Svůdná oběť (2000)

Sledoval jsem to tak půlkou jednoho oka (při práci na počítači) a víc bych nikomu nedoporučoval - maximálně při některých soft-erotických scénách. Ovšem jak píše i Deimos, tento "film" nejde nikam zařadit - na erotický film příliš slabé, na thriller ještě slabší. Prostě snad film "na dobrou noc", kdy posluchač/divák při zaznění první vzdechů lehce pootevře ospalé oči, aby zahlédl nečekaně rychle vzrušenou prsatou dívčinu očekávajíc nestoudně silný orgasmus :-) Ovšem vy, ať už posluchač či divák, takto vzrušeni rozhodně nebudete!!!

Čas zabíjet (1996)

Tak to ani náhodou!!! Na téma americké rasové nesnášenlivosti už byly natočeny mnohem vydařenější a přesvědčivější filmy než zrovna tento. Prakticky žádný z herců mě nepřesvědčil, spousta věcí mi přišla samoúčelných a klišovitých - trochu umělá romantická splácanina. Koukatelné to je, ale nezapomenutelné rozhodně ne. Ani závěrečná řeč Jakea Brigance (Matthew McConaughey) mě nikterak nedojala a nepřesvědčila - nepřišla mi upřímná. Nebo si snad někdo myslí, že by porota ve skutečnosti mohla rozhodnout jak ta filmová? P.S: nejsem právník

Ples příšer (2001)

První půle filmu je cynická až "na půdu", ale rozhodně to není na škodu. Poté už jde o eroticko-romantické rozuzlení dost spletitého děje. Je to velmi koukatelné (až napínavé), žádná situace není zbytečně rozpitvávána a film má vynikající spád. Po shlédnutí zřejmě nikomu nebude do smíchu, ale nebude těch dvou hodin litovat. P.S:Billy Bob Thornton byl minimálně stejně přesvědčivý jako Halle Berry, řekl bych i lepší.

Krutá Aljaška (1996) (TV film)

Vůbec v ničem tento film nepřekvapí, tuctová nuda. Ani pěkná krajina to nezachránila. Není to koukatelné.

Mys hrůzy (1991)

Drsné, napínavé, stupňované zlo. Krásně jsem se nechal unášet celým filmem, ale těsně před koncem se najednou něco zlomilo. V průběhu posledních vyhrocených scén na lodi se mi najednou zdálo, jakoby De Niro už mírně přehrával svou agresi. Úplně mě to "probudilo" z filmového opojení a zbytek jsem jen dokoukal. Napětí bylo nenávratně pryč - bohužel jsem si zbytečně brzy uvědomil, že je to pořád jenom film. Škoda, protože jde o velmi zdařilý thriller.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

První rok super, mám to nahrané a jsem rád, ale s upadající úrovní jsem to pomalu přestal úplně sledovat. Dalo se to ale zřejmě čekat.

Katedrála (2002)

Rozhodně zajímavé a tajuplné, ale trochu laciné - zejména hudba mi přišla nevhodně primitivní (nejsem hudební skladatel).

Dotek Medúzy (1978)

Velice dobře natočený a dosti mrazivý thriller. Říkal jsem si, že na plné hodnocení to není, ale marně hledám, co vytknout. Je samozřejmě nutné si uvědomit, že je tomuto filmu téměř 30 let - občas to bylo znát, ale dojem z filmu to nekazí.

Veselé Velikonoce (1984)

Škoda hloupého konce. Jinak jsem se skvěle bavil - a to se mi u dabovaných filmů zas tak často nestává.

Perry Mason: Případ jeptišky (1986) (TV film)

Můj první pokus seznámit se s Perry Masonem dopadl přímo tragicky. Nedalo se to ani dokoukat. Je to velmi ubohé, nudné a trapné, atmosféra je zoufalá. Po 20 minutach jsem to vypnul a myslím, že jsem udělal moc dobře. Vždyť je to tak plytké.