Professor Marston & the Wonder Women (2017)

Tak trochu jiný „komiksový“ film, který vypráví o tvůrci Wonder Woman. Veskrze komorní příběh o jedné zakázané lásce, milostném trojúhelníku a tvůrčí expresi. Rozhodně se na to dobře dívalo, k čemuž přispěli hlavně sympatičtí herci. Škoda, že se filmu nedostalo v podstatě žádné pozornosti, zatímco se Hollywood neustále snaží propagovat mnohem větší propadáky (v poslední době si obzvláště rád hraje na propagaci režisérek a tohle mohl být ukázkový příklad toho, jak se to dělá... namísto třeba Eternals). Možná to bude tím, že ve stejném roce šla do kin Wonder Woman. Box office: 1,9 mil. USD.

K zemi hleď! (2021)

Pěkné rýpnutí do dnešní společnosti (mnohdy až moc přesné; a ten konec světa bude spíš hodně protahovaný a bolestivý, na rozdíl od filmového zakončení), jakožto komedie se ale tvůrci vůbec netrefili do mého vkusu. Chování některých postav bylo podivné i vzhledem k tomu, že se jedná o satiru. DiCaprio je OK (i když jeho proměna z roztřeseného ratlíka na sebevědomého vědce je hodně rychlá), Lawrence hraje sama sebe a Streep přehrává až běda. Třešničkou na dortu je Hill, který se jakožto „Chieff of Staff“ chová jednoduše jako spratek. Při sledování jsem si vzpomněl na jiný komediální film utahující si z konce světa This is the end, který tuhle premisu využil mnohem lépe.

Rick a Morty - Série 2 (2015) (série)

Seriál byl od prvních dílů první série bomba, ale hned v půlce začala kvalita dílů povážlivě klesat. Druhá série je už vyloženě průměrná, místy ani to ne. Vůbec se mi nelíbí, jak si tvůrci libují v násilí a prezentují ho velmi ležérně.

Rick a Morty - Interdimensional Cable 2: Tempting Fate (2015) (epizoda)

Začínám být hodně zklamaný a neustále si pokládám otázku, proč je Rick a Morty u tolika lidí tak oblíbeným seriálem. Opravdu dobrých dílů bych napočítal na prstech jedné ruky.

Matrix Resurrections (2021)

Ne, nový Matrix do kin rozhodně nenažene zástupy lidí. Už v prvních patnácti minutách jsem měl pocit, že sleduji film pod režijní taktovkou Bretta Ratnera či podobného rutinéra. Celkový vzhled a efekty působí neskutečně lacině – leckteré 80kové béčko má lepší efekty – a to až na úroveň střelby ze zbraní, která zní velmi ploše (opravdu jsem neplánoval, že si budu při sledování blokbusteru stěžovat zrovna na tohle). A když už jsme u těch zbraní, jak je možné že se nikdo nedokáže s automatickou puškou trefit na vzdálenost jednoho metru? Hollywood už by se měl vykašlat na obsazování herců v předdůchodovém věku do stejných rolí, které je proslavily před 20 lety. Opravdu to nefunguje, Terminátor franšíza by mohla vyprávět. Svět Matrixu je fascinující sám o sobě, stačilo do něj zasadit nové hrdiny v jiném příběhu. kdybych se chtěl podívat na Matrix s Keanem a Carrie, pustím si jedničku, kterou už žádné pokračování nepřekoná. Čtverka Matrixu působí spíš jako snaha Lany Wachovské vysvětlit, jak hrozná je filmová mašina jménem Hollywood. Show must go on. Jasně, nečekal jsem další akční šílenost, přesto jsem si celou dobu říkal, co to vlastně sleduji. Reklamu na kafe? Cyberpunk 2077? Neustálé prostřihy na scény z předchozích filmů doslova bolí mé oči, protože jasně ukazují, o kolik tříd horší je poslední díl. Už jen choreografie scén hodně utrpěla. A vůbec jsem při sledování měl pocit, že Warneři se vůbec nesnažili přiklepnou Wachovské dobrou produkci, ale našli nejlevnější variantu. V konečném důsledku film působí jako hooooooodně dlouhý prolog k dalšímu dílu, protože 90 % děje je vyplněno vatou. S ohlédnutím na předchozí díly je Matrix Resurrection nicotnou zbabělostí bez špetky zájmu ze strany tvůrců. Update: Po opětovném zhlédnutí trilogie hodnocení ještě snižuji, protože Matrix Resurrection se opravdu ukázal po všech stránkách jako zcela zbytečný film.

Akta X - Duch stroje (1993) (epizoda)

Umělá inteligence roku 1993 byla co se týče vyspělosti hodně napřed :). Z dnešního pohledu je zajímavé sledovat, co všechno tahle epizoda předpověděla.

Akta X - Stíny (1993) (epizoda)

Na této epizodě je bezpochyby nejlepší výkon Lisy Waltz.