• Fantasy

Gremlins 2 (1990)

Už ne tak originální, ale stále zábavné pokračování komedie s hororovým nádechem a skutečně roztomilým chlupatým hlavním hrdinou.

Gremlini (1984)

Stejně jako Critters. Roztomilé, vtipné, zábavné.

Critters 2 (1988)

Pro mě vtipnější než jednička. Na těhle filmech sem prostě vyrůstal (i když bych asi neměl:).

Critters (1986)

Tohle je přece klasika komediálního hororu.

Rychle a zběsile 2 (2003)

Jelikož sem to ani nedokoukal, tak to pro mě asi za moc nestálo, že.

xXx (2002)

To nemohlo být myšleno vážně, že ne. Vin ujíždí na snowboardu sněžným scooterům aby se po sjezdu alpského vrchu ocitl uprostřed Prahy. No pfuj!

Rychle a zběsile (2001)

Pěkná auta, pěkné akční scény, ale jinak? Vin Diesel je pro mě neherec, bohužel, ale to není to nejhorší. Paul Walker je mi zde moc nesympatický tím, jak se snaží být sympatický:)

RocknRolla (2008)

Sem fanda filmů jako Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni, tak sem se novou Ritchieovku docela těšil. Hned na první pohled je vidět, že je něco jinak - je to jaksi barevnější, míň ponuré, což však není na škodu. Zápletka vcelku klasická - spousta menších či větších gangsterů, zamotaných do kšeftů kolem jednoho "šťastného" obrazu. Gerard Butler alias mr. One-Two je zatraceně vtipnej, Tom Wilkinson dostatečně mocnej, krutej a blbej:) a celej film má slušnej spád. Proč teda jenom 4? Ten konec...možná vinnou ne tak srdceryvné či existenční zápletky je konec jen malým poďobaným bráchou zbytku filmu. Doufám, že Ritchie tím něco zamýšlel a zodpoví to v možném pokračování.

Mumie (1999)

Tenhle film je dobrej, ale nesmíte se na něj koukat po Indiana Jonesovi a Chrámu zkázi

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Nádherný film a pro mě nový Forrest Gump (srovnání se v mnoha směrech nabízí) . David Fincher stvořil dílo dokonalé v každém směru, od hudby, přes kameru, střih, scénář, zvuk, masky až ke skvělému hereckému obsazení, kterému podle předpokladů dominují Pitt a Blanchett a více než zdatně jim sekunduje pro mě neznámá Taraji P.Henson. Zamyšlení nad časovými liniemi a kontinuitou mezi mládnutím a stárnutím sice nedostává takový prostor, jak jsem čekal, ale je tomu nejspíše tak, aby byl film přístupný co nejširšímu obecenstvu. Jde jistě o plánovaný emocionální megatrhák, zde se však ani s ničím jiným, než s úspěchem, počítat nedá. Pokud by tedy každý filmařský záměr takto šlapal, nikdo by se nemohl zlobit. Závěrem dodám, že toto bude můj favorit při oscarovém večeru.