• Fantasy

Sexbomba od vedle (2004)

Jednoznačně nejlepší teen-komedie. Bez nechutností, přemíry sprosté mluvy nebo kvanta nahotim dokáže zaujmout upřímností a atmosférou. Velkým bonusem je skvělý soundtrack a herecké obsazení.

Zprávař: Příběh Rona Burgundyho (2004)

Našlo se pár vyloženě slabých momentů, ale za salvu smíchu, vynikajícího Steva Carrella a téměř kompletní Frat Pack si to 4 zaslouží.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Yates neměl poslední Potteroviny točit. To je z mého pohledu jasné. Nevím, do jaké míry je to špatnou předlohou, ale tohle bylo po filmařské stránce ještě horší než šestka. Na ty ušmudlané tři hvězdy to zvedá jen několik velmi povedených akčních scén a zajímavé zacházení s kamerou. Dialogy "dětských" herců jsou velmi stupidní a dospělí dostávají nejméně prostoru ze všech filmů. Jestli má takhle končit údajně největší filmová série všech dob...A to ještě nezmiňuji největší zklamání z návštěvy kinosálu v podobě lahve obyčejné vody za 40 kč.

Plnou parou vzad! (2002)

Jasně, je to blbost, ale je tu taky několik fakt vtipných scén, kvůli kterým se klidně podívám znova.

Ledově ostří (2007)

Will Ferrell je princem komediálního výrazu (králem pro mě navždy bude Leslie Nielsen). Jinak je tahle praštěná komedie určitě nadprůměrem současné tvorby.

Pan Včelka (2007)

Vtipy ok, animace ok, ale scénář dal tomuhle filmu k.o.

Motýlek (1973)

Ve srovnání s knížkou hodně slabé, ve srovnání s ostatními filmy dobré. Steve McQueen může hrát jako o život, ale film, který je postaven na hodně ohlodaném scénáři zvedá jen do lehkého nadprůměru. Pro mě velké zklamání.

Star Wars: Klonové války (2008)

Slušný scénář, ale strašně debilní dialogy. Otázka: jak může mít Anakin padawana, když není mistr?..Navíc viděno s českým dabingem...snad bude seriál lepší...

Rafťáci (2006)

Letní odvar předeošlých snowboarďáků, se stejnými postavami, stejnou zápletkou, stejnými "vtipy". Jedním slovem: Blbost. Dvěma slovy: Průměrná blbost.