Ant-Man (2015)

Po dlhšom čase svieža Marvelovka. J osobne som sa bavil viac ako pri akomkolvek Avengerovi, Capitanovi America alebo posledných Spider/Iron Manoch. Super práca.

Hombre (1967)

Skvelá, až priam minimalisticky pôsobiaca lekcia z morálky. Hombre je svojim spôsobom aktuálny aj dnes.

Lidice (2011)

Podľa mňa sa to dalo a hlavne malo natočiť úplne inak. Tragický príbeh Lidic by si zaslúžil kvalitnejšie spracovanie. Roden je asi jediný kto vo filme nesklamal...no nedajte sa mýliť...nejde ani tak o chabé výkony hercov hercov, najviac sklamala réžia, scenár, kamera a dokonca aj hudba...škoda.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Brutálny šok po prvej polovici a asi by som si radšej pozrel film, ktorý by pokračoval ako akčný road trip thriller, no ale aj tak domčeka solídna zábava. Tarantino/Rodriguez svojim spôsobom dokázali natočiť nenatočiteľné.

Památkáři (2014)

Škoda...mohol to byť solídny vojnový príbeh z WW2 s dávkou humoru, aké sa točili v 60/70-rokoch, avšak to by tomu nemohol veliť George Clooney ako režisér. Potenciál tam bol, ale bol zabitý slabou réžiou a zbytočnými dlhými monológmi, ktoré vyzneli skôr pateticky, než hlboko. Škoda.

Jurský svět (2015)

Skvelá vecička, ktorá nič nenecháva náhode. Proste tvorcovia riadne nakukali jedničku a posunuli je ešte o kus ďaľej!

Mission: Impossible - Národ grázlů (2015)

S prižmúrenými očami a dávkou optimizmu, ktorá ma počas pozerania naplnila by som bol schopný aj vytiahnuť také silné slová ako: "Mohlo by ísť kľudne o najlepší MI celej série!" Nekompromisných 5 out of 5!

Mrtvý muž přichází (1995)

Totálna depresia. Skvelé herecké výkony, Dokonalá kritika trestu smrti.

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog (2008)

Druhá časť je určite lepšia. Vincent Cassel predstavuje svoje top umenie, no a záverečných 15 minút je vrcholom oboch dielov.