• Fantasy

Kód Navajo (2002)

Nebýt Navajos, bylo by to za 3

Milionář z chatrče (2008)

Zatím musím dát 4. Po druhém shlédnutí možná ještě upravím. Film je bezpochyby skvěle zrežírovaný, indičtí herci jsou hodně autentičtí a hudba je skvělá, ale na pět hvězdiček to zatím neni. Film si drží po celé dvě hodiny slušné tempo a rozhodně nenudí, ale scény z dětství jsou mnohem silnější a syrovější, scény s dospělím Jamalem jsou sice také silné, ale hrají poněkud na jinou strunu lidských emocí, která je pro příběh sice důležitá, ale nabízí jen klasický portrét nenaplněné lásky, který však ve světle předchozího a hlavně neokoukaného prostředí nudu nepřináší . Prostě při první polovině filmu jsem měl dosti sevřené hrdlo, jako u výslechu a při druhé spíše slzy v očích jako mladší dívka při koncích filmů od Michaela Baye. Každopádně hodně kvalitní film.

Godzilla (1998)

Jedna hvězda za Rena, jedna za Azariu a jedna za to, že když sem byl mladší, tak se mi to celkem líbilo.

Smlouva s ďáblem (2000)

Elliot jako kolumbijský drogový dealer a Elliot jako basketbalová hvězda nemají chybu! Zbytek bohužel poněkud nudný.

Patriot (2000)

Musím říct, že mezi Emmerichovými filmy, patří na 1:místo. Zda je to dobře, nebo špatně posuďte podle množství hvězd.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je hodně zvláštní film. Ani nevím, co se mě a dalším milionům lidí tak líbí. Asi je to souhra náhod, tak jako ve filmu, asi je to tím, že je tam úplně všechno, co tam být může (chybí snad jen přistání na měsíci:). Od té doby si Toma Hankse spojuji s touto postavou a mývám problémy si ji odmyslet při jeho jiných rolích. Prostě je to silný zážitek, který ve vás zůstane hodně dlouho.

Kmotr II (1974)

Ke Kmotrovi sem se dostal po hříchu až nedávno a musím říct, že asi patřím k menšině, které se víc líbilo pokračování než původní Kmotr. Skvělá propojenost dvou dějových liní a neuvěřitelný herecký výkon Ala Pacina (tím nechci znevažovat De Nira, Duvalla či Cazaleho). Oproti prvnímu dílu se dvojka více zaměřuje na vztahy v rodinně Corleonových, což pro mě posouvá Kmotra II o stupínek výše. Závěrem dodávám, jak je možné, že Al Pacino nezískal oskara??

Kmotr (1972)

Jeden z nejsilnějších příběhů, které jsme kdy mohli na plátnech vidět. Triumvirát Puzo, Coppola, Brando nenechává prostor pro chyby. Atmosféra je strhující, stejně jako v knize. Ačkoliv považuji pokračování za ještě lepší, patří i originální Kmotr k mým nejoblíbenějším filmařským počinům.

Requiem za sen (2000)

Hodně depresivní a zároveň hodně zdařilí snímek o závislostech. Dle mě nejlepší film o drogách.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Po delší době sem se odhodlal k návštěvě kina bez předchozích doporučení. Začátek celkem kvalitní (vlastně až na mnou nepochopený Klaatův horské dobrodružství) , žádný zdlouhavý úvod, moc pěkný "robot". Po zhruba hodině přišla první rána do zad - děj se vlastně nikam moc nepohnul, to, co bylo jasné na začátku bylo postupem času jen jasnější. Zhruba v tento čas se navíc pár lidí rozhodlo tento filmový zažitek přerušit a opustit kinosál. Já jsem vytrval. Nejprve jsem si myslel, že jsem udělal dobře - přišli monumentální scény, ale ten KONEC!!! Původní verzi bohužel neznám, tak nevím, jestli to bylo záměrem, musím však konstatovat, že tak kýčovitý, klišéovitý a odflaknutý závěr jsem už dlouho neviděl....Jedna hvězdička za efekty, druhá za to, že sem se místy bavil.