Proti vlastní krvi (2016)

Po druhém zhlédnutí upravuji na celých pět hvězd. Sešly se tu herecká esa a Fassbender hraje záporáka tak rozpolcenýho, že mu člověk nakonec prostě fandí. Je to zajímavá sonda do života psanců. Výborně vystavěný příběh, srozumitelnost postav a má to drive.  Na konci jsem přemýšlela o tom, co je to vlastně spravedlnost...

Poslední skaut (1991)

Tenhle akčňák se jen tak neokouká. Vtipné hlášky v něm sedí jak prdel na hrnec, má to svižné tempo a hlavně to baví.

Divoké historky (2014)

Geniální. Bravurně zvládnuté přechody mezi povedenými dramaty a komediálními prvky. Dramatické pasáže člověka vtáhnou do děje tak, že se člověk ptá, jak by se v dané situaci zachoval on sám. Vtipné pasáže dopřejí kýžený oddych, aby pak pokračovala další dramatická nálož. Zrežírované je to perfektně, na kameru radost pohledět. A přestože ve filmu nevystupují světově věhlasní herci, je to zahrané skvěle. Jo a ještě je to vše umocněné perfektní muzikou. Bravo.

Nouzový východ (2008)

Odcizení v manželství, neúspěch v herecké dráze, nespokojenost s maloměstským životem, to vše vzbuzuje v manželce April takové pocity, že se cítí být v pasti, ze které hledá únik. Jako nouzový východ nakonec vidí radikální změnu - odstěhování se spolu s dětmi a manželem Frankem do Paříže. Kate Winslet a Leonardo DiCaprio tady hrají fenomenálně, na diváka při sledování filmu padá úzkost a manželskou krizi prožívá s nimi. Zajímavá je i vedlejší role blázna, který je synem jedné ze sousedek a při propustce z blázince společně s matkou navštíví April a Franka. Zatímco Kate a Leonardo v Titanicu směřovali ke svobodnému naplněnému životu, který mají pevně ve svých rukou, tady je to přesně naopak, tady se jim vše z rukou vymklo. Zajímavý, nepředvídatelný scénář a excelentní herecké výkony. Bravo.

Prázdniny (2006)

Mě to dojalo. Byly tam hezké zápletky, dojemné, a nad průměr tento film dostávají excelentní herecké výkony, Díky hvězdnému obsazení, které se povedlo, dávám 4 hvězdy.

Pláž (2000)

Mně se to líbilo, scénář byl neotřelý, kamera na jedničku, zrežírované typicky po Boylovsku, takže mé očekávání to splnilo. Film pochopitelně táhl bezchybný výkon Leonarda DiCapria, řekla bych, že ostatní herce převyšoval. Za mě spokojenost.

Želary (2003)

Na Želarech se mi líbí hlavně scénář a kamera. Příběhy postav jsou unikátní a jejich charaktery jsou vykresleny srozumitelně. Líbí se mi zachycení života v divoké přírodě v horské vesnici, kde se jakoby zastavil čas. A moc se mi líbila proměna Elišky v Hanu, nejen jménem, ale hlavně povahově. Na konci filmu je z ní jiná žena.

Nevěrná (2002)

Na filmu se mi líbilo, že je v něm bravurně zahraná spalující vášeň při nevěře a zároveň výčitky svědomí. První půlka filmu je spíš filosofická, exceluje v ní Connie a hrozně mě dostala scéna ve vlaku, kde si Connie ve flashbackách vybavuje první sexuální podlehnutí Paulovi. Druhá půle filmu je spíš thriller, kde se vyobrazují tragické následky nevěry a jejich případný dopad do rodiny - tady zas exceluje Connienin manžel (Richard Gere). Všichni hlavní představitelé hrají přesvědčivě, varování před nevěrou skvěle vystihuje scéna s kamarádkami v kavárně a moc se mi líbí otevřený konec, kdy auto s Connie a jejím manželem stojí na zelenou semaforu před... nebudu prozrazovat.

Vedlejší účinky (2013)

U tohoto snímku mě zaujalo téma, které je uchopené originálně a nečekaně. V dnešní době lidé zobou antidepresiva jako na běžícím páse a od toho se film odpichuje. Děj táhne výkon Jude Lawa coby psychiatra Bankse. Jedná se o kvalitní thriller.

Interview (2007)

Podtitul tohoto filmu by mohl znít "hra na kočku a na myš". Interwiev jsem chtěla vidět hlavně kvůli skvělému hereckému obsazení a to mě v tomto konverzačním dramatu nezklamalo. Úplně nejvíc se mi líbil ten konec, byl nečekaný a vygradoval zde smysl toho, o čem spolu novinář a herečka celý večer diskutovali.