Hra o trůny (2011) (seriál)

Upřímně .. pilot mi připadal jako Dallas hozený do prostředí Covington Cross .. jen s jemným náznakem fantasy na samotném začátku. Jen to, že je sekání hlav a šoustání každého s každým trochu odvážněji ukázáno, nedělá z Game of Thrones lepší seriál, než výše zmíněné. To z něj ovšem zcela jistě dělá výprava .. fakt moc hezky se na to kouká. Přesto dávám Trůnovi ještě díl, maximálně dva .. pokud se to trochu nerozjede, půjdu o dům dál.

Spalovač mrtvol (1968)

Čarokrásní, věru nemám, co bych dodal. Snad mi jen dovolte vyjádřit vřelý dík jistému kouzelnému ostravskému biografu, za výjimečnou příležitost doplnit si tuto mezeru ve filmovém vzdělání v prostředí více, než patřičném. (Minikino kavárna Ostrava, 30/06/11)

Návrat ztraceného otce (2010)

(KVIFF 2011) Festivalový název je, vzhledem k původnímu, přinejmenším úsměvný, ale uznávám, že film je opravdu přesně o tom :-D. Silný a poutavý příběh působí díky skvělému hereckému/nehereckému obsazení velmi věrohodně a, zasazený do krásně divokého a drsného prostředí severozápadu Austrálie, navíc přináší působivou exotickou podívanou. Vřele doporučuji .. ale možná raději doma po nedělním obědě, než v kině v hlavním čase.

O.k., dost a sbohem (2010)

(KVIFF 2011) Jeden z mála letošních festivalových přešlapů. Nuda se dá přece natočit i zábavně .. tohle je prostě nudná nuda na entou, zvláště poté, co zmizí maminka - jediný to zábavný prvek filmu. Ovšem k něčemu to přece jen bylo .. schován v nafukovacím Espacu jsem přečkal krátkou průtrž.

Duše mouchy (2010)

(KVIFF 2011) Mé srdéčko, které mělo vždy slabost pro road movies, kde hlavním cílem je samotná cesta, nadšeně zaplesalo. A neplesalo jen srdéčko .. plesal celý Jermann. Snímek totiž, navzdory rozpočtu, vypadá miliónově a pohodový kytarový soundtrack vše jen umocňuje. Jednoznačně nejpříjemnější zážitek z letošních Varů.

Další patro (2008)

(KVIFF 2011) Jak lépe zobrazit úpadek společnosti, než doslova?

Arthur (2011)

Tou svou zhýralostí a všudypřítomným chlastem Arthur zprvu nápadně připomíná Karen z W&G, .. což je velmi dobrý základ. Jakmile se ale zamiluje do roztomilé talentované chudinké průvodkyně, stane se z něj kňučivé štěňátko a druhá polovina filmu je pak už jen klasickou romantickou komedií bez větších překvapení. Bez dokonale sehraného dua Mirren - Brand bych se pravděpodobně vůbec neobtěžoval .. ti dva se hledali ..

Somrák s brokárnou (2011)

S gustem natočená krvavá esence filmového braku osmdesátek, místy možná zacházející až příliš daleko .. zvláště scénou s plamenometem .. nebo tou z Flashdance!? .. fakt síla! Jen pro opravdu silné žaludky, kterým např. při hraní Manhunt 2 nezabylo ani na chvíli divně.

Melancholie (2011)

Překrásná kataklyzmatická hypnóza proložená velmi uvěřitelným, civilním a úsměvným dramatem jedné dysfunkční rodiny. Podmanivá atmosféra kolísající mezi zabydlenou domácí (ne)pohodou a tíhou neustále se připomínající hrozby celou dobu spíše příjemně unáší, než aby deptala a rvala zevnitř, což je pro Trierovo dílo zcela nová dimenze. Jen tak dále mistře.

Záhada Blair Witch (1999)

Podzim 2002, pátek, jedenáct v noci, já sám doma, sedím po tmě v kuchyni před televizí velikosti mého současného mobilu a koukám na Nově na ten zázrak, co o něm všichni pořád kecali. Hoďku a půl později mi tluče srdce jako o závod, nedýchám, setřepávám ze sebe tu těžkou syrovou atmosféru a psychicky se připravuju na předlouhý přesun vedle do ložnice, kde se mi snad podaří usnout.. Nedávná repríza na 117cm LEDce ve full HD dopadla o něco hůře, protože tentokrát jsem se měl ke komu přitulit. Blair Witch považuju za geniální projekt, který nebyl ve svém oboru ''dokumentárních hororů" nikdy překonán.