O statečném kováři (1983)

Tohle je pohádka jak má být, dobro vítězí nad zlem a svět je v pořádku. Hurá.

Krokodýl: Návrat do krvavé laguny (2007)

Tenhle horor se povedl. Byly tam scény, kdy se člověk neudrží a říká hercům "tohle nedělej" nebo "rychle". Opravdu jsem film prožívala. Scény s krokodýlem byly naprosto přesvědčivé a herci hráli skvěle. Také se mi líbila nádherná příroda. Viděla jsem i předchůdce filmu - Krvavou lagunu, která byla o jednu hvězdičku lepší, napínavější.

Bezva ženská na krku (2016)

Zajímavá komedie, ve které mě hodně překvapil Ondřej Vetchý. Udělal ze sebe fakt na první dojem burana, na druhý pak správného mužského. Při mnoha scénách jsem se od srdce zasmála a to je přece taková úleva, po které bažíme jeden jako druhý, no ne?!

Nevinnost (2011)

Opravdu zajímavý příběh a spousta nečekaných zvratů. Líbila se mi i kamera. Skvost mezi českými filmy.

Vetřelec (1979)

Kultovní sci-fi, které nahání strach dodnes. Smekám pomyslný klobouček.

Koule (1998)

Námět a jeho zpracování se mi hodně líbilo. Avšak zklamali mě herci, kteří na mě působili docela unaveně a nechápala jsem třeba s jakým klidem přihlíželi smrti jejich kolegyně, na kterou se vrhly ty žahavé medúzy nebo co to bylo za potvory. Od takových zvučných jmen bych čekala víc, je ale otázkou, jak je vedl režisér, jestli ta jejich netečnost nebyla třeba záměr.

Pomsta: Milostný příběh (2017)

Film, který je místy předvídatelný, ale to mi zas tak moc nevadilo. Svým hereckým výkonem mě zaujala Anna Hutchisonová, která byla před znásilněním taková celá rozkvetlá a po něm hluboce otřesená, dokázala to uhrát tak, že jí to člověk věřil a bylo mu jí líto. Souhlasím s hodnoceními ostatních, že je to spíš béčkový film, protože scénář nebyl příliš náročný. Jedno shlédnutí stačilo. 60%

Zrůda (2003)

Musím souhlasit s hodnoceními, která vynášejí Charlize Theron za její výkon do nebes. Opravdu je k nepoznání, prostě to není ona jak ji známe. To, jak vzdorovitě zvedá bradu, jak zvládla náročné scény prostitutky, proměny z drsňačky do zamilovaných póz s Christinou Ricci, to je fakt něco. Ona s tou rolí splynula, převtělila se v jinou osobu. Film jako celek taky funguje dobře, nenudí a "ocejpá" to. Je to opravdu reálný životopis masové vražedkyně, o tom není pochyb.

Tajný život mazlíčků 2 (2019)

Jedničku jsme neviděli, ale vyrazili jsme dnes s dětmi do kina na dvojku. Má to rychlý spád a hodně vtipů. Ale pro dospělé už to asi není, tak přetlumočím hodnocení dětí: nejlepší byla stará paní od koček nebo třeba kráva, která parodovala pejska. A doporučují to ostatním dětem, hlavně těm, které mají pochopení pro psí kusy. Nasmějete se.