Goats (2012)

Příjemný malý filmík o dospívání a o věčných starostech s "nedospělými" dospělými .. konec konců jsou to taky jenom lidi. Jo a Ducháček má moc hezké kozy .. a vůbec je docela ve formě.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Zkrátka další Resident Evil, který standardně pobaví, když jste na té správné pokleslejší vlně. Celá tahle sérka je vůbec velmi prapodivný fenomén. Co díl, to bezduchá přímočará akční konina s minimem originálních nápadů, stojící jen a pouze na cool kameře, působivém slow motion .. a od teď dále i na bulvyrvoucím třetím rozměru. Přesto se na každý nový rád podívám .. a už teď vím, že až jednou Anderson pověsí své nemrtvé mutanty definitivně na hřeb, budou mi chybět, potvory. Je fajn mít v záloze dobrou kravinu.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Na to se nedá nic moc říct. Prostě stará dobrá akční garda dělá fanouškům nesmírnou radost a připomíná, co je to starý dobrý akční nářez .. dokud ještě může. Jakmile tihle pánové opravdu vyhlásí důchod a odeberou se do svých muzeí, už to nikdy nebude vono.

Kdyby tisíc klarinetů (1964)

Na geniálně rýmované texty a chytlavé melodie písniček Suchého a Šlitra už od dětství nedám dopustit .. a není tomu dávno, co jsem skoro hrdě nosíval tričko s tučným nápisem MAKE MUSIC NOT WAR. Takže nic proti muzice, nic proti myšlence, ale co ten scénář? .. proč tak dlouhej? Kdyby tisíc klarinetů hrálo jen nějakých 90 minut oproti nepochopitelným 130ti, nebylo by zapotřebí vší té zbytečné rozpačité vaty a trapných situačních vtípků, Tereza s Babetou by mohly zaznít každá jen jednou a celé by to bylo mnohem stravitelnější. No co už.

Slimák (2006)

Now that was some fucked up shit ..

Až vyjde měsíc (2012)

Prostě nádhera .. ještě teď si masíruju úsměv z tváře. Půl roku jsem se na Moonrise Kingdom těšil jako děcko a veškerá má wellmi neskromná očekávání byla překonána s přehledem a s obrovskou rezervou. Jak to ten chlap dělá?? Lišák jeden ..

Ztracená věc (2010)

.. jsem rád, že jsem ji našel. Stojí za kouknutí .. a zabere jen malinko času.

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Larssonův příběh je úmyslně a umně roztažený na celý rok, aby se čtenář prostřednictvím Blomkvista stihl ponořit do hnusu Vangerovic klanu pěkně až po ušiska, aby stačil pochopit, co vlastně Salander tak sere .. a aby aspoň nakoukl do zkaženého světa finančnických intrik. Ve filmu se do každého růžku celého story jen tak trošku kousne, všechno se semele jakoby za týden a vetšina postav se objeví jen, aby tam byly. Nebýt Fincherova zkušeného oka a skvělého castingu, nebylo by moc na co koukat. Tohle je prostě látka na seriál (viz Millennium (TV seriál) (2010)), který si při první příležitosti s chutí omrknu.

Total Recall (2012)

S výjimkou trojkozých šlapek se nám svět Total Recallu dosti pozměnil .. místo základny na Marsu máme díru v Zemi, roboti už nevypadají jako pouťové atrakce, štěnice už se nevytahují skrz nos, přibylo pár úrovní a výtahy, co jezdí všemi směry .. celkově velmi příjemný upgrade. Zabydlenější a vychytanější sci-fi svět jsem neviděl snad od Blade Runnera. Navíc právě tahle hi-tech podívaná všude kolem dokonale vyplňuje občasné pomalejší a prázdnější momenty, kterých je ale jen velmi málo. Kate je vážně urputná ženuška, co nedá pokoj, takže akce se téměř nezastaví .. dokonce jsem se několikrát v průběhu a hlavně v závěru přistihl v docela slušném napjetí. A že prý se Colin Farrell většinu filmu tváří hrozně zmateně? Kdykoli se začtu do P.K. Dicka, tvářím se úplně stejně.