LEGO® příběh (2014)

To nejlepší přišlo tentokrát skutečně na konec, mělo jméno Duplo, a rozsekalo mě na kostičky. Do té doby lehký nadprůměr. 60%

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Na jednu stranu chci, aby vznikla čtyřka, na druhou se domnívám, že by měl Sly dostat trochu přes ruce, aby si uvědomil, že ten film má spoustu chyb, a že jsou Expendables do značné míry promarněnou šancí na vznik legendy. Když tam začal ten kokot skákat na motorce mezi tankama, aby si pak odskočil do 6.patra, nebo když Sly poslal toho gaye čistě účelově vylézt vnitřkem šachty, bylo mi trapně, skoro stejně, jako když Ronda na podpatcích vymlátila lokál. Dále ten konec, kdy parta gerojů natahovala slzičky a pak se Sly vítězoslavně zjevil na laně pod vrtulníkem, a to tak nečekaně, že i Strýček Příhoda bojoval s infarktem, si také mohli odpustit. Nebo to imbecilní karaoke + uzdravený samopalník...funny. K tomu prostředek filmu, v němž si všechny stars na hotelech honili ptáky, aby taťka Sly mohl naverbovat noname partu cucáků. Také Arnie totálně nepoužitelný a bohužel to vypadá, že je to už fakt jen chlapík za samopal(Kvér) či masopal(Plamenomet) O Jetovi nemluvím, nevidím do jeho zdraví, či dalších důvodů pro tu mizernou hostovačku. Říkám to nerad, ale ten nejlepší a jediný můj milovaný Sly zřejmě ztrácí soudnost. Když už se mu povedlo naverbovat takové geroje, měla vzniknou třetí světová válka a ne vybíječka z Chánovského sídliště. Přesto po drtivé kritice dávám aspoň dvě hvězdy, zejména za tu sestavu a odlehčení Banderasem. Což o to, dvojka byla dějově ještě debilnější, ovšem v ní to zachránil neskutečně vyhecovaný duel Sly vs JCVD. O tom si zde Sly s Melem mohli nechat zdát, to už si spíš měli zahrát kámen, nůžky , papír...to by bylo dramatičtější. 40%

Neznámý (2011)

Kéž by víc amerických thrillerů neslo v sobě něco z téhle evropské školy. Podle mého vynikající kousek, plný ukázkového tempa, nemilosrdných čističů a zábavného využití amnézie hlavního hrdiny pro stavy plné rozpomínání se a paranoi všeho druhu, hlavně té odůvodněné. K tomu herci první klasy. Já byl spokojen a to bývám tak možná u jednoho thrilleru z deseti. 80%

Příběh kmotra (2013)

Nebýt přiblblého konce s fotbalovým sentimentem, byly by to čtyři hvězdy za svižný a vcelku zábavný příběh kmotra. Film ale místy selhává emočně, je to spíš zručná popisnost, která ale nemusí být na škodu, pokud film neaspiroval na nějaké přesahy. Vica je sexy, ale ženská role byla, jako obvykle u filmů takového tématu, úplně zbytečná. 60%

Zátah 2 (2014)

Z prosté šablony prvního dílu čpěla intenzita, tohle pokračování jí připomíná jen brutalitou scén, které ale jaksi napodruhé už nepřináší onen wow efekt. Navíc pokud si má film činit vyšší cíle (a text distributora se tím doslova chvástá), měl by mít k tomu podstatně charizmatičtější herce a originálnější příběh, než je obehraná historka o poldovi nasazeném do krimu a následně infiltrovaném do mafiánské rodiny. A bože jak zapadá do kriminálno-gangsterské fresky holka s kladivama a kluk s bejzbolkou ? Při vymlacovačce v metru jsem se za režiséra styděl.. Také pohádková role o dobrosrdečném řezníkovi Yayana Ruhiana byla čistě účelová. Paradoxně nejvíc se mi líbila "bitka" s panákem namalovaným na zdi vězeňské cely, při které byla vidět ta neskutečná rychlost. Škoda, těch rvaček mělo být mnohem méně a o to více měly být vypointované a jedna od druhé odlišné, časem totiž člověk, také díky nezničitelnosti všech, ztrácel interes o propracovanost chorea, které několikrát navíc bylo do očí o dost víc, než v jedničce. U mě určitě vede jednoduchost a přímočarost prvního dílu, nad nevyvedeným pokusem o komplexnost kriminálního dramatu, notabene rozvláčněného do takové stopáže. Finální řežba je ale fantastická, po technické stránce možná vůbec nejlepší, co jsem viděl. 60%

