Hlas smrti (2005)

Další ultranuda, ale aspoň ze skvělým hercem, který to hodně zachraňuje. Tentokrát tu máme hlasy ze záhrobí kterým nikdo nerozumí a posedlýho hrdinu, který se snaží tak dlouho kontaktovat mrtvou manželku až... no radši nic.

3:15 zemřeš (2005)

Rodinka ve strašidelném domě = můj "oblíbený" žánr. Tohle se aspoň tak netáhne, protože je to celkem krátký a něco se tu chvílemi i děje. Takže docela průměr.

Kruh 2 (2005)

Taky docela zklamání. Kruh 2 by byl průměrný horor, kdyby nenavazoval na geniální dílo a nevařil z vody. Posednutí Aidana se mi líbilo, stejně jako pár scén (útok jelenů, finále), ale jinak mě štvala Samara, která porušovala pravidla, nastaloné v jedničce. A v podstatě to byla docela i nuda.

Mlha (2005) odpad!

Totální katastrofální remake který z nudného původního filmu udělal ještě něco mnohem nudnějšího a zoufalejšího. Nudil jsem se od začátku do konce, valící chuchvalce mlhy, toho jsem se měl bát? Záverečné debilní finále je jen třešnička na dortu. Ruce pryč!

Temné vody (2005) odpad!