Maniak (2012)

Neměl jsem možnost vidět původní verzi tohoto filmu, ale tahle sonda do vrahovy hlavy je dost povedená. Elijah Wood se snaží vymanit z role Froda a jde na to vcelku drastickou rolí. Musím ale uznat, že se mu povedla. Na filmu je zajímavé spojení kamery z pohledu první osoby, citu na detail, hudby a velmi povedených efektů.

Nebezpečná metoda (2011)

Usmívám se nad tím, jaké události předcházely zhlédnutí tohoto filmu. Již dlouho jsem měl v úmyslu se na něj podívat už jen kvůli Cronenbergovi za režijní stoličkou a Viggo Mortensenovi. Trvalo mi to ale nakonec celé dva roky a v tom zapletena jedna moc chytrá a výjimečná osoba. Co se filmu týče, tak ten je natočen velmi precizně a čistě, ale myslím si, že hlavní zápletka není dostatečně nosná. Škoda, že se Cronenberg neponořil více do studia Freudovy a Jungovy metody léčby. A i když nerad, musím přiznat, že Keira Knightley dvou roli dobře nezahrála.

Zeměloď pluje (2012) (TV film)

Vynikající koncepce soběstačného domu/soběstačného člověka.

Mamánek (2010)

Tak trochu netradiční romantika s podivným synátorem :). Škoda jen, že to škádlení začalo tak pozdě a moc se vlastně nevyhrotilo. Takhle to chvíli vypadá, že se jede na komediální rovině, načež se přitvrdí. Jo a tomu rychlému spádu takového vztahu jsem nevěřil, zvláště když se Marisa dá dohromady zrovna s Reillym :). Nicméně Marisa Tomei je nádherná.

Láska na druhý pohled (2009)

Z valné většiny typický romantický film, který hned na začátku ztroskotá na hlavní pointě romantického filmu - mezi hlavními hrdiny totiž není žádné pouto, žádná přitažlivost. A to, že si Aniston najde dalšího "kluka" hned dva dny po rozvodu je dalším filmovým snem. Já vám vlastně ani nevím, proč jsem se na film chtěl dívat... asi kvůli Eckhartovi, kterého mám rád. Zde však i přes veškerou snahu působí nevěrohodně, což hážu na bedra pana režiséra.

Indie Game: The Movie (2012)

Velmi profesionálně natočené "drama" o vývojářích nezávislých her mě velmi mile překvapilo. Kdyby tak lidi tušili, co všechno se skrývá za vývojem takové hry, hned by si jí vážili více.

Vánoční koleda (2009)

Dlouhou dobu jsem si brousil zuby na tenhle film. Bál jsem se Zemeckisovy oblíbené CGI technologie, která se opravdu ukázala velmi nepovedená. Ještě štěstí, že už s tím skončil.

Fanoušci (2009)

Průměrná, ale příjemná roadmovie, na které mě nejvíce potěšili různá camea.

Kšeftaři (2009)

Tohle není zrovna film, který by vynikal příběhem, ale je tu několik dost divných osobností a nedívá se na to až zase tak špatně :). To samozřejmě neznamená, že na film nezapomenu hned příští den.

Muž z oceli (2013)

Ach jo... čím víc se těším na nějaký film, tím horší je potom zklamání. Superman je stejně hořký jako třetí pokračování Iron Mana. Je to dobře natočené, ale chybí tomu jakýsi náboj a lepší provedení. Nefunguje ani chemie mezi Clarkem a Lois :(. Osobně bych uvítal více záběrů z Clarkova dětství a méně dír ve scénáři (řekne mi někdo, proč byla natočena tak nesmyslná smrt Clarkova adoptivního otce?; a jak to, že perfektní generál Zod se naučí přizpůsobit zemským podmínkám za pár sekund, což Supermanovi trvalo několik let?; a proč sakra na konci Superman zabil Zoda? Nemohl mu prostě zakrýt oči a otočit hlavu?). No hlavně, že je to celé temné a depresivní, jak je to dnes moderní. 35 let starý Superman s Christopherem Reevem má ale stále navrch. Už by to chtělo jej překonat!