Dobrodruzi (1967)

Dva přátelé a chlapi přesně takoví, jací by lidé pohlaví mužského měli být. Jejich společný cit k jedné žabce, stejnému snílkovi jako jsou oni dva, je ani na vteřinu nerozhádá, naopak po její smrti je spojí jednou navždy ve zvláštní poselství piety. Chtěl jsem napsat cosi o chlapáctví, ale to slovo má v komentu skoro každý, a to není náhoda. Nádherný film. 100%

Ďáblova pouta (2008) (TV film)

Už mi začíná bejt na blití z toho, že i film o tak zásadním momentu, jakým byla poprava krále a následná vláda Lorda protektora, musí být idiotsky zaobalen v pofidérní romantickou baladu, a příběh, kde ženský element hrál asi tak zásadní roli, jako v klipech Pet shop boys, byl celý nadepsán i odvyprávěň onou ďáblovou děvkou. Prosím pěkně, až budu chtít vidět dokument o horečce omladnic, či skupinové porno, pak se budu nervózně tázat po hereckém obsazení něžného pohlaví, ne ale v historických dramatech o politice, stínání hlav apod. Příběh nesoucí podobnost například s francouzskou revolucí, kdy revolucionáři posléze samotní zabředli v opium moci jimi svržených, a končili rukou stejného mistra popravčího, se měl vydávat právě po této ústřední linii vývoje postav, jako tomu bylo u Dantona. Téma v britském příspěvku historii bylo dost silné na to, aby ho zhyzdili červenou knihovnou a vejšplechty o lásce. Obětmi feministicky laděného autora námětu se opět stala dvojice Fassbender, West, podobně jako v Centurionovi. Zde alespoň hlavní hrdinka nemáchala kyjem, ba ani mečem, jen si jednou vystřelila z pistole. O to víc ale škodila jen svou přítomností a roli vypravěčky. Opět u mě West přejel Fassbendera a všechny ostatní, ten chlap má ksicht a charizma vyjimečné rázovitosti. 60%

Sabotáž (2014)

Ayere, bylo to nutný, udělat zase feministicky nezávadný kripl, kde holky tasí stejně chladnokrevně jako chlapáci? Takhle si představuješ reálnou thrillerovou zápletku, že někdo místo rychlého zneškodnění oběti, jí bude přibíjet na strop, nebo jí i s karavanem dovleče pomocí osla nenápadně pod kola vlaku? Jako chápu, že si chtěl nasbírat bodíky v kasách kin(marně), ale někde zase ty bodíky chybět musí, a to třeba u mého hodnocení. Dvakrát škoda, protože jinak to vůbec nebylo špatný. Hlavně scény ohledně Arnieho a rodinných videopozdravů z mexické dovolené. Příjemná byla i Arnieho retrovendeta ve westernovém stylu. Takže pane režisére doporučil bych přestat balancovat mezi kvalitním thrillerem ala Heat, či Training day na straně jedné a řadovými ústupky komerčního akčňáku na straně druhé. 60%

Na odstřel (2009)

Když pečete výborný dort, a nakonec ho spálíte, chuť bude na hovno. Ten poslední a vlastně zásadní zvrat byl nejen zbytečný, ale regulérně účelový. Do té doby ale hodně zábavná konspiračka. 80%

Zvíře (1977)

Krásná komedie. I když dnes, ve světě cool přívlastků, je slovo krásná tak trochu opovrhovaným outsiderem, ruku na srdce, která americká cool žánrovka šahá těmto Belmondovským majstrštykům alespoň po kotníky? Jako bonus famozní Bruno Ferrari, kterej je prostě neskutečnej borec a zamilovat si ho musí i ten největší homofob. 100%