• Krátkometrážní

Není čas zemřít (2021)

Zpětně se zdá těžko pochopitelné, že Bond potřeboval 25 filmů k tomu, aby se naplno prokázal i ve své ryze lidské podobě, a ne jen jako pouhá akční mašina s povolením zabíjet. [IMAX]

Severní Marseilles (2020)

Nejděsivější jsou vždy pochopitelně ty příběhy, které se doopravdy staly; můžete si čistokrevných hororů pouštět kolik chcete. Napětí a deprese z první linie v nekompromisní francouzské palbě, která mě po přečtení podobně laděné Jednotky od Dona Winslowa už totálně rozstřílela na sračky... Blbě se to rozdejchává. [Netflix]

Smečka (2020)

Celou dobu mi to přišlo jako adekvátní odpověď na hypotetickou otázku, položenou režisérovi z hecu kamarády na pivu: "Hele, tak když jsou podle tebe Rafťáci taková sračka, tak nám teda ukaž, jak si laskavě představuješ moderní teen-agerskej film z Čech, hm?" [HBO GO]

Antebellum (2020)

Nemůžu říct, že by mě to konstantně nepřekvapovalo, a to postupné odkrývání karet je taky hodně zajímavé. Jenže i přes super námět je zde napětí cítit jen v několika málo kruciálních scénách, a ten mdlý televizní look tomu taky prostě nikdo neodpáře, i kdyby šlo nakrásně o záměr. Jinak super práce s postavami, dlouho jsem ve filmu necítil takový odpor k sebestřednosti, aroganci a namyšlenému chování. [HBO GO]

Sebevražedný oddíl (2021)

Vtipný, šílený, trapný, napínavý akční velkofilm, který ale dokáže být i překvapivý, smutný nebo dokonce dojemný, a nebojí se tnout do živého. Doslova. Až se Gunn ještě zlepší v rádoby vážných dramatických dialozích (aspoň tedy v tom minimu, které do svých filmů vkládá), bude to příště za pět. Bomba soundtrack, písničkový i orchestrální.

Zhoubné zlo (2021)

Co přesně Jamesi Wanovi "brání" v natočení filmové adaptace Amnesie (je jedno jestli prvního anebo druhého dílu)?? Nebo SOMY? Nehraje? Nezná Frictional Games? Netuším, ale opět se ukazuje, že minimálně v několika svých scénách má tuto atmosféru, jinak vlastní nejintenzívnějším herním hororům, vyloženě v krvi, a zručně ji převádí na plátno. Kdyby si zejtra založil kampaň na KickStarteru s tím, že chce spolupracovat s největšími tvůrci hororů na PC, přisypal bych tisíce hned mezi prvními!

Horké letní noci (2017)

Vlk z Wall Street pro dvanáctiletý děcka se všema myslitelnýma kladama i záporama, který si jen k tomu přívlastku dokážete představit. Timík pochopitelně výbornej.

Shang-Chi a legenda o deseti prstenech (2021)

Takhle nějak bych si představoval tu novou verzi Mulan (kterou sem ještě neviděl), akorát teda s kung-fu týpkem, plus kdyby se to celý odehrávalo v současnosti, a měla by to na starosti výhradně "naše" ryzí odnož Marvelu namísto producentské krutovlády Disney brandu. Fakt moc pěkná akční VTIPNÁ asijská pohádka s comicsovým hrdinou, kterýho chci odteď potkávat tak často, jak jen to bude možný! [IMAX]

Obhájce nevinných (2019)

Hodil jsem za hlavu patos i kýč, kterých tu i tak je spíše pomálu, a užil si zručně odvyprávěný příběh, který sice neměl tak úplně co říct, ale rozhodně musel být vyslyšen. [HBO GO]

1BR (2019)

Těžce předvídatelný televizní thriller, kterému v diváckém světle mých posledních hororových zářezů nemohu udělit víc než lehce podprůměrné hodnocení... Plno potenciálně velmi slibných scén tu končí bez špetky napětí, a herci mě taky zrovna nepřesvědčili.