Velkej biják (2007) odpad!

Bože, Bože.. Proč mě tak trestáš? Proč mi radši nevyhodíš proud, když víš, že TOHLE budou dávat v televizi?

Oliver Twist (2005)

Čtu tady dost rozdílná hodnocení od dvou až do pěti hvězdiček a musím přiznat, že i když jsem byla ochotná dát filmu 4 hvězdičky, ostatní názory mne přivedly na vážky. Na jednu stranu jsem jiné zpracování Dickensova románu neviděla, ale četla jsem ho, takže to můžu posoudit pouze podle knihy, což si myslím taky není zrovna dobré. Ale na druhou stranu mne příběh hodně připoutal a vážně se mi líbil. Nejen pro to, že se kupodivu shodoval i s mými představami z knihy. Vždy jsem tvrdila, že Roman Polanski je opravdu dobrý režisér a za tím si stojím. Proto dávám tomuto filmu přecejen ty 4 hvězdičky.

Kvaska (2007)

Nezdá se mi hodnocení do odpadu dost adekvátní. Myslím si, že v porovnání s "opravdovým odpadem" je tohle velké dílo. Navíc jsem nemohla z postavy režiséra (Roman Pomajbo), jehož výkon mi opravdu připomínal typicky cholerického amerického slavného buzeranta točícího dobré filmy.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Běhal mi mráz po zádech. Opravdu zasloužené místo mezi nejlepšími filmy.

Na východ od ráje (1955)

Kdybych mohla, ohodnotím jen samotného herce. Tento film se mi však líbí ze všech třech posledních nejmíň. Dala bych 3*

Rebel bez příčiny (1955)

Samotný film mi nepřijde nijak významný, ale James Dean odehrává neuvěřitelný výkon. To, jak se dokázal tento herec do každé z rolí vžít, mi do očí ve všech třech filmech s ním vhání slzy. Smekám.

Záskok (1997) (divadelní záznam)

"To vy říkáte mrrrtvá rrruka! Já říkám normálně mrtvá ruka" (i když... nebyla tahle věta náhodou právě vymyšlená improvizace?). Nejlepší Cimrmanovská hra, rozhodně nejlepší. Když jsem na tom byla v divadle, nemohla jsem ani ty slzy udržet, jak jsem se smála, když na nás ukazoval pan Svěrák, tam mezi blbce. "Vlasto, ty nejsi Machová, ty jsi Mach? Ty nejsi Vlasta? Ty jsi Vlasta?"

Zkrocená hora (2005)

Velice, velice kvalitní film o velice, velice obyčejných homosexuálech. Po pravdě, představovala sem si to trochu... jinak. A dost mě film překvapil. Je to tak obyčejný film, ale tak smutný... Tak zatraceně obyčejně a jednoduše smutný s obyčejnými dialogy. Tak moc, že už se těším, až ho uvidím znova. Obdiv Heathu Ledgerovi za jeho výborný výkon. Naprosto všechno, co hrál jsem mu věřila. On nehrál roli, on touto rolí žil.

Legenda o Zorrovi (2005)

Stejně tak, jako se pomalu vytrácí charisma Antonia Banderase alias Zorra, tak se vytrácí i šmrnc a vtip. Pravda, párkrát jsem se zasmála, ale víc?

Jméno růže (1986)

Upřímnost. Jen upřímnost a výborný výkon Seana Conneryho tento film drží na pěti hvězdičkách. Děj je výborný, mrazivý a napínavě záhadný, ale za to vděčíme především Umbertu Ecu a jeho knižní předloze. Ale k té upřímnosti. Málokterý režisér zobrazí středověk tak, jak doopravdy vypadal. Ale Annaud to udělal. Upřímně vyobrazil špínu, bídu a chlad v lidských očích. Miluju tento film, i když na mě působí depresivně. Za 5* stojí.