Vraždy podle Jidáše (1999)

Zezačátku jsem si myslela, že půjde o průměrnou kriminálku, ale to platí tak pro prvních 10 až 15 minut. Pak přicházejí nečekané zvraty a herci hrají solidně. Nejvíc mě překvapila scéna s dcerou a pak ta s agentem FBI - nechci uvést spoiler, tak jen takhle naznačuji. Film mě vtáhl do děje, bavil mě.

Splice (2009)

Jsem na rozpacích. Začátek byl spíš pohádkový, konec ale dramatický. Ačkoli je Adrien Brody jedním z mých nejoblíbenějších herců, tady jakoby to nebyl on. Byly scény, ve kterých nebyl přesvědčivý, hlavně v těch milostných. A Sarah Polley na mě vůbec nepůsobila dojmem vědkyně (kromě závěrečné scény, tam ano). Scénář ale nebyl zlý a kříženec člověka se zvířetem se mi taky líbil.

Obhájce (2011)

Takhle povedené krimi jsem už hodně dlouho neviděla. Perfektní režie, hudba a skvěle obsazené role. Matthew McConaughey roli charismatického advokáta zahrál na jedničku s hvězdičkou. Nejvíc mě bavily zápletky a neotřelý děj, včetně neočekávaného konce. Na to, jak byl děl složitý, byl film přehledný, neztrácela jsem se v něm díky perfektní režii.

Unesená: Příběh Elizabeth Smartové (2003) (TV film)

Koukatelný film o skutečném případu únosu. Překvapil mě postup policie. Nepřekvapil mě postup novinářů, kteří se s prominutím chovali jako hyeny. Slušný televizní film.

V dosahu smrti (2015)

Kdo má rád povedené bojové a střelecké scény, tak je tady na správné adrese. Vadilo mi akorát to, že příběh by strašně jednoduchoučký.

Mandragora (1997)

Drsný snímek, který mi stylem natáčení připomíná spíš skrytou kameru, díky čemuž film vyznívá spíš jako dokument než hraný film. Člověk má tak pocit, že zabřednul do skutečného podsvětí. Brrr.

Plán útěku (2013)

Mně se to moc líbilo. Mělo to nápad, spád a hvězdné obsazení. Ani chvíli jsem se nenudila.

Láska z pasáže (1985)

"Já chci žít," odpoví Pavel matce na nabídku, že by mohl bydlet doma u ní. Kdo zná konec, ví, proč jsem zmínila zrovna tuto scénu. Perfektní role pro Lukáše Vaculíka, který se jí zhostil bravurně. Režie, herci, scénář i hudba jsou na jedničku.

Babel (2006)

Přemýšlela jsem nad názvem filmu. Po jeho zhlédnutí jsem si vzpomněla na Babylonskou věž, která měla být postavena na místě posléze pojmenovaném jako Bábel. Je to tedy symbolem lidské pýchy, která vedla k neštěstí. Tohle není film, který by opěvoval výdobytky naší přebujelé civilizace, ba právě naopak. Lidé jsou za trest pro svoji pýchu rozptýleni po celém světě a rozděleni do několika jazyků... proto tolik různých příběhů s různými jazyky. Pesimistické, určené pro hluboké zamyšlení.

Šťastlivci (2008)

Příjemná road movie, kde je všeho tak akorát, trošku dramatu, trošku komedie a hlavně sympatičtí hlavní hrdinové.