Zkrocená hora (2005)

Velice, velice kvalitní film o velice, velice obyčejných homosexuálech. Po pravdě, představovala sem si to trochu... jinak. A dost mě film překvapil. Je to tak obyčejný film, ale tak smutný... Tak zatraceně obyčejně a jednoduše smutný s obyčejnými dialogy. Tak moc, že už se těším, až ho uvidím znova. Obdiv Heathu Ledgerovi za jeho výborný výkon. Naprosto všechno, co hrál jsem mu věřila. On nehrál roli, on touto rolí žil.

Legenda o Zorrovi (2005)

Stejně tak, jako se pomalu vytrácí charisma Antonia Banderase alias Zorra, tak se vytrácí i šmrnc a vtip. Pravda, párkrát jsem se zasmála, ale víc?

Jméno růže (1986)

Upřímnost. Jen upřímnost a výborný výkon Seana Conneryho tento film drží na pěti hvězdičkách. Děj je výborný, mrazivý a napínavě záhadný, ale za to vděčíme především Umbertu Ecu a jeho knižní předloze. Ale k té upřímnosti. Málokterý režisér zobrazí středověk tak, jak doopravdy vypadal. Ale Annaud to udělal. Upřímně vyobrazil špínu, bídu a chlad v lidských očích. Miluju tento film, i když na mě působí depresivně. Za 5* stojí.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Četla jsem dřív knihu. Takže mé očekávání nebylo tak velké, protože jak je známo, má fantazie nikdy není horší nežli film. Jenže u Parfému to bylo jiné. Tom Tykwer vše vystihl přesně tak, jak jsem si to představovala já. Prostě dokonalé sloučení dvou myšlenek. Je to umělecké dílo, to ano. A ani se nedivím, že někdo se na film nemůže ani dodívat. Je to jen pro určitou skupinu lidí, ne pro každého. A ani bych se nedivila, kdyby film měli ve video půjčovně v regále "pro náročné".

Návrat do Cold Mountain (2003)

Na jednu stranu si říkám, že ve filmu je příliš mnoho nadsázky. Ať se týče Juda Lawa, ať se týče Nicole Kidman, která je mu věrně odevzdaná celou dobu, ty měsíce, roky... Dlouho. Ale na druhou stranu je to jeden z mála filmů, které mě dojaly. Jeden z mála filmů, u kterého jsem se nestyděla za slzičky. Krásný děj, dobré herecké výkony. Krásné.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Můj mladší bráška to má za nejoblíbenější film. A já se mu absolutně nedivím. Kdyby mi bylo jedenáct, dala bych o dvě hvězdičky více. Ale mě osobně se film zdál dost "trapně" přehnaný. I když Jackie Chan dokáže každý film alespoň trochu zachránit.

Asterix a Obelix (1999)

Ne. Tohle není ono. Není to špatné zpracování kresleného komixového příběhu, ale není ani zdaleka tak dobré, jako být mohlo. Některé vtipy mi přijdou slabé, někde naopak dost vtipů chybí. Místy je film plný nevyplněných dír.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Vidím tu samé nízké počty hvězdiček a nechápu to. Mě osobně se celý film líbil a dobře jsem se bavila. Hlavně taky víc než u předchozího hraného filmu... Narážky, jména, drobnosti, vtipy... Nic, co by v dobré komedii nemělo chybět, tu nechybí, takže nemám problém s tím, že dávám 4*.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Nemám ráda Anne Hathaway, ale když ji pominu, stejně nemůžu filmu dát víc než tři hvězdičky.

Kriminálka New York (2004) (seriál)

Rozdíl od starších bratříčků je jen ve změně herců. Tohle mě však už nechytlo.