• Thriller

Návrat do budoucnosti III (1990)

Je to takový pořád dokola, sice se změní prostředí, ale ve principielně je to stále ta stejná šablona. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Nejlepší díl trilogie, výborně provázaný s prvním dílem (vidíme v průběhu scény z jedničky, tentokrát natočený z jiné perspektivy, z jinýho pohledu), všechno do sebe hezky zapadá. Plus spousta zajímavých odkazů mimo film. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce.

Návrat do budoucnosti (1985)

Zase tak moc mě to nechytlo a stejně tak nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Je to taková oldschoolová sci-fi pohádka s plnou různých filmových klišé (auto nemůže nastartovat, když je potřeba; hlavní hrdina hrozně spěchá a o minutu později se zastaví a čumí - najednou asi nespěchá.. atd.). A tenhle princip se vlastně opakuje v celé trilogii. Možná kdybych to viděl jako děcko, dostaví se pocit nostalgie a hodnocení dopadne jinak. Ale tak to nebylo...

Plán útěku 2 (2018)

Tak si to shrneme: Arnold už tady nehraje a dělá dobře. Zato Sly do toho šel a udělal chybu, navíc se tam objeví jen párkrát. D. Bautista je tam naprosto zbytečnej, urval si pro sebe snad jen tři scény. A proč má potřebu se "podílet" na něčem takovým 50 Cent, to už vůbec netuším. Ti ostatní včetně hlavního "Xiaomi" hrdiny jsou nemastní neslaní, záporák nudnej a vězení nezajímavý. Efekty působí zastarale a o nějakým příběhu tady mluvit nelze. Po relativně slušným béčku v podobě jedničky přijít s něčím takovým, navíc až po pěti letech, to je na facku. A nejhorší je, že nás konec připravuje na další díl. Uff! Jak řekl Stallone na konci: "I´m sick of this shit!" Musím souhlasit.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Moje hodnocení možná nebude úplně relevantní, nicméně už v průběhu první série jsem se začal nudit a na seriál se tak přestal dívat. Možná jsem se unáhlil, třeba kdybych sérii dokoukal, mohlo mě to chytnout. Každopádně pozdě bycha honiti, nezaujalo mě to, a to je pro mě dost zásadní věc. Nedá se nic dělat, asi to není můj šálek kávy, protože jak je vidět na zdejším hodnocení, procenta to nemá vůbec špatný. Navíc mám J. Kinnamana zafixovanýho jako mladýho ambiciózního politika z House of Cards. :D

Beirut (2018)

Špionážní thrillery mám vcelku rád, líbí se mně ty zákulisní boje, tajný akce atd. Tady je dokonce velice dobrej casting, což filmu určitě přidává, nicméně zápletka a příběh v tomto snímku není kdo ví jaká. Hlavní hrdina samozřejmě musí být alkoholik, to by jinak nešlo, a má se pokusit zachránit jednoho chlapa. Problém je ovšem ten, že jsem si nevytvořil nějakej vážnější vztah k postavám, takže mně to bylo úplně ukradený, kdyby toho zajatce sejmuli, ani bych nemrknul. A pokud film neumí vyvolat emoce, není zrovna dvakrát dobrej.

Pod rouškou noci (2016)

Ona by to byla celkem slušná a povedená gangsterka, kdyby se nekladl důraz na romantiku. Obecně asi nevadí, že tam taková linka je, nicméně tady je toho tolik, že to tu drsnou atmosféru prostě kazí. Stejně tak se zase potvrzuje, že B. Affleck je lepší režisér než herec, jeho nulová mimika ve tváři se tradičně proplítá celým filmem od začátku do konce. On je takovej vždycky a jinej nebude, takže se vlastně ani není čemu divit.

Extortion (2017)

Ze začátku to působí dobře, zápletka není nijak hloupá a navíc B. Abdi se na tyto role dokonale hodí, přestože je vazba asi jako násada na smeták, umí zahrát tak, že z něj jde strach. Horší to pak už ale je s tím, co se stane v druhé polovině filmu. Tam přijde tolik různých náhod a zvratů, že si divák připadá jako na tenise, vrcholem všeho pak je, když hlavní hrdina v rychlosti a spěchu nastoupí do úplně náhodnýho autobusu a v tomhle busu čirou náhodou sedí ten týpek, kterýho on hledá snad několik dní. To bylo moc a taky je to jeden z důvodů, proč jdu jen na dvě hvězdy. Nicméně potěší role D. Glovera, dědoušek už nám trochu zestárl, ale nepříjemnýho vyšetřovatele hraje dobře. Otevřenej konec nám pak neodpoví na několik otázek, ale to už bych asi chtěl hodně.

Imperium (2016)

D. Radcliffe jako tajnej agent FBI, kterej infiltruje neonacistickou buňku, působí sice trochu komicky (on prostě pořád vypadá jak malý děcko, nedá se nic dělat), nicméně snahu mu nemůžeme upřít. Zbytek castingu se naopak povedl, protože některý z nich potkat v civilu, stejně bych měl asi obavy. :D Ale jinak je to vcelku průměrná kriminálka, kde se nestane nic extra zajímavýho, jinýho, převratnýho - taková ta klasika, kdy nováčkovi nikdo moc nevěří, hlavní nadřízenej je proti všemu, ale nakonec stejně uzná, že ten postup ve vyšetřování vlastně zase tak špatnej nebyl. Trochu to teda zabíjí ten konec, kde jsem furt čekal, že se ještě něco stane, ale to se nedá nic dělat.

Escobar (2017)

Hodit do placu tenhle film po naprosto dokonalým seriálu Narcos chce fakt odvahu. Už jenom ten rozdíl ve stopáži dává najevo, že tady to všechno bude muset být hrozně okleštěný a zkrácený, což se ve výsledku ukazuje jako pravda. A pro člověka, kterej o tom nic moc neví nebo nemá nějaký ponětí o celé jeho "kariéře", to musí být trochu zmatečný. Jinak jak tady všichni píšou (a je to pravda), J. Bardem je hlavním esem celýho filmu, nebýt jeho, klidně bych šel s hodnocením ještě níž. P. Cruz naopak role totální naivky a blbky sedí, popravdě jestli se takhle opravdu ta novinářka chovala, může být možná ráda, že je ještě naživu. Aneb jak je řečeno přímo ve filmu: "Kdybych byl chudej, vůbec by sis mě nevšimla... auta, letadla, nákupy v New Yorku, tohle se ti na mně líbilo!" A měl pravdu, protože ona je evidentně zlatokopka, nic víc. A profituje na něm i po jeho smrti - to je fakt vtipný. Takže film beru jako průměr, jelikož Narcos už asi jen tak něco nepřekoná.