• Krátkometrážní

Que Dios nos perdone (2016)

Protiklad rodinného filmu v hořce drsné kriminálce, kterou vaše babička nikdy neuvidí. Asi začnu kouřit. Třetí sezónu Temného případu ať prosím natočí Španělé.

Skryté monstrum (2015)

Nějak to ke konci na můj vkus až příliš okatě uteklo k mysterióznu, což se mi teda v souvislosti s tématem úplně nelíbilo ale budiž. Super soundtrack.

Trestanec (2017)

[povzdech] další brutál pohádka z amerických věznic aneb už jsem toho všeho asi konečně viděl přespříliš, než aby mě to dokázalo zas a znovu odrovnávat. Sorry jako. Skvělí herci, ovšem notně recyklovaný backround.

Po strništi bos (2017)

Na pohodu. Stačí trocha umu, a okupace najednou není braná jen jako něco hrozného... Jaká je válka očima malého Pražáka, "uklizeného" na neprobádaný venkov? Malý Eda se ve své mysli rázem vyrovnává se dvěma úplně novými světy, a Svěrák se tuto skutečnost rozhodl podat jako komedii, nikoli drama. Fungovalo to na mě znamenitě, tahle druhá světová v melancholických klipech!

The Dark Tapes (2016) odpad!

Extrémně nízký rozpočet dal v kombinaci s repetém tisíckrát viděného vzniknout hodině a půl ultra nudných keců o paranormálnu ve stereotypně nezáživných kulisách s tragickými neherci. Nefalšovaná horůrkovitá sračka.

Požáry (2010)

Hořká ironie osudu v pomalém filmu o odkrývání vlastního rodokmenu a uhýbání před kostlivci, padajícími ze skříní. Zlo má krutou tvář rámovanou šklebem od ucha k uchu.

Knights of Badassdom (2013)

Dívat se na tohle s kýmkoliv dalším, propadnu se nejspíš studem do pekla. Pro zoufalý nerdy s nehynoucí láskou ke sword&sorcery se ale jedná o zajímavou jednohubku. Strašný takovým tím roztomile kreténským způsobem.

Strážci relikvie (2017)

Ale jo, palec nahoru. Podobných filmů přeci jen nevzniká miliarda ročně, tak proč si tenhle špinavý skoro-středověký fantasy thriller pořádně neužít! P.S. Bejt buchta, už kvůli Bernthalovi dávno bydlim v USA a snažím se naivně navázat kontakt.

Šílení kanibalové (2016)

Nevim kdo nálepkuje žánry ke zdejším profilovkám, ale "romantický" mě fakt pobavilo - tady má někdo hodně zvrácenej smysl pro humor :)! Příjemná artovka, která smrdí po new-age australských post-apo flácích a je říznutá něčím jako "4. sezóna The Leftovers" (po potopě?), natočená v alternativní dimenzi roku 2020. Tápal jsem i se bavil zároveň.

Baby Driver (2017)

Švihlej hudební filmik, kterej ste dycky chtěli vidět, ale neměli ste o tom ani ponětí aneb osobitá festivalová rozcvička před zilionkrát dražší stylovou geekovinou Ready Player One.