Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Jednoduché, dokonalé. Jenom škoda, že se nekoná žádná dějová inovace. Vůbec žádné překvapení. Striktně se drží chronologie a dějových posloupností předchozích dílů. Ani jedno vybočení. Nic co by mě vystřelilo ze sedadla. Tady se někdo hodně bál experimentovat. Evidentně hrál Abrams na jistotu ... a proto mínus jedna hvězdička, celkově tedy 4* .

Spectre (2015)

Kino. V bodech: Děj beru. Nuda žádná. Herci v čele s Waltzem a Bautistou vynikající. Za to akční scény s výjimkou začátku průměrný. Bondovský vychytávky a vtipy taky nic moc. Filmu chyběla jiskra. Další bondovku už by Craig natáčet neměl. Chtělo by to zase změnu. Slabý 4, přičemž lidi, kteří dávají 3 plně chápu.

Hercules (2014)

Shlédnuto ve 3D 4DX. Vidět to ovšem ve 2D, tak výsledek bude stejný a 4* zůstanou. Že se na scéně neobjevila ani jedna mýtická bytost ? To vůbec nevadí. Vrah, žoldák, hrdina nebo polobůh ? To je myšlenka s kterou si pohrává dějová linie od začátku do konce. A to funguje dokonale.

Gravitace (2013)

Umím si představit, že ve 2D to v hodnocení na pět hvězd dosáhnout nemusí, ale ve 3D to je jasně plný počet. Jeden z mála filmů, který se vyplatilo vidět v IMAXu.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino to opět dokázal. Skvělý scénář, všechny hlavní postavy bezchybně zahraný, vynikající hudba, perfektní dialogy a lázně krve tak jak jsme u jeho filmů zvyklí.

96 hodin: Odplata (2012)

L. Neeson byl opět na svém místě ve svém živlu, avšak bez P. Morela a to je taky jeden z důvodu proč to na kvalitu prvního dílu zcela jistě nedosahuje. Bohužel. Nabízí se otázka, zda vznik tohoto pokračování nebylo přeci jen trochu zbytečný ? !? (díky za csfd projekci)

Slova (2012)

Po čase zase kvalitní snímek, u něhož divák nemusí jen vypnout mozek a unášet se proudem zábavy.... tady jde o něco víc. Už se těším na alternativní USA verzi. (dobrá volba pro csfd projekci > thumbs up)

Total Recall (2012)

I kdybych neznal původní Verhoevenovu verzi, tak bych se stejně na vyšší hodnocení nedostal, ani nápad. (btw. díky za csfd projekci)