The Grand Tour - Velký lov (2020) (epizoda)

Další skvělý speciál, tentokrát z Madagaskaru. Borci se vydají za pokladem a ve svých upravených kárách musí překonat hrozitánské madagaskarské cesty plné bahna, písku a vody. Chudák May to schytal nejvíc v Caterhamu, nakonec ale zvítězil. Zajímavé, že když si Bentley vybere James, tak na něm Clarkson nenechá nit suchou. Když ale za volant Bentley zasedne on, je to nejúžasnější auto na světě. Jak mám Clarksona pro mnoho kvalit rád, někdy bych mu dal nejradši pěstí do obličeje :).

Weta Workshop (2002)

Další ze segmentů z DVD Pána prstenů: Společenstva Prstenu, tentokrát o vzniku a výrobě všech praktických rekvizit vypracovaných do nejmenších podrobností, které ve filmu nikdy neuvidíte :). Fyzická ukázka toho, kolik práce dalo stvořit svět Středozemě.

Quest for the Ring (2001) (TV film)

Krátký dokument o natáčení prvního dílu Pána prstenů, který vznikl ještě před vypuknutím šílenství okolo této franšízy. Byl distribuován na DVD se speciální edicí Společenstva prstenu. Z nějakého důvodu je svým pojetím zaměřen spíše na neznalce předlohy a vůbec tohoto světa. Ke zhlédnutí na YouTube.

Good Taste Made Bad Taste (1988)

Aneb jak Jackson natočil na koleně svou prvotinu. I když v tom nebyl sám. Pozval všechny kamarády a za pivo spolu točili o víkendech a ve volných chvílích. I když výsledek není zapamatovatelný, vynaložená práce se cení a Jackson se zapsal na filmovou mapu. Začal si tak plnit svůj sen. Co se samotného dokumentu týče, neočekávejte nic závratného. BBC jednoduše přijela s kamerou, namířila ji na Petera a řekli GO. Ke zhlédnutí na YouTube.

The Grand Tour - Námořníci (2019) (epizoda)

Další super speciál, tentokrát pro změnu na vodě. Místy jsem se smál jako blázen, třeba při pohledu na trojici hned po ránu, kdy museli spát vedle pokojů s běžícím generátorem. Jindy jsem se zaťatými zuby sledoval, jak Clarkson, Hammond a May zápasí s přírodními živly. Tihle borci si opravdu dávají do těla.

Highlander 3 (1995)

Trojka Highlandera začíná podivuhodně už v titulcích. Na postu režiséra figuruje na CSFD i na IMDB Andrew Morahan, přitom v titulcích ve filmu je uveden Andy Morahan. Stejně tak podtitulek filmu je proměnlivý. Někde je uváděn „The Sorcerer“, jinde „The Final Dimension“. Asi proto mě nepřekvapilo, že trojka ignoruje utrápenou dvojku a Lambert se po eskapádách, kterým musel čelit v předchozím díle, stejně vrací, aby si zopakoval roli, která ho proslavila po celém světě (holt síla peněz je nezlomná). Úvod s nájezdníky, kteří vypálí chudou vesnici, až příliš nápadně připomíná Conana s tím rozdílem, že tady hraje nehodící se techno hudba. Na druhou stranu tréninková sekvence a vůbec prvních patnáctiminutovka se na poměry série povedla a zbytek má obstojnou atmosféru, kterou kazí jen přemíra flashbacků. Rozhodně nejkompetentnější z první trojice.

Hawkeye - Parťáci, nemám pravdu? (2021) (epizoda)

Kdyby si tvůrci odpustili ty trapné humorné scénky, tak by mohl Hawkeye zabrnkat na pár strun, jak dokazují některé scény z této epizody. Ještě by to chtělo více zapracovat na motivaci.