Půlnoční vlak (2008)

Pokud si rádi stěžujete, že dojíždět městskou hromadnou je masakr, tak ani netušíte, jaký máte recht.

Jonesovi (2009)

Lehce nadprůměrná dramedie s hvězdným obsazením a jedním výborným nápadem v podobě asi nejujetější marketingové prasárny, jakou si prodejce dokáže vymyslet a konzument představit. Konkurovat může snad jen starý známý prodej vlastní matky. Toto originální téma a jeho potenciál se bohužel ztrácí ve standardním hollywoodském ťuťu ňuňu - má mě ráda, nemá mě ráda, raněné citečky, bla bla bla .. což je velká škoda. Přesto je to kousek velmi koukatelný a stojí za večer.

Trabantem napříč Afrikou (2011)

Překrásně kolorované bakelitové dobrodružství, které určitě stálo za všechny ty prachy a nervy. Po pouhé desetidenní zkušenosti s Afrikou mám aspoň nějakou tu představu jak vysilující a zároveň osvobozující je soustavně reagovat na nové situace v neznámém prostředí. Fungovat tímto způsobem čtvrt roku, navíc za volantem náladového skládacího autíčka .. to zní jako über-výzva. Tiše závidím.

Skyfall (2012)

Jednou z nejpovedenějších úvodních sekvencí odstartovaný Skyfall srší nejen svižnou explozivní akcí, ale po delší odmlce i vybroušeným humorem a starou dobrou bondovskou nadsázkou. Oděvy se za žádných okolností nešpiní, hovoří se zásadně v přesně mířených bonmotech, hlavní padouch je lehce znetvořený, přesto extrémně šarmantní excentrik .. a pak ten překrásný Aston Martin s vystřelovací sedačkou ("Go on, eject me! See if I care."). Je to zkrátka opravdová plnotučná bondovka se vším, co k ní patří .. a konečně už snad nikdo nezapochybuje, že obsadit Daniela "naštvaného kobliha" Craiga byla tehdy správná volba. / Skyfall (*****) - K nejpovedenější bondovce patří nejpovedenější song. Naprostá dokonalost.

96 hodin: Odplata (2012)

Táta Bryan už vypadá značně unaveně a obratně se pere jen za pomoci chaotického střihu, zato ze své vyklepané dcerky během jediného telefonátu vykřeše novou Laru Croft. Na ni ten hluboký medový hlas zřejmě stále zabírá, já už mu to ale tentokráte nebaštím, stejně jako těm otravným pomateným únoscům jejich motivace. Vlastně celý příběh je příšerně otravný, akce je nepřehledná a nedosahuje ani běžného průměru, natož pak kvalit prvního Taken .. navíc je vycpaná tou nejpříšernější vatou, kterou snad napsal automat na klišé. Občas je lépe film prostě nenatočit.

Bůh masakru (2011)

Pan Polanski si opět vystřihl brilantní divadlo prosté zbytečných a rozptylujících vychytávek, postavené jen a pouze na hrstce výborných herců, kteří na scéně vytváří takové napětí a dusno. že je to vážně masakr. Jodie Foster div neexplodovala hlava ..

Looper: Nájemný zabiják (2012)

A je to oficiální - time travel už není žádná sranda, ale pěkně drsné svinstvo, nad kterým by i časoprostorem ošlehaný Marty McFly kroutil hlavou. Looper představuje velmi originální pohled na "problematiku", je výborně napsaný, postupně graduje skrze několik dost nepředvídatelných zvratů a v závěru překvapí i lehce apokalyptickým nádechem. Případné chybičky v časové kontinuitě u akčního sci-fi vyšťourávat nebudu - přece jen mám život - a skončím tedy u těch kosmetických .. doslova. Levitt se na roli mladého Willise velmi dobře připravil, takže mi jeho voskový makeup přišel naprosto zbytečný a hlavně trochu komický. Po nějaké půlhodince to ale přestane bít do očí :)

Cesta do lesa (2012)

Taková pohádka z mechu a kapradí, kde je vše krásné a po sklepácku jednoznačné, naivní a miloučké (Tessie by se z toho zaručeně poblila :-D). Ovšem přes všechnu tu nadsázku nemohl být život na venkově zachycen jasněji, zvláště pak pro diváka sedícího v multiplexu, který si buďto s radostí zavzpomíná, má-li na co, nebo se nestačí divit.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

I coby totální fotbalový ignorant a skeptik v oblasti současného českého filmu jsem se maximálně pobavil a nemůžu se dočkat, až kolem sebe začnu slýchat některé ty lahůdkové hlášky, kterých je v Přeboru jaxe patří naseto.

Mulholland Drive (2001)

Prozatím jen odcituju Whoopi na Oscarech 2002: "This show is going to be long! But not as long as it takes to explain Mulholland Drive."