Roman J. Israel, Esq. (2017)

Začalo to ako perfektný 5-hviezdičkový film. Skvelé herecké výkony (Denzel a Colin), moja obľúbená téma a dynamické tempo. Potom však nastala polovica filmu a príbehu akosi na moje veľké prekvapenie došiel dych. Veľké sklamanie s tým kam sa to celé začalo uberať v druhej polovici a so záverom. Určite opakované zhliadnutie nehrozí.

Hon na myš (1997)

Jedna z tých podarenejších komédii inšpirovaných klasickým "Sám doma" motívom. Palec hore.

Vražda v Orient expresu (2017)

Tak neviem, celkom som sa tešil a bol pripravený na odklon od podania Davida Sucheta, ale toto vôbec nemalo chémiu. Film precpaný filmovými hviezdami, ktoré ale žiaľ nepredvedú žiadnú emóciu. či už kvôli tomu, že nemajú priestor, alebo im to réžia či scenár nepovoluje, to už neviem odhadnúť. Ide definitívne o najslabšie podanie Poirota aké som kedy videl. Chýbala tomu čo i len štipka chémie. Som veľkým fanúšikom hereckej práce Kennetha Branagha, avšak jeho Poirot ma vôbec neoslovil a jeho réžia taktiež nie. Škoda. Dúfam, že neplánujú dvojku.

Thor: Ragnarok (2017)

Vtipné gagy, Hulk a Korg (ktorý si zaslúži svoj vlastný film) zdvihli moje hodnotenie 3 na 4. :))

Wheelman (2017)

Skvelá, minimalistická jednohubka.

Valerian a město tisíce planet (2017)

Alebo skôr takých 70%. Prvá polovica je perfektná. Príbeh má zmysel, tempo je nastolené, divák sa dobre zabáva. Potom však prichádza na scénu Rihanna a celá sci-fi atmosféra je v čudu. Nie nutne zásluhou Rihanny, i keď podľa mňa jej postava dostala úplne zbytočne veľa priestoru na ten svoj taneček, ktorý keby trval 20 sekúnd, tak skôr pobavil ako vyhodil z tempa. No ale najväčší problém je, že asi tak od toho momentu je divákovi jasné, že kam celý príbeh smeruje a do konca ho už nič moc neprekvapí a nepobaví. Veľká škoda, lebo ptenciál bol obrovský a Luc Besson si zaslúži uznanie za najäčšie priblíženie sa Hollywoodskemu blockbusteru zo starého kontinentu. Výprava a efekty: A+!

Z lovce kořistí (2017)

Akože v trištvrťke som to už nevydržal a celé to vypol. Nestojí to za to to ani pozerať.

Wonder Woman (2017)

Veľké prekvapenie. Mal som veľmi nízke očakávania a hovoril som si, že to môže dopadnúť možno aj ešte horšie ako Kapitán America, ale nakoniec veľmi svieži príbeh a dejová línia. Herecky tiež dobre obsadené. Teším sa na pokračovanie.