• Krátkometrážní

Smrt ve tmě 2 (2021)

I kdyby jen pětina všech slasherů pracovala s podobně fajn zvraty, hned by byl život fanouška hororů pestřejší. Pak ani nevadí ta přímočará generická vyvražďovačka, když je nad čím přemýšlet.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Pasuji filmového Venoma na nejotravnější comicsovou postavu vůbec, aneb neskutečná frustrace a odpor pokaždé, když se s Hardym schozofrenně hádali a špičkovali. Radši snězte moji hlavu, než vidět třetí díl. To už bych se asi vážně propadl trapností do země.

Noční recepční (2016) (seriál)

[Nějak mi blbne ČSFD a vypadá to, že se smazal starší komentář, nicméně TNM si svého času pamatuji jako kolosální zklamání a špiónskou nudu. Bonda jsem sice od seriálu nečekal, ale tohle šlo vážně vtěsnat do jednoho říznějšího filmu, a nemlátit slámu prázdnými dialogy a scénami.]

Arcane: League of Legends - Season 1 (2021) (série)

Je to legrační: sice absolutně netuším, proč se to radši nejmenuje "Void: The Dishonored Legacy", protože mi to strašně připomíná právě Corvův svět od tvůrců ze společnosti Arcane (náhody neexistují?), ale budiž. Hehe. Tohle je každopádně animovaný seriál desetiletí, který si ve svém repertoáru přeje mít každé kreativní studio. Rozmáchlý, draze působící, dobře promyšlený s neuvěřitelně komplexními postavami. V podstatě to velkou měrou stírá adultery rozdíly mezi hranou a CGI tvorbou. Troufám si tvrdit, že čím byli například Mooreovi Strážci revoluční pro dekonstrukci superhrdinského comicscu, tím samým měřítkem budou Riot Games kalibrováni pro přínos plně vyzrálého faktoru do světa animovaných příběhů na pokračování. Netflix tímhle dospěl. [Netflix]

Les (2021)

Pojďme si přiznat, že u tohohle dílu už jsme všichni byli regulérně pos*aný až za ušima, a že tihle kluci moc dobře ví, jak natočit dost dobrý dokumentární psycho. Doporučuje osm z deseti agentů Mulderů. [Youtube]

Chalupa (2020)

S hodnocením to sice asi moc nesouvisí, ale když se z vašeho bytu během sledování podobných paranormal dokumentů začnou ozývat fakt divný zvuky, tak to holt na atmošce trochu přidá. A pak ani moc nevadí, že jde o nejslabší kus trilogie. [Youtube]

Epidemie (2018)

Když před lety ukončil svou existenci hororový dokument Haunted Higway, tak jsem to skoro oplakal, takže je milé vidět, že něco podobného vzniklo i v české kotlině. Přeju si kampaň na Startovači a regulérní seriál, a klukům držím palce. [Youtube]

Red Notice (2021)

Smíchat Indiana Jonese a Dannyho parťáky nebyl vůbec špatnej nápad, a všichni světoví zaprdění kritici ať si nudou klidně ukoušou nehty na rukou, když se nedokážou na dvě hodiny odreagovat. Výborná chemie mezi ústřední dvoj(troj)kou a parádní gagy. Akce je sice "jen" snesitelná a změny prostředí zdaleka nefungujou tak, jak by asi úplně měly, ale ono to vážně stojí hlavně na špičkování mezi Deadpoolem a Rockem... Budu doporučovat. [Netflix]

Nikdo nevyvázne živý (2021)

Přeju Nevillovi ten celkem velký úspěch, se kterým teď boduje na všech frontách. Některé jeho věci by ale klidně mohly zůstat jen v původní knižní podobě, protože jak vidno, atmosféra se prostě v hrané verzi sem tam více či méně vytrácí. Fajn strašidelný thriller, který doplácí na odklon od mysteriózna v samotném finále. Méně akce někdy znamená více napětí. [Netflix]

Kdo mi jde po krku (2021)

Lara Croft 3: The Misfortunate Hideout at Montana's Watchtower. Užil jsem si tuhle akční ohnivou jízdu přímo královsky, pop-corn lítal po celým obýváku!