Resident Evil: Odveta (2012)

Naše oblíbená béčková série zombie stříleček pokračuje v zajetých béčkových kolejích a tentokráte už snad dojela do své konečné béčkové stanice .. leda že by měla Umbrella základnu i ve vesmíru .. nedejbóže. Mimochodem a zcela náhodou má paní W.S. Anderson právě dnes (17/12/12) narozeniny .. tak tedy Happy Birthday, dear Milla. You kick ass!

Občan K. (2012)

Atomový výbuch v televizním počasí bylo dokonalé gesto .. jeden prostý obrázek vystihl během několika vteřin opravdu mnohé. Občan K se zabývá dalším závažným tématem vlastní identity vs identifikace, tentokráte ale zbytečně rozvlekle a vůči všem zasaženým poněkud bezohledně. Samotní tvůrci jako by se snažili působit dojmem mučedníků, co nám přišli povyprávět o svých úředních peripetiích, do kterých se zapletli zcela dobrovolně a nic objevného tím nedokázali. Jediným přínosem snímku a celého projektu je samozřejmě diskuze, kterou triggeruje .. ovšem u té už jsou Ztohoven naprosto zbyteční.

Holy Motors (2012)

Obskurní a na můj vkus možná až příliš abstraktní dílko, kterému se ovšem nedá upřít nakažlivá atmosféra a hlavně vychytaný námět, v jehož prapodivném zpracování se plně orientuje snad jen samotný Carax. Na rozdíl od mého milovaného Pont-neuf jsou Holy Motors o dost náročnějším pokoukáním, ale už pro standardně fenomenální výkon Denise Lavanta stojí každá minuta za to.

Malý řezník (1997)

Taky si vzpomínáte na toho nevypočitatelného podivína ze základky, co byl jak z divokých vajec a každý s ním byl pro jistotu zadobře? Copak z něj asi vyrostlo? .. Butcher Boy je má čtvrtá zkušenost s dílem Neila Jordana a výběrem látky se opět nezapřel .. jako vždy jde o co možná nejtragičtější životní příběh, ovšem velmi lehce až familiérně zobrazený očima samotného tragéda. Můžu jen doporučit, ale chce to pevnější nervy .. přece jen to není cukrkandlová Snídaně na Plutu.

Svatba mezi citróny (2012)

Trošičku severské opravdovosti a typického tragi-humoru v prostém romantickém příběhu o ztrátách, nových začátcích a především o tom, jak důležité je být sám k sobě upřímný. Prostředí "rustikálního" italského sídla obklopeného ovocnými sady na jedné straně a azurovým mořem na druhé je pro kvalitní slaďák jako stvořené a silně připomíná neodolatelnou atmosféru Bertolucciho Stealing Beauty. Jenže svatba, byť v seberomantičtější lokalitě, je vždy zárukou střetu všech možných rodinných patálií, komických i tragických situací, odhalených tajemství a nečekaných rozjůzlení. Na závěr malé varování .. soundtrack převážně čerpá z písně Deana Martina "That's amore", kterou je téměř nemožné vytřepat z hlavy minimálně po celý zbytek dne.

Tramvaj (2012)

Těžká šichta jedné náruživé dámy na kolejích .. maličko obscénní, ovšem velmi nápaditý animáček umně podbarvený dynamickým hudebním doprovodem.

Smrt přichází v bílém (2003)

Výjimečně zdařilý nízkorozpočtový kousek, co se zpočátku může jevit jako pomalá mysteriózní blbina, postupně pak přerůstá do výborné černočerné komedie s prvky hororu a končí sice dlouho předvídatelnou, ale pořád překvapivě promyšlenou pointou, která spolehlivě pospojuje všechny rozházené tečky .. pokud jste dávali pozor :)

Rebelka (2012)

Opravdu moc milá dobrodružná zrzavá pohádka, kde není nic navíc a všechno hezky odsejpá. Skotský akcent snad nikdy nezněl líbezněji .. Emma Thompson a Billiy Connolly jsou dalšími důvody proč postavit český dabing v kinech mimo zákon :) Lesní bludičkoví duchové byli úžasní, ale malinko povědomí .. jen zaklikat hlavičkou.

2 $ocky (2011) (seriál)

Loni se holky jen pomalu rozjížděly, aby to v druhé sezóně vzaly pěkně hákem. Prozatím každá epizoda je vybroušená do poslední větičky a nechává mě v slzách smíchu. Držím pěsti ať to vydrží ..