Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Čekal jsem zábavnou komedii o cestování časem. No nedočkal jsem se toho. Tenhle film je úplně o něčem jiném. Mám z toho rozporuplné pocity. Příjemné překvapení se rozhodně nekonalo, ale špatné to taky nebylo. Jen jsem prostě nedostal co jsem chtěl.

Vikingové (2013) (seriál)

Po první sérii jsem poměrně spokojený. Vikingové jsou špinaví, drsní, chlastají, šukají, zabíjejí, plundrují...tak to má být. Chvílemi to sice skřípě a přijde mi, že to mohlo být napsané o něco lépe. Představitelé hlavní postav jsou smypaťáci, zvláště Travis Fimmel v hlavní roli. Jen mě mrzí trošku méně akční konec - přesněji řečeno poslední dvě epizody. Těším se, co přinese další řada.

Terapie láskou (2012)

Co vám budu podívat, šel jsem na film kvůli Jennifer Lawrence. Zahrála to dobře, ale nevím jestli to bylo na Oscara...ale asi jo. Film je zvláštní a není to tradiční romantická komedie o čemž svědčí jeden postarší pár, který zhruba v polovině opouštěl kinosál - zřejmě pobouřen sprostými slovy a některými tématy, o kterých se protagonisti baví. Bavil jsem se, chvílemi jsem se uculoval, Jennifer se mi líbila...ale film mě prostě nedokázal nadchnout. Slabší čtyři hvězdy.

Barbar Conan (1982)

Mě ten film zas tak úžasný nepřijde. Samotný příběh a zpracování mi přijde prostě...meh. Moc se to táhne, kratší stopáž by filmu jenom prospěla. Nechápu, že byl film ve své době tak oblíbený. Ale je tady Arnold, je tady James Earl Jones a hraje k tomu super hudba od Poledourise. A taky mám rád povídky od Howarda. Takže dám čtyři hvězdy. Dvojka mi přijde pro běžného diváka daleko zábavnější. No a co že je to béčko. Jinak pro zajímavost: celkem měly vzniknout podle režiséra Johna Milia tři filmy. První byl kování meče (viz titulní sekvence), čili formování Conana samotného. Druhý díl měl být využití meče a boj a třetí měl představovat následky použití meče. S dvojkou ale nakonec neměl Milius nic společného, takže z toho sešlo. Uvidíme, co přinese Legend of Conan.

Nejdrsnější kamioňáci světa (2012) (seriál)

Dávám jednu hvězdu navíc za Kanadu a Himaláje. Já mám hory prostě rád a ty cesty tam byly fakt pekelné. Kamioňáci jsou sympaťáci a dostávají se do různých šlamastyk. Nečekejte žádná super dobrodružství - není to film, je to realita. Ani tak však napětí nechybí. Jestli bude druhá série, s chutí se zase podívám. Kde jinde můžete vidět Buddhistického mnicha, jak dává americkému redneck kamioňákovi požehnání na cestu? :-D

Poslední vládce větru (2010)

Shyamalan byl blázen, když si myslel, že dokáže celou sérii (20 epizod) nacpat do jednoho celovečerního filmu dlouhého 99 minut. Něco takového není prostě možné. Trpí tím všechno. Postavy, příběh, svět. Seriál má tu výhodu, že v každé epizodě poznáváme něco nového. Odhalí se nám nějaká nová informace o světě, představí nové postavy, vznikne nová zápletka. Když se někdo pokusí nacpat tohle všechno do jednoho jediného filmu, vznikne z toho guláš. Člověk neznalý předlohy se v tom nevyzná. Sype se na něj strašné množství informací a postav, které není schopen vstřebat, natož si to zamilovat. Tohle bohužel není jediný problém. Problém je, že Shyamalan se snažil být chytrý a snažil se vylepšit to, co už bylo dokonalé. Jeho pojetí postav a změny v příběhu jsou naprosto příšerné. Možná se měl před natáčením filmu pořádně podívat na seriál a seznámit se s postavami, než se pustil do filmu. Shyamalan o sobě prohlašuje, že je velkým fanouškem Avatara. Z pohledu diváka mi to vůbec nepřijde. Spíš mám dojem, že viděl jen pár epizod a moc si z nich neodnesl. Finále v northern watertribe byla katastrofa. Říkal jsem si: když už nic, tak to snad nakonec zachrání Aangovo řádění v Avatar state. A ono prd! Shyamalan prostě musel být chytřejší než původní tvůrci. Jako fanda seriálu mám chuť dát odpad. Ale budu férový - minimálně jednu hvězdu si to zaslouží, i když ji dávám jen s velkým sebezapřením. Shyamalan udělal Avatarovi ve světe ostudu. Je to moc velká škoda. Avatar si zaslouží dobré filmové zpracování, které podle mě není nereálné. Stačí schopnější režisér, delší stopáž (série třeba osmi filmů alá Harry Potter by neškodila) a více se držet toho, co je na původním seriálu dobré.

Avatar: Legenda o Aangovi (2005) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších kreslených seriálů. Zpočátku jsem k tomu byl skeptický - americké anime moc nemusím. Slapstick humor orientovaný na malé děti a spousta fillerů mě nenadchla. Pořád mě však u seriálu něco drželo a když jsem se dodíval na první sérii, zamiloval jsem se. Výborné postavy, skvělá hudba, obrovský svět s propracovanou mytologií, fajn souboje, super vtípky, drama... prostě paráda. Tvůrci si dali opravdu záležet. Na Avatarovi je poznat, že je to jejich děťátko a jejich srdcová záležitost. Svět Avatara je obrovský, plný zajímavé asijské mytologie a filozofie a seriál má určitou hloubku. Seriál už jsem celý viděl třikrát a jsem si jistý, že za rok si ho zase pustím znova. Bylo by fajn, kdyby časem vznikly nějaké bonusové epizodky, či celovečerní filmy. Avatar si svůj celosvětový úspěch zaslouží! Pozor! Nedoporučuju dívat se na filmovou verzi od Shyamalana. Je hrozná. A pokud jste ji viděli, nenechte se odradit od tohoto seriálu.

Hudson Hawk (1991)

Je to strašná ptákovina, ale určitě se u toho aspoň párkrát zasmějete. Normálně bych dal asi jen dvě hvězdy, ale když je v tom sympaťák Willis, musím dát o jednu navíc. DaVinci se otáčí v hrobě, ale milovníci lehce ujetých a praštěných komedií si přijdou na své. Jak asi chutná modrá barva? Musím si promluvit s delfíny...

Krvavý diamant (2006)

Po hodině a dvaceti minutách jsem se začal nudit a na film jsem se dodíval jen proto, že jen velmi nerad se na film nedodívám do konce. Je to zbytečně dlouhé a pro mě i nevěrohodné. Na jednu stranu se snaží ukázat krutou realitu, což se jim pěkně daří. Pak tam ale DiCaprio kličkuje mezi kulkami, běhá skrze válečnou zónu, projde si svou duševní proměnou...meh. Je to moc velký mišmaš. Kdyby to netočili jako pohádku a vsadili jen na tvrdou realitu, bylo by to lepší. Je to nepochybně kvalitní film a vážím si toho, o co se tvůrci snažili, ale já se moc nebavil. Zbytečně natáhnuté a podbízivé.

RoboCop (1987)

Slušný filmeček. Opravdu mě pobavil ten mecha robot, co nemohl ani sejít ze schodů. Za to nejspíš někdo přišel o prémie. Akce drsná a zábavná. RoboCop je cool a nedá se mu nefandit. Jen ať si všechny ty grázly a hovada pěkně podá. Závěrečná scéna na poradě mě vskutku rozesmála. No a hudba...Basil Poledouris, co k tomu dodat :)