Kšeftaři (2009)

Tohle není zrovna film, který by vynikal příběhem, ale je tu několik dost divných osobností a nedívá se na to až zase tak špatně :). To samozřejmě neznamená, že na film nezapomenu hned příští den.

Muž z oceli (2013)

Ach jo... čím víc se těším na nějaký film, tím horší je potom zklamání. Superman je stejně hořký jako třetí pokračování Iron Mana. Je to dobře natočené, ale chybí tomu jakýsi náboj a lepší provedení. Nefunguje ani chemie mezi Clarkem a Lois :(. Osobně bych uvítal více záběrů z Clarkova dětství a méně dír ve scénáři (řekne mi někdo, proč byla natočena tak nesmyslná smrt Clarkova adoptivního otce?; a jak to, že perfektní generál Zod se naučí přizpůsobit zemským podmínkám za pár sekund, což Supermanovi trvalo několik let?; a proč sakra na konci Superman zabil Zoda? Nemohl mu prostě zakrýt oči a otočit hlavu?). No hlavně, že je to celé temné a depresivní, jak je to dnes moderní. 35 let starý Superman s Christopherem Reevem má ale stále navrch. Už by to chtělo jej překonat!

Univerzita pro příšerky (2013)

Pixaru došly nápady nebo potřebovali zaplatit nové autíčka a stipendia na prestižních školách pro své dětičky. Poslední dobou se totiž pouští do samých "jistot" v podobě prequelů a odnoží svých úspěšných filmů. Ani v případě Monsters University to ale moc nevyšlo. Chybí tomu totiž napětí, protože i přes veškerou snahu obohatit příběh o zvraty stejně víme, že hlavní hrdinové stejně projdou všemi zkouškami a budou z nich úspěšná monstra. Dětem, na které je film směrován, je to ale stejně šum a fuk :).

Superlidé Stana Leeho (2010) (seriál)

Zatím jsem viděl první tři díly, ale tohle je něco, co chytlo moji pozornost okamžitě. Seriál o lidech, kteří mají opravdu nadlidské schopnosti a někdy dosti neuvěřitelné. Brilantní byl kovboj, který umí střílet tak rychle, že to ani nepostřehnete a chlápek, který dělá z hlavy tak složité výpočty tak neuvěřitelnou rychlostí, až vám z toho půjde hlava kolem. Po zhlédnutí první série musím říct, že kvalita postupně klesá, a to i proto, že některé ukázky mi vůbec nepřipadají obzvlášť výjimečné, ale i tak je to výborný seriál, který stojí za zhlédnutí. V jednom díle se dokonce objeví i český borec s údajně nejsilnějšími čelistmi na světě, což dokáže opravdu šíleným způsobem :). Dle mého názoru je to první člověk z téhle série, který opravdu dosáhl svého limitu a taky to tak vypadalo.

Král šprtů (2013) (pořad)

Občas mívám pocit, že sám jsem takový menší "nerd". Po zhlédnutí dvou dílů této reality show jsem ale naprosto z obliga :). Nejsem jím ani z 1/10. S moderní dobou přichází nový typ show typu Vyvolení nebo Kdo přežije, jenom s poněkud "nudnějším" typem lidí a situací. Ale jenom trochu... Ono jsou to všichni chytří a pěkní lidé, jenom jejich koníček je poněkud výstřední a občas dovedený do extrémů. Nemůžu tvrdit, že mi něčím nejsou blízcí, ale dělat ze sebe trdlo při vytváření vlastních superhrdinů a přejímání jejich osobností bylo moc. Chudák Alana je totálně mimo realitu a Danielle totálně nezvládá prohru.

Tísňová linka (2013)

Měl jsem náladu na nějaký nenáročný film, kde bych nemusel moc přemýšlet. A The Call tohle přesně splnil :). Není to žádné velké vzrůšo, všechno vcelku jednoduše nalajnované a Abigail Breslin přehrává přesně nad míru. Podívat se a zapomenout.

Říjnové nebe (1999)

Nádherný příběh o jednom splněném snu, o to silnější, že je založen na skutečných událostech. Vrchol režijní tvorby Joe Johnstona.

Majestic (2001)

Frank Darabont holt umí natáčet skvělé filmy. Majestic je téměř perfektní po všech stránkách.

Časové pásmo bylo změněno