Stůj, nebo se netrefím! (1997)

Pár dokonale vtipných scén, zápletka se mi líbí - ale celkově film působí dost zmateně a místy "sušše". Na odpad bych to ale v žádném případě neviděla.

Gejša (2005)

Příběh je to krásný. Pohádkový se šťastným koncem, ale zachraňuje ho skutečnost, že je podle skutečné události. Jenže u tohoto filmu bych si dovolila menší porovnání s knihou. V té se totiž vyskytuje mnohem víc podstatných informací, na které se ve filmu zapomnělo. Takže kdybych nečetla knihu, asi se budu chvílemi strácet. Líbili se mi herci a Li Gong.

Renesance (2006)

Kdyby se tvůrci pokusili upravit zejména grafiku a dotáhli na okraj svých možností, mohla jsem dát i plný počet hvězdiček.

Don Juan DeMarco (1994)

Původně jsem si na 100 % byla jistá, že dám filmu 4 *, ale po přečtení komentářů jsem se uvedla mírně do rozpaků. Proč film všichni hodnotíte tak nízkými počty hvězdiček? Na mě totiž zapůsobil. Můj názor naprosto vystihuje komentář Pohrobka. Zvláštně udělaný romantický film, myslím, že láska je zde vyjádřena odlišně, ale mnohostranně. Touhy ženy zde naprosto vyzařují v každé scéně, můj oblíbený Marlon Brando je sice už přestárlý a obtloustlý, ale stále je velmi dobrým hercem v roli inteligentního psychiatra a okouzlující Johnny Depp taky nezklamal (i když zrovna k němu nemám žádné zvláštní sympatie). Jednoduše si stojím za tím, že si tento film rozhodně zaslouží lepší hodnocení, než 67 %.

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

To už bych možná radši přetrpěla tu původní verzi s Betty, než tuhle Katku... Slovo špatné je slabé. A slovo odpad je dost nepřesné.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Na Indiana Jonese nedám dopustit! Všechny filmy jsou naprosto úžasné a napínavé, i když můj oblíbený Harrison Ford tomu taky dodává takový šmrnc a vtip. Dobyvatelé ztracené archy je jednoznačně nejlepší z filmů o Indym.

Lovci dinosaurů (2005)

Ehm, něco se tvůrcům musí nechat - dokonale mě rozesmáli při scéně se zmutovanýma opicema.

Casablanca (1942)

Napadala mne při sledování filmu jedna otázka - proč jej američané řadí mezi svá nejlepší díla a označují za nejlepší romantický film všech dob? Je to takové malé klišé, ale něco do sebe to má. Děj nijak výrazný (kdyby nebylo války v pozadí, děj vlastně není o nic lepší než současné romantické filmy). Ale i tak musím dát plný počet hvězdiček a snad je to i tam film, u kterého lituji, že tu není o hvězdičku víc. Ingrid Bergman byla nádherná herečka. A dobrá. A Humphrey Bogart dodal filmu správný pocit z padesátých let dvacátého století. Elegantní, hodný, šarmantní, vlivný a hlavně dobrý a přesvědčivý herec.

Hříšný tanec (1987)

Mám ho ráda. Miluju hudbu z filmu. Ale víc v tom není. Nemůžu si pomoct, když dávám jenom 3.

50x a stále poprvé (2004)

Pojem "komedie" se používá hrozně často, například ve spojení "romantická komedie". Ale přitom já se u tohoto filmu tak nasmála, že ostatní romantické filmíky za komedie ani považovat nemůžu. Mám ráda Roba Schneidera a vcelku mi nevadí ani Adam Sandler, takže i herci pro mě byli tak "akorád".