The Grand Tour - Chinese Food for Thought (2019) (epizoda)

Epizoda o Číně je opravdu fascinující a plná zajímavých faktů. Kromě toho nám Hammond ukáže sílu čínských elektromobilů v podobě nádhery jménem Nio EP9. Samotný klip z Eboladromu je vypracovaný do puntíčku.

Hawkeye - Ozvěny (2021) (epizoda)

Konečně lepší díl, ve kterém se něco děje. Hlavní záporačka je celkem sympatická a má motivaci pro dopadení Rhonina. Co mi ale pořád leze na nervy, tak jsou to rozhodně nepovedené vtipy. Jako třeba v situaci, kdy Kate s Hawkeyem uniknou celé bandě záporáků, načež si Kate vzpomene, že nevyvenčila psa. Ha ha. Stupidní jsou rovněž situace, kdy se hlavní hrdinové baví o důležitých věcech v taxíku a přitom se tváří, že je taxikář nemůže zaslechnout.

Hawkeye - Na schovku (2021) (epizoda)

Ale ne, někdo uloupil Hawkeyeovi jeho ninja oblek, který používal v temné době jakožto Rhonin! Jak to asi dopadne? Vcelku jednoduše... najde ho následující den a chlápek mu oblek bez potíží předá. Tudíž byla celá tahle epizodka s uloupeným artefaktem zbytečná (nikoho nenapadne, že on byl tím Rhoninem, když se po obleku tak shání?). Celé to završila scéna ve skladišti, kam padouchům doslova do klína spadne Kate, která se snaží osvobodit Hawkeye. Tomu říkám scénáristická berlička. Docela by mě zajímalo, kolik dostal scénárista za tenhle paskvil zaplaceno. Jeremy Renner se navíc neustále tváří, že vůbec nechce celou tuhle maškarádu (ne, nemyslím tím LARP) vůbec hrát. Jako kdyby do natáčení byl donucen... Co je ze všeho nejhorší, tak jsou to pokusy o vtipné situace, které neumí postavy vůbec prodat.

The Grand Tour - Season 2 (2017) (série)

Druhá série nezklamala a nabídla parádní podívanou. Tentokrát se dokonce objeví i slibované celebrity, i když veskrze neznámého ražení. Tento segment jsme vždy přeskakoval, takže za mě je stejně zbytečný :).

Paddington 2 (2017)

V porovnání s prvním dílem dost velké zklamání. Hravost je pryč a jestliže jsem chválil jedničku za to, že uměla pracovat se scénářem a nedopomáhala si žádnými berličkami, u dvojky to už neplatí. Při sledování jsem se prakticky nikdy nezasmál, potěšilo jen cameo Mosse z IT Crowd a Brendan Gleeson – pan herec. Neumím si dost dobře představit, že by dvojka Paddingtona nalákala do kin mnoho dětí, protože zdaleka neoplývá tak radostnou atmosférou jako předchozí díl, spíše naopak. Významné plus je, že děj odsýpá a než se nadějete, je konec.

The Grand Tour - Colombia Special Part 1 (2019) (epizoda)

Kolumbijský speciál začíná časně ráno, protože Hammond musí dopravit své stupidně velké auto na břeh. Nevím proč, ale už od začátku bych Hammonda nejradši nakopal do ...... Nejdřív všechny zdrží 10! hodin, protože dostat jeho auto z vody je extrémně složité a pak je tady auto samotné. Obrovská a naprosto nepraktická šílenost, se kterou si Hammond vynahrazuje bůh ví co. Kromě toho většinu času nefunguje. Skvělá volba. Každopádně... cestu napříč Kolumbií si budu pamatovat hlavně kvůli přejezdu obstarožního mostu, kdy si každý z trojice cvrkl do gatí.

Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic (2022) (TV film)

Ačkoliv nejsem vůbec fanouškem Harryho Pottera, jakožto pohled na vznik potterovské série je dokument velmi informativní a je hezké sledovat, že to při natáčení vypadalo prakticky jako u Pána prstenů – všichni si padli do noty a vytvořili jednu velkou rodinu. A kdo ví, třeba se s tímto poznáním rozhodnu podívat se na celou sérii znovu a přehodnotit ji :). Konec konců, Matrix Resurrections mě utvrdil v tom, že druhý a třetí díl série Matrix nejsou tak špatné, jak jsem se domníval.

Hawkeye - Hrdinům se vyhýbej (2021) (epizoda)

První setkání s hlavními hrdiny je poněkud rozporuplné a ke sledování dalších dílů mě nenalákalo. Svou roli v tom hraje fakt, že nemám rád Jeremy Rennera a potažmo postavu Hawkeye. Akce je typicky hollywoodská, tedy rychlý střih, takže nejde poznat, co se děje na obrazovce. Kromě toho se všechno odehrává ve tmě. Když se nad tím tak zamyslím, jak dokáže holka zmlátit 100kilové borce (kteří navíc nepoznají, že nebojují s chlapem)? Ano, údajně má od 15 let černý pásek v karate, ale i tak... A proč si borec sundává masku na veřejnosti? Logicky to nedává žádný smysl, ale scénáristé nám museli ukázat, jak vypadá, abychom si ho zapamatovali pro příště. Nedá mi to, abych se nerýpnul. Jakým způsobem se prosím mohla zřítit ta věž se zvonem? Bylo to snad tím, že byl zvon jen na ozdobu a nemělo se s ním zvonit? Pokud ano, proč měl srdce? A jak přesně funguje zatahovací meč? Kam se zatáhne čepel? Určitě ne do rukojeti, ta je příliš krátká. Možná je zatahovatelný proto, aby šel snadno schovat do kapsy u kasa. Mrk, mrk.

The Grand Tour - Motown Funk (2019) (epizoda)

Úvod třetí série mi moc nesedl. Americké muscle cars jsou na můj vkus moc hlučné a natáčení na opuštěných okrajích Detroitu nebylo vůbec zajímavé. Alespoň že Clarkson testoval McLaren Senna.

The Grand Tour - Feed the world (2018) (epizoda)

Skvělý speciál. Hammond, May a Clarkson si vyrobí transport pro přepravu ryb do chudé vesnice, každý podle svých jedinečných představ. Doporučuji zhlédnout už jen kvůli scéně, kdy se snaží May dostat své akvárko od moře. Nejen já, ale i Hammon da Clarkson dostali záchvat smíchu.