• Thriller

Pacific Rim: Povstání (2018)

Mně se nelíbila ani jednička, takže tady vlastně není moc co měnit na hodnocení. Digitál opět bliká jak ledková cedule na vietnamské tržnici, svět zase zachraňujou děti v obrovských robotech, vědátor musí být prostě "nějakej divnej" a mít ruský nebo německý jméno a celkově je to plný všelijakých klišé, aby se to teenage diváctvu líbilo. Mě to nebavilo, snaha o hláškování postav se nepovedla a dialogy byly utrpením. A jak to tak vypadá, bude z toho zase někdo chtít vymáčknout trilogii, takže pfff... co dodat?!

Přání smrti (2018)

Po nějaké době je to celkem slušnej "willisovskej" film. Neměl moc šťastnou ruku ve výběru, ty poslední filmy zase takový pecky nebyly, tady je to trochu lepší. Není to skvělý, ale ani blbý. B. Willis si tady střihne roli doktora, kterej se nebojí nějaké té odplaty, když je potřeba. Navíc, když mu jde o rodinu, vzpomene na svoje starý drsňácký časy. Rozhodně se nejedná o nějakou novátorskou věc, všechno už bylo někde k vidění, ale nedívá se na to špatně a jako oddychovka se sympaťákem v hlavní roli je to úplně v pohodě.

Smrtonosná zbraň (2016) (seriál)

Problémem tohoto seriálu je jeho název a určitá spojitost s kultovní filmovou sérií. Kromě jmen hlavních postav se to filmu dotkne snad jenom v prvním díle, jinak si to jde po svým. A to je vlastně dobře. Kdyby se to jmenovalo jinak, byl by to fakt dobrej a zábavnej seriál sám o sobě, tuhle podporu to asi nepotřebuje. Je to zábavný, ulítlý, občas divák musí přivřít oko, sám seriál se nebere moc vážně, celý je to točený s nadhledem, takže se divák může dobře pobavit a nemusí nad tím nějak moc přemýšlet. To byl určitě záměr a je to vidět. Nicméně je tam ještě jeden důležitej prvek, kterej vystupuje nad ten celek - přátelství a parťáctví dvou chlápků, kteří jsou si navzájem protikladem, ale přitom stojí při sobě, nejen když jde do tuhýho. Je to tam moc dobře vykreslený a chemie mezi C. Crawfordem a D. Wayansem funguje perfektně. Po první sérii jsem spokojenej, takže hurá na druhou.

12 hrdinů (2018)

Amíci jsou velcí patrioti a v tomhle filmu je to jasně vidět - 12 hrdinů, kteří ve válečné misi dokázali nemožný věci, tam nezbývá, než smeknout. Ti skuteční vojáci z fotky na konci filmu, to jsou borci, o tom není pochyb. Horší už je to ale se zpracováním, přestože snímek nebyl levnej, hrajou tam schopní herci a efekty jsou prvotřídní. Ten zakopanej pes je v "tradičním" patosu, kterej nám USA v takových filmech předává. Kdyby to byla naprosto tvrdá, realistická podívaná, kde by mrazilo v zádech, bylo by všechno fajn. Takhle je to jen válečnej snímek, kterej se ztratí v šedi.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

O nějakej Labyrint už vůbec dávno nejde, ten jsme si mohli užít v jedničce. Tady to přechází v momentálně moderní teenage akci, kde děcka zachraňujou svět, zatímco ti dospělí jsou darebáci. Asi už jsem na tohle starej, ale nějak jsem nevěděl, co mě na tom má zaujmout. Navíc předchozí díly už jsou dávno v zapomění, tudíž jako nezávislej divák jsem hlavně v úvodu moc netušil, co a proč se tam děje. Zase se tady jedná hlavně o akci a tuny vaty a debilních dialogů, který jenom natahujou film do téměř dvě a půl hodiny. A to je za trest! Neskutečně se to táhlo, nudil jsem se, přestal jsem dávat pozor, a když jsem po hodině a něco zjistil, že jsem teprve v polovině, začal jsem skoro lézt po stropě. Samozřejmě nesmí chybět nějaký ty stupidity a hlouposti, na závěr snaha o srdceryvnou romanci a proslov za lepší zítřky. Fuj! Je to generický a předvídatelný a já jsem hrozně rád, že už je po všem.

Prezident Blaník (2018)

Politická satira je nesmírně potřeba a je pravda, že v poslední době je jí spíš míň. Takže v tomhle ohledu je to v pořádku, navíc rýpat do těch, "co jsou nejvíc vidět", je důležitý, aby si nepřipadali tak neotřesitelní. Pravda ale je, že tady to postupně ztrácí dech oproti internetovýmu seriálu, kde se každej díl věnuje vždycky jenom jedné kauze. Tady to působí jako poslepovaný skeče a ono to tak vlastně i je. Nicméně, kdo zná Tondu Blaníka, vyloženě se nudit nebude, pro zbytek to bude taková divná přisprostlá podívaná.

Nikdys nebyl (2017)

J. Phoenix si v poslední době vybírá spíš takový komorní filmy a k nim patří i tenhle snímek. Ze začátku se divák asi bude trochu divit tomu, co vidí a co se ve filmu děje, nicméně po chvilce pochopí. Dlouhý záběry, pomalý tempo, zajímavá a neobvyklá hudba, to všechno dělá You Were Never Really Here naprosto odlišným filmem. A možná až moc. Snaha se odtrhnout od nějaké pomyslné klasiky a stereotypu je tady na každým rohu, ale opravdu všeho moc škodí. Ve výsledku jsem si pak řekl, že to sice bylo zajímavý, nicméně na to asi brzo zapomenu - nějaký velký emoce to nevyvolalo. A to určitě není dobře.

Cizinec ve vlaku (2018)

Zápletka sice působí zajímavě (všechno se děje na relativně malým prostoru), nicméně působí trochu vtipně, že si přisedne nějaká cizí ženská a zaúkoluje starýho mazáka nějakým rébusem. Pak vystoupí, nechá ho to řešit, ale kdykoliv spolu mluví přes telefon, ona má 100% přehled o všem, co se stalo a taky co se děje teď. Jak to ví, má tam snad kamery nebo co? Postupem času se to stává absurdnějším a závěrečný vykolejení vlaku pak už je jenom třešničkou na dortu. L. Neeson má za sebou rozhodně lepší počiny.

Krvavá jízda (2009)

Už po první půlhodině je jasný, že to je totální ptákovina a lepší to nebude. Takže.. slečna jede z párty autem domů. Už jenom to, jak je to natočený a sestříhaný, jsem měl pocit, že jede hrozně dlouho a daleko. Pak nastane ten zmíněnej incident, kdy srazí chlapa - jenže ona si toho vůbec nevšimne, absolutně netušila, že do něčeho vrazila, a co je vůbec nejšílenější, že jí ten chlap visí vepředu na nárazníku a ona to zjistí až po nějaké době, co auto stojí v garáži. :D Už tady jsem měl velkej problém a když se pak rozhodla jet toho týpka zakopat někam do lesa, tak to byl vrchol všeho. Takový filmy jsou fakt za trest, dokonce musím říct, že ani nechápu zdejší poměrně vysoký hodnocení.

Napospas osudu (2014) odpad!

Náhodou jsem na to narazil v TV a začal se dívat cca od půlky filmu. A musím vlastně říct, že jsem byl velice rád, že jsem to neviděl celý. Tady není dobře vůbec nic! Scénář je totálně o ničem, jediný, co se tam vlastně dozvíme, je, že mizí náhodně lidi po celým světě. Hm, dobrý a dál? Za celou dobu se tam nestane vůbec nic, dokonce ani v závěru nedostaneme odpověď takřka na nic, až si říkám, jak je možný, že scénář psali dva lidi - na co tam museli být dva?! Ani to technický zpracování není kdo ví jaký, fakt je to hrůza. N. Cage nám zase ukázal, že vezme cokoliv.