Gangy New Yorku (2002)

V rámci doplnění filmového vzdělání jsem absolvoval tříhodinovou podívanou na cosi, co nedokážu dost dobře popsat. Dle deseti oscarových nominací by se mělo jednat o výjimečný film. Mě by tudíž zajímalo, kde je ta výjimečnost ukryta. Nevadilo by mi že jde vlastně jen o pomstu, ale v takovém podání (navíc s politikou) je to opravdu nuda. Na tohle rychle zapomenu. A mimochodem... Cameron Diaz se do své role naprosto nehodila.

The Muppet Movie (1979)

Nutno říci, že můj první film s Muppety byl ten nejnovější z roku 2011. A že jsem se u něj řezal smíchy. Tohle není ani slabý odvar. Zápletka je naprosto triviální a nesmyslná, pořád se tu zpívá, zasmál jsem se asi jednou :(.

Moneyball (2011)

Dobrý, opravdu velmi dobrý film. Sportovní dramata jsou z nějakého důvodu jedny z nejúspěšnějších filmových žánrů. Jasně, je tady ten element reálnosti založený na skutečných událostech. Moneyball ale nemá jen to. Moneyball je sebevědomý. Cílevědomý. Brad Pitt vložil svou snahu do dobrých rukou, dobrého námětu a jeho ztvárnění Billy Beana je skvělé. Jedna z jeho nejsebevědomějších rolí. Nutno říci, že s událostmi ztvárněnými ve filmu jsem nebyl vůbec seznámen a baseballu nerozumím do hloubky.

V zajetí démonů (2013)

James Wan je borec, co se týče hororů. Nikdo jiný než samotní účastníci nemůže potvrdit, co vše je pravda a kolik si toho vymysleli filmaři, ale i tak je to úctihodné. Mrazí už jen při pomyšlení, že nemusíme být až tak sami. Skvělý nápad je podívat se na film před spaním, jak mám teď ty myšlenky zahnat?....

Elysium (2013)

Musím být spravedlivý, i když se jedná o Matta Damona a Neilla Blomkampa. Elysium není tak dobrý film, jak by se mohlo zdát :(. Raději bych viděl v hlavní roli Copleye a Damona jako záporáka. S takovou je to 6/10. Jedna drobnost.... ve filmu bylo řečeno, že Země je přelidněná. Když se tedy vyléčí všichni lidé na Zemi, neučiní to situaci ještě horší?

Siworae (2000)

Mám z toho rozporuplné pocity. Jako první jsem viděl americkou kopii a jelikož korejské filmy má rád, na originál jsem byl zvědav. Nemohu ale tvrdit, že by byl v něčem o mnoho lepší. Snad jen to, že je přece jen přehlednější. Dům u jezera mi ke konci zamotal hlavu natolik, že jsem nebyl schopen si některá fakta spojit dohromady.

2 zbraně (2013)

Ach jo, další nepovedený film s mými oblíbenými herci. Kdo píše tak nepovedené scénáře a dokáže je dostat do hollywoodské produkce? I průměrný divák se musí zamyslet nad faktem, že se kolikrát ve filmu objeví scéna, která naprosto postrádá logiku. Jako třeba - hrdinové unikají v autě a "bad guys" věděli s naprostou jistotou, kterou z mnoha cest se vydají a zrovna v ten správný čas do nich narazí hned dvěma auty a kolem se vyrojí desítky Mexikánců... A nechcete mi namluvit, že policisté, kteří jeli kousek za autem, neviděli vystupovat Bobbyho? :) Špatné.

U Konce světa (2013)

Špatné, špatné, opravdu špatné :(. Co to ti moji dva oblíbenci napsali za film? :( Kašlat na příběh, který je sám o sobě hrozný, ten by vyrovnalo jeho pojetí. Ale to, co se děje na plátně, je nesmyslné až do morku kostí. Nebudu vypisovat všechny nesmyslné situace, je jich přehršel. Zato těch, u kterých se dá zasmát je pár. Doslova tři.

Dům u jezera (2006)

Příjemný romantický film s nezvyklým příběhem (pro Američany ne tak nezvykle okopírovaným z korejského originálu), který se ale ke konci zamotá tak, že jsem si pokládal více otázek ohledně vývoje filmu. A na hodně jsem nenašel odpověď.

Wolverine (2013)

Je to lepší jak předchozí sólovka, ale stále se nenašel režisér, který by Wolverina dokázal vytěžit na maximum, využít jeho potenciálu. Jak se v takovém filmu může objevit scéna jako boj na vlaku, vlastní operace a scéna se strojem na sníh? Chce to Wolverina uchopit dospělejším, uvěřitelnějším způsobem (tu komediální stránku s hotelem nechat!). Jackman na to má a jeho animálnost je uvěřitelná na 110%, jen nedostane šanci ji využít.. Kéž by film do rukou dostal Aronofsky, jak bylo plánováno. Alespoň pozadí příběhu a zvláště flashbacky byly povedené. A mimochodem, ta mutantka s toxiny, o jejímž pozadí se nic nedozvíme, tam byla úplně zbytečná.