Speed Racer (2008)

no tohle jsou lepší tři hvězdičky, i když jsem měl pocit, že za mnou někdo stojí a hraje nějakou závodnickou hru minimálně 10 let starou..tenhle film si zaslouží pozornost alespoň pro ty, co chtěli někdy vyhrát, ale nedělali to proto, že by jim šlo o vítěztví, ale proto, že je to baví a tohle sdělení se bratrům Wachowským podařilo vtlouknout divákovi do hlavy celkem precizně- někdy se o to snažili tak moc, že to postupem času ztrácelo na významu a kdyby nechali mluvit film sám za sebe, bylo by to podle mě daleko účinější.. vizuálně bych si ho ale od tvůrců matrixu představoval trochu..ne to kecám- úplně jinak a to ani nemluvim o audiovizuální stránce, která mi místy přišla až směšná jako by cílená na to nejmenší publikum a když k tomu přidám opičáka, kterej lakuje auťák a nepochybně by ho dokázal i postavit, tak mám dost..i přes to všechno některý scény , zvlášť ty akční byly povedený, i když by se jim dala vytknout určitá zmatenost a to, že divák místy neví, kde hlavnímu hrdinovi hlava stojí..ja myslim, že to je pro režiséry celkem sestup..jak po technický stránce, tak žánrový.. 60%, ale víc ze mě nedostanete :)

Heuréka – město divů (2006) (seriál)

před treti serií hodně na rozhraní, ale zatim si 3* zaslouží..a kde to vázne?..-v dějový linii, v hereckým obsazení, na který si ale začínám zvykat a v jednotlivých příbězích, který jsou někdy vážně absurdní..btw kdyby se tam děly věci, co se tam dějí, tak myslim, že by to město vypadalo úplně jinak..dost nereálný na tak reálný město..jinak by mi ta absurdita vůbec nevadila, ale pořád se na to velice rád dívám :) EDIT/: v půlce třetí série nakonec dávám 4*..tohle už se průměrů moc nedotýká..

Zabiják (2003) odpad!

další důvod proč nenávidět Segala a ty jeho namachrovaný gesta, který, když se ještě snaží machrovat, jsou maximálně trapný

O rodičích a dětech (2007)

spíš jsem chtěl dát tři, ale je to natolik zajímavej film a na to, že je českej, čímž samozřejmě nechci nijak degradovat kvalitu českých snímků, i když ty, který by si zasloužily hodnocení 4 a více hvězdiček moc neni, tak se mu podařilo vyhnout všem problémům s tímto žánrem spojených, který by ho jistě poslaly rychle do říše zapomnění a já měl chvílema pocit, že vůbec nekoukám na českej film a musim říct, že na mě po dlouhý době udělal dojem, zvláště pak díky dvojici Somr a Novotný..jinak by to byla slabota :-)

Comeback (2008) (seriál) odpad!

snaha napodobit úspěšný americký sitcomy skrze českej humor z týhle hrůzy udělala ještě větší hrůzu..malokterý hodnocení sedne jako prdel na hrnec a tohle je právě jedno z nich, páč přidávám ještě jeden vykřičník za naivitu režiséra, kterej se do toho pustil...

Nájemní vrazi (1995)

Banderasovi tyhle role prostě padnou jak ulitý :-) a ještě k tomu se měří se zabijákem Sylvestrem, proti kterýmu jsou všichni ostatní jen amatéři..paráda..neumim si představit lepší hlavní hrdiny

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel (2008)

tenhle film už je na míle vzdálenej prvnímu dílu..akce je pramálo..všude kam se člověk podívá je cejtit nízkej rozpočet, režisérova bolest hlavy a chabý herecký výkony až na Casper Van Diena, kterej byl jedinym lákadlem.. ale už to taky není on..a jakmile se do akčního filmu, keterej mimochodem vůbec není akční začne míchat otázka víry, tak je jasný, že to nemůže dopadnout dobře..a upřímně doufám, že někoho nenapadne vymyslet ještě další "nadřazenější" mozek a natočit 4., protože jak je vidět tak tohle se moc nepovedlo..

VALL-I (2008)

"láska kvete v každém věku"..tohle přísloví zná asi každej, ale že by kvetla i u robotů?..s timhle skeptickym pohledem jsem k vall-I přistupoval...a možný že mi zakalil rozum natolik, že jsem po celou dobu ústředního motivu moc nevěřil tomu, co se na plátně odehrává..konec konců možná, že tomu nevěřily/i? ani samotní roboti a chtěly/i? jen vyzkoušet to, co zatím vídaliy/i? jen u lidí a tím pádem celej tenhle film je jenom perfektně zvládnutou animovanou podívanou, která zas trochu neobvyklým způsobem naznačuje skázu lidstva(mimochodem je to jedna z těch více originálních vizí, než máme možnost v dnešní době vídat), ale nic víc se mi k tomu přidat nechce..a pokud de o to, jestli roboti odpovídají lidem či nikoli nebo jakým způsobem na ně nahlížet, tak podle mě jinak než z pohledu člověka a jinak než na roboty na ně nahlížet nelze i přesto, že mají více citu než ostatní lidé, kteří si mimochodem v tomto filmu vyměnili roli s roboty-tzn. že se chovají jako roboti a roboti jako lidé, tak jiný pohledy by pouze lhaly samy sobě.. protože jakmile se v nějakém filmu objeví motiv lásky či jiných citů, není možný ho spojovat s roboty-ty si totiž na lidskej rod hrají jenom skrze to, že ho napodobují(a film mě nepřesvědčil o opaku), ale jestli tomu jednou bude naopak, tak to už budem vážne v haj***..animace perfektní, nápad taky, bavil jsem se , ale nevěřil tomu(nebo spíš nechtěl věřit?)...

Funny Games USA (2007)

některý události posledních 20 minut to celý potopily..neotřelý zpracování se tomu jistě upřít nedá až na to, že je výrazně neotřelý až právě v posledních minutách, který pak jako by byly vystřižený z úplně jinýho filmu a do celkovýho obrazu to vůbec nezapadá..

Propad do temnot (2003)

tohle hodnocení berte s rezervou..drobínek jsem si u toho totiž zchrupnul :-D..ale to taky o něčem svědčí a tim nemyslim to, že sem byl unavenej..