Zlí hoši (1983)

Netuším, jestli to měla být zejména psychologická sonda do duše šestnáctiletého Mickea nebo si mladičký Penn svým talentem neplánovaně zabral celý film pro sebe, každopádně se mi to líbilo. Realistické, potemnělé, bezútěšné. Ve světě plném konfliktů sváděl ten největší boj Mick sám se sebou.

Křižovatka smrti (1995)

Filosofický snímek, u kterého mi ze začátku bylo sice příliš těžko, ale tak to prostě mělo být, a u kterého se mi ulevilo v závěru, kde nechybělo napětí a akce. Konec jsem nepředvídala a líbil se mi. Jack Nicholson a David Morse celý film svými výkony táhnou. Výběr písniček a hudby velmi zdařilý.

Čas probuzení (1990)

Budu opakovat to, co je tu už řečeno. Tohle je spolu se Společností mrtvých básníků a Dobrým Willem Huntingem životní role Robina Williamse. A Robert De Niro hraje naprosto geniálně. Mně se to líbilo víc než Přelet nad kukaččím hnízdem.

Černá kniha (2006)

I když film má svoje mouchy (viz některé recenze), tak se na něj dobře kouká a vtáhne vás do děje. Mrazilo mě z krutosti války i z poválečných pomst. Na stejné téma je natočený film Touha, opatrnost, který jsem hodnotila o hvězdičku výše.

Gran Torino (2008)

Toto je film na deset hvězd. Děj graduje, jak má. Konec nečekaný a geniální (taková věc se, slovy Walta, musí pečlivě naplánovat). Clint Eastwood v životní formě.

Insomnie (2002)

Na film mě nalákalo herecké obsazení. Al Pacino nezklamal. Překvapila mě role záporáka u Robina Williamse, ve které jsem si ho nedokázala představit a on to zvládl. Líbilo se mi vyznění filmu a závěr, to, co Al Pacino své kolegyni kladl na srdce a jak se Hilary Swank nakonec rozhodla.

Carlitova cesta (1993)

Dokonalý film. Vynikající režie, dechberoucí příběh, fascinující výkony hlavních i vedlejších postav. Seděla jsem u filmu jak zařezaná ještě při závěrečných titulcích. Prostě: It was so beautiful to me ...

Já, robot (2004)

Moc hezká podívaná. Po vizuální stránce je film zajímavý, roboti jsou jako "živí", režie je zvládnutá s grácií. Scénář i zápletka jsou srozumitelné, Vtipné hlášky nenarušují dramatickou atmosféru filmu. Děj má dynamiku. Líbí se mi obsah - varování před tím, že se technická vymoženost může lidem vymknout z rukou.

Světlo mezi oceány (2016)

Hned zezačátku filmu se mi vybavil Fassbender v roli Junga v Nebezpečné metodě a v závěrečné scéně rovněž. Nejvíc se mi ale líbila Alicia Vikander, která hrála jako bohyně. Líbila se mi i krásná příroda i příběh, jenom ten konec mi připadal takový nastavovaný.

Od písně k písni (2017)

Podle mého soudu hodně psychologický až psychedelický snímek, který asi nejvíc docení fanoušci alternativy. Mám ráda zpěvačku Lykke li, která se tam také mihne. Líbilo se mi i herecké obsazení. Na to, že je to celé až takové abstraktní, jsem to vydržela sledovat až do konce.