Hra o trůny (2011) (seriál)

Musím souhlasit s EdouS - je to neuvěřitelně předvídatelné. Jestli to ale autoři dotáhnou tam, kam mi přijde, že by měli, bude to možná i na pět hvězd. Jde totiž o zobrazování žen - zhruba tak, jak zřejmě zhruba někde kolem starověku zobrazovány byly, nebo spíše jak bylo s ženami zacházeno (skutečně si myslím, že by zde mělo být poměrně dost hvězdiček a čas vysílání - pokud se toho ujme česká tv - někde kolem 00:00... ale co už). po dvou dílech 4*

Ponyo z útesu nad mořem (2008)

Oddech, ale tak nějak hledám Totora, a nenacházím ho. Přes to pořád lepší, než Tangled (několikasetnásobně) 4*

Sherlock (2010) (seriál)

Anglická produkce se odlišuje od americké velice zásadně. Amíci nám cpou pokud možno každý týden jeden díl (sice precizních) seriálů. Jenže když už vám dávají pátou sérii, musejí se zákonitě v stém dílu opakovat... Britové na to jdou přes kvalitu, a přestože jednou ročně tři díly jsou na dnešní poměry žalostně málo, pak odvedená práce je dokonalá. Freeman snáší nesnesitelného Cumberbatcha s mistrovstvím jemu vlastním. Čistých 5* (BTW ten bumerang je hustej :D)

Na vlásku (2010)

Velice zajímavá pohádka... Ech. No, bylo by to na pět stárz, kdyby... No prostě konec to šoupnul někde ke třem a půl hvězdám... Jinak, není to ouplně "klasická" pohádka. Moderní, to jo. Jde o to, že v klasických vzorcích by měl hlavní hrdina překonávat nějaké překážky - buď rozumem, silou anebo nebo nejlíp obojím. No... Tady jde o to, že má hlavně dobrý kámoše, kteří to za něj zvládnou... no co už. škoda, mělo to potenciál alá poloviční Romeo a Julie, takhle to je... prostě se podívejte. 3 hvězdy anebo 65 procent.

Sherlock Holmes (2009)

Mám Holmese velice rád, a tenhle pohled mne dost překvapil. Akce za akcí, jenže. Holmes tu je vykreslen jako sice mrštná kočka, nicméně kočka domácí. Když si vybavím scénu ze Strakatého pásu, kdy detektiv narovná jen tak rukama ohnutý karabáč, pak mi Downey vychází jako taková karikatura Sherlocka. Ale co už. Skvělý film, nebýt několika málo detailů, které mne uhodily příliš silně - sluneční brýle apod. Stačí to na 4*, ale mohlo být lépe.

Lékařské záhady (2004) (seriál)

Relativně slušné, nebýt toho na můj vkus příliš silného přehrávání... Takový ty scény, jak se ke konci omlouvá za to, že je arogantní, mi přijdou přetažené. "Pošleme to na test DNA a za dvě hodinky máme výsledek..." Hmm, škoda, že to takhle nejde udělat i jindy... :) ale co už. Jedná se spíše o nezávadný seriál, ale nic víc. 3*

Muž z Acapulca (1973)

Trošku jsem se bál, ale nakonec to dopadlo tak dobře, jak jenom mohlo. Takhle nonsensuální filmy bývají někdy poněkud křečovité, ale všechna čest, Belmondo to ustál. "Já tam jezdit nemusím, mám několik fotek, nějaký letáčky, a můžu psát." Našel jsem pro sebe předchůdce Tropické bouře či Zohana. Jenže Muž z Acapulca je nastaven výš o hereckou etudu J-P. 5*

Prázdniny v Římě (1953)

Od půlky filmu jsem čekal tenhle konec, ale pořád jsem se obával něčeho alá Absolvent, nebo co já vím nějakej divnej romantickej film o princeznách, co si berou chudáky... Ho ho. Nee, těším se, až si film budu moci vychutnat znovu tentokrát bez toho divnýho pocitu. Nejnapadnutelnější je charakter Pecka, na druhou stranu to mohlo odpovídat tehdejší době. Dnes bychom se toho asi nedožili, nebo lépe řečeno na rozdíl od doby padesátých let máme o dost více rozvinutou síť bulvárních novinářů a možnosti přímé žurnalistiky pomocí mobilních telefonů by takové prázdniny v Římě jakékoli celebritě značně ztížily. Jinak vše bylo řečeno a odnášeno do septiku, proto se nebudu rozplývat nad filmem nebo Audrey... Ale jo, na základě tohohle jednoho filmu ju jdu zařadit mezi oblíbené herečky. Je to film, pro který nebudete litovat necelých dvou hodin času. Howgh, fajv stárz 5*

Svědek obžaloby (1957)

Člověk se chtě nechtě musí bavit tím krásným britským humorem elegantních gentlemanů. A když k tomu ještě přidáme Agathu a její detektiuky, máme neuvěřitelně dobrý výsledek. Komorní drama, nezadá si s těmi nejlepšími v oboru. Srovnatelné s Dvanácti rozhněvanými muži. Naprosté překvapení, a možná to Wildera posune na mém žebříčku oblíbenosti režisérů. Skvělé. 5*

O patro výš (1923)

Skvělé představení, tady opravdu dialogy nechybí. Podívejte se na to, něco přes hodinku za to stojí. 5*