka (současný pořad) skončí?"... 20% (po finále půjdu s hodnocením jistě ještě níže) /// edit: A s hodnocením níže skutečně jdu, jelikož vítěz je nejhorší v celé historii pořadu. Český Trosečník pomalu a jistě klepe na dveře, povolejte Vašuta, nemá už co zkazit. 5%

The Other Dream Team (2012)

Američanům došel patos na domácí půdě, tak se museli porozhlédnout jinde (o hlavní roli se ale nepřipravili). No, jistě, tento tým musel být bronzem z OH jistě nadšen, musela být nadšená i celá Litva z nově získané nezávislosti, jen to zkrátka asi nedokážu patřičně ocenit, jelikož přesně tohle zažíval celý východní blok, ze kterého pocházím i já, takže můžu Litevce litovat maximálně za to, že museli reprezentovat SSSR, ale tam veškeré rozdílnosti končí. A vzhledem k tomu, že v roce 68 nám sem vtrhli "udělat pořádek" taky a basket mě nudí, navíc jsem neznal jediného hráče, který tam mluvil, tak tento dokument asi nebyl tak nějak pro mě. 60%

Válečná generace (2013) (seriál)

Tragický alibismus dnešních Němců, který si nehezky vyprojektovali do tohoto filmu, jenž ze zcela nepochopitelných důvodů dostal punc sebereflexe, kterou jsem v těch třech dílech neviděl ani z vlaku. Skutečnost byla taková (a dle nedávného detailního procházení záznamů Wehrmachtu samotnými německými historiky), že válečných zločinů se na východní frontě dopouštělo až 80 % všech divizí (jednotky SS započítané pochopitelně nejsou), a co jsme z této skutečnosti mohli vidět za ty tři díly? Kolaborantské Ukrajince, kteří střílejí a odváží židovské děti (vojáci Wehrmachtu protestují), příkaz zastřelit politického komisaře (voják Wehrmachtu protestuje), permanentně zhnusené vojáky Wehrmachtu z toho, že střílí lidi (vždy ale divákovi výstřel zdůvodní: "oni by to udělali taky", "chtějí nás zabít"), Němku, která zachraňuje žida, naproti tomu polskou partyzánskou skupinu, která opovrhuje židy ještě víc než samotnými Němci a skoro jednoho popraví, i když s nimi bojoval celou dobu, udavačskou Němku, která ale v závěru nasazuje vlastní život za záchranu kolaborantské Rusky, udanou židovku odvezenou na popravu, ze které se ale nakonec vyklube komunistický voják Rudé armády velící ožralým prasatům chtějíc znásilnit zdravotní sestřičky (Němky), běžného ruského vojáka ošetřovaného v německé polní nemocnici, kde dochází prostředky i pro samotné Němce... Mám pokračovat? Všechny díly v podstatě svalují vinu na ty neurčité "nacisty", případně alibisticky hlásají: "Poláci nesnášeli židy stejně jako my" a z hlavních hrdinů (Němců) dělají buďto naivní pitomečky (věří propagandě, ale jinak jsou v základu hodní) nebo zcela čestné muže ve zbrani, kteří šli bojovat proti Rusku za svojí vlast... Ani náznak všeobecné "nálady" v řadách Wehrmachtu nezastavitelně se valícího při operaci Barbarossa na východ, kdy sami vojáci pod tíhou propagandy a vlastních úspěchů považovali sami sebe za nadlidi, nadřazené bytosti, které čistí prostor pro dokonalého Němce (výpovědi samotných přeživších veteránů z východní fronty). Proboha, kdyby alespoň za něco stál ten scénář a všechno nestálo na tragických postavách kámošů z Berlína, kteří se nahodile potkávají po celé východní frontě dvakrát za díl někde v lese, nemluvě o té účelové čestnosti, která jim vždy trčela až z prdele. Nepovedený pokus o Bratrstvo neohrožených, s tím rozdílem, že tady jsou v hlavní roli náckové ... Pardon, udatní a čestní němečtí vojáci a pak pár odporných nacistů, kteří jim občas přikázali někoho popravit, což obratem zkritizovali. Německý divák tedy bude vědět to podstatné, "Unsere Väter" nebyli zločinci a "Unsere Mütter" nebyly udavačky, všechno to byl ten Hitler a pár ostatních pomatenců. 40%

Skutečný Robin Hood (2010) (TV film)

Klasická prácička History Channel, mám něco dodávat? Celý tento krásný "dokument" není nic jiného, než dobře zaplacená reklama na celovečerní film "Robin Hood" od Scotta a Crowea. Pokud by zůstalo jen u permanentního sraní ukázek z filmu do dějové linie dokumentu a téma by se striktně drželo Robina Hooda, dalo by se to přejít, jenže to se nestalo. Crowe a Scott si nejenom vyšvihli ohavnou reklamu na film, vydávanou za historický dokument, ale ještě v něm sami vystupují v roli ->historiků<-, a naučenými frázemi bez znalostí souvislostí říkají, jak to tenkrát v té středověké Anglii vlastně chodilo. No kurva, díky! Když si pustím historický dokument, chci se dozvědět pádné informace, ne abych čuměl na hollywoodského režiséra a australského herce, kteří se obsadí do role historiků a na základě scénáře k filmu mi převypravují historii. Nejvíc v prdeli je pak to, že v dokumentu vůbec nejde o vypátrání skutečného Robina Hooda a nějaké to přiblížení jeho legendy, jak mate název, ale jen o to, rozvinout veškerá témata, která se objevují ve filmu, jen aby se k nim mohly pustit příslušné ukázky. Jako bonus na DVD, určitě, jako samostatný dokument, otřesné. 55%

Vládci světa (2007) (seriál)

Solidní dokument, který dost možná změní váš názor na některé "vůdce". Asi nejhodnotnější zjištění pro tuzemského diváka je to, že ten "imperiální" a arogantní Churchill s rozbombardovanou zemí, chtěl udělat pro skutečné osvobození a demokracii v Evropě skrze smrt vlastních vojáků více, než ten pseudodemokratický americký kokot Roosevelt, kterému de facto můžeme poděkovat za komunistickou diktaturu, která tady vraždila a zavírala lidi, jak se Kremlu zlíbilo. Nějaké zasrané Lotyšsko, Estonsko, Litva a zbytek tzv. východní Evropy, pro lidi v Ohiu je to stejně Rusko, hlavně aby byla kontrola nad tou úžasnou Francií s Eiffelovkou z pohlednice. Proč by se kurva vylodilo na nějakém posraném Balkáně jak chce Churchill, pošleme druhý výsadek na jih Francie osvobodit vinice a na konci války uděláme čáru do písku, na jaké straně se můžou mučit lidi za názory a na kterou budeme importovat svůj vývozní artikl. God blej America 80%

Největší bitva Julia Caesara (2004) (TV film)

Dokument, ve kterém místo aby historici líčili, vyprávěli a vysvětlovali, hrají Caesara a Vercingetorixe, ochotnicky se snaží předvést jejich charaktery (oblečení v džínách a svetrech), přesuny vojsk znázorňují jízdou ve svém kabrioletu po státovce někde ve Francii a snaží se mluvit děsně "dobově" ve verších. Přitom hraná část dokumentu s komparzem v historických kostýmech je v dokumentu vidět asi tak minutu a historické římské opevnění jen jako pozadí pro dvouvteřinový záběr na přehrávajícího blbce, který stojí na louce a hraje budoucího císaře. No do prdele! To jsem se jako měl vcítit a pochopit uvažování těch dvou vojevůdců, nebo se jen posrat nudou? Celý příběh jsem už dávno znal a naivně doufal, že se snad dovím nové skutečnosti a historické perličky, ale dozvěděl jsem tak maximálně to, že autoři dokumentu jsou diletanti. 60%

Pekelná výzva (2013) (pořad)

Správná fekální zábava se skvěle sarkastickou a pohotovou Pazderkovou a pěti dementy. Problém celé show je v tom, že i když působí prvoplánově zábavně a exoticky, za pár dílů se okouká a jakmile se divák otupí proti těm hnusům a píčovinám, nebude mít už prakticky žádný důvod to dál sledovat. 60%