• Fantasy

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Všechno špatně. Tedy skoro všechno. To, že bude špatnej scénář jsem po jedničce očekával, ale takovejch dějovejch blbostí? No to snad ne. Může tam bejt tisíc digitálně dokonalých robotů (který od sebe většinou ani nejde rozeznat), sto Megan Fox, ale to pořád nevyváží nepřeberné množství klišé a logických blbostí. Mytologie je krásná věc, ale musí se to s ní umět, musí mít jasná pravidla, minulost....tady nebylo ani jedno. No a ten konec? Nemůžu si pomoct, ale to bylo snad dělaný za posledních pár dolarů a v noci před premiérou...Závěrečná bitva dvou nejmocnějších by si zasloužila poněkud delěí pasáž a nápaditost.

Transformers (2007)

Sorry, vejš to nejde. Čekal sem, že to bude víc než další Bayovina. Zbytečný film to určitě není, ale potenciál byl využit tak na 20 procent. První hodina je zábavná, vtipná, ale zbytek je jedno velký zbytečný gesto za druhym. Plusem je určitě obsazení a do jisté míry i to, jak Bay a spol. celý projekt pojali. Ale mistr akčním velkolepích scén to zde podle mě hodně podcenil. To, že zde máte bandu obřích v auta se měnících robotů vám samotnou akci neudělá. Bitky jsou dost jednotvárné, nepřehledné, špatně nasnímané.

Hanebný pancharti (2009)

Další Tarantinovo mistrovské dílo, pro mě druhé po Pulp Fiction. Dialogy, náhodný sled událostí, brutální scény, přehnaný závěr, velká porce černého humoru, tedy vše, co byste od Quentina čekali v novém, westernově podbarveném hávu. Stopáže se nebojte, uteče to jako němci z kina:) Mimochodem skvělí výkon Christopha Waltze.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Pro mě obrovské zklamání. Knihu jsem nečetl, tak nevím, zda je chyba na straně předlohy, či na straně samotného scérnáře. První hodině a půl by slušel přídomek romantická teen komedie s prvky mystiky,. Ke konci se to sice trochu rozjede, ale poslednímu Potterovskému dobrodružství nesahá ani po kotníky. Škoda, nezbývá než doufat, že mi to obrýlený hrdina vynahradí posledním dílem (ve filmovém hávu posledníma dvěma) .

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Zatím jasně nejpovedenější film o mladém čarodějnickém učni. Skvělá gradace děje a už ne tak dětinské jako předchozí díly. Navíc zajímavá nová postava Remuse Lupina. Klobouk dolů.

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Pro mne platí totéž co o prvním dílu. Možná o něco strašidelnější, ale zas méně vtipné. Kennetha Branaghe je pro takovou roli škoda.

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Hodně dětský první díl úspěšné série. Oceňuji zejména skvělé obsazení, a to nejen dospělých rolí. Je jen škoda, že je to možná zbytečně dlouhé.

Stáhni mě do pekla (2009)

Je to horor, takže lekačky dobrý, černý humor dobrý, atmosféra dobrý, celkově určitě hororový nadprůměr. Jen tak dál.

Pátek třináctého (1980)

Toto má být ten kulotvní Pátek třináctého? Není to sice tak stupidní jako dnešní teen-horory, ale přesto mě parta mladíků, kteří bydlí v opuštěném táboře tak daleko od sebe, aby nebyl slyšet smrtelný výkřik ani jednoho z nich, nepřesvědčila, že se takto někdo skutečně zachová. No a závěrečné rozuzlení? Ať už to bylo myšleno tak či onak, najde se spousta nelogických kroků vraha/vražedkyně. 2 hvězdy za Toma Saviniho a za občas slušné lekačky.

Astronautova žena (1999)

Asi sem úplně nepochopil celý smysl onoho příběhu. Ve scénáři sem našel několik logických nesmyslů. Postavy byly (kromě Theron) dost o ničem, a to včetně Deppa:( zahrál to dobře, ale nebylo vlastně co hrát...