The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série)

3,5 hvězdy. První mi asi připadalo více psychologické. Tolik bubáků nepotřebuji. Zklamalo mě SPOILER v posledním (a tudíž i prvním) díle ono ostaření. Vzhledem k tomu, že v jedné scéně se postavy baví o tom, že Floře je 17 let, tak mi ono ostaření v některých případech, kdy si hrdinové nejsou podobní, přijde trochu jako klamání diváka. Jinak ale celkem spokojenost.

Seber prachy a zmiz (1969)

Skvělý humor, ale v pozdějších letech to je zkrátka lepší:-)

Střípky ženy (2020)

3,5 *. Úvod je skvělý. Emočně silný a velmi dobře zahraný. Vše ostatní je bohužel očekávatelné a tudíž nepřekvapí.

Thor: Ragnarok (2017)

Něco naprosto jiného, než jsem čekala:-)))

Maminčin zámek (1990)

Toe se mi líbilo snad ještě více, než Tatínkova sláva. Ale bez Tatínkovy slávy, by to zas nebylo ono. Nádherná poetika a vidění světa dětskýma očima.

Ikarův pád (1977) (TV film)

4,5 Menšík opravdu exceluje, ale třeba "Dnes naposled" mě vzjledem k tématu dostalo více.

Jak se natáčel Dámský gambit (2021)

Spíše pro fanoušky. Chybělo mi více rozhovorů. Zajímal by mě třeba komentář Garryho Kasparova. Škoda. Ale zase nijak extra přepálené a bylo fajn se takto k seriálu na chvíli vrátit.

Vůně ženy (1992)

Pacino jako by slepcem byl, naprosto jsem mu to věřila. Několik nezapomenutelných scén - tango, závěrečná řeč, plus jedna, kterou nebudu spoilerovat. Předlohu neznám, ale tohle se mi líbilo moc.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

Na konci jsem si říkala, že tohle by snad ani scénárista nevymyslel. Dost síla. Zároveň znepokojivé, co vše lze na internetu vyhledat... Za ten závěr hvězdička dolů. Plus pár nezodpovězených otázek (čí byla ta ruka? Je možné, že to byla figurína?).