Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Film mne jednoduše vzal za srdce. Chytl a nepustil. Až po první polovině stisk trochu povolil, ale i tak se udržel až do konce (jen poslední scéna Kaisera a Lasici s pivečkem se mi do filmu absolutně nehodila. Ubohá reklama na bezejmenné pivo). Ale i tak je to film, který si vůbec nezaslouží srovnávat s knížkou - byla to vůbec odvaha se do toho pustit. Nejdřív jsem chtěla dát je 4*, ale protože nechápu těch ubohých 61 %, které film získal, těch 5* tomu prostě dám!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Ne, spletla jsem se, když jsem u Dobyvatelů Ztracené archy psala, že je to nejlepší Idyho příběh. Tento film je daleko lepší. Mám ráda oba hlavní herce - Harrisona i Seana. Miluju tu akci, miluju ty dialogy. Patří mezi mé oblíbené filmy.

Mrňousci (2006) (seriál)

Originální.

Simpsonovi (1989) (seriál)

Pokud existuje kultovní seriál, je to určitě tento. Nechápu, jak se někomu nemůže líbit. Snad ještě nebyl díl, kdy bych se nezasmála.

Odložené případy (2003) (seriál)

O kvalitě seriálu tady nejde diskutovat, ale i tak se zastávám názoru, že stojí za to. Líbí se mi totiž propojení minulosti s přítomností a i případy jsou občas dost zajímavé.

Černí baroni (1992)

Typický příklad filmu, před kterým nesmíte číst jeho knižní předlohu. Ale i tak - adaptace se povedla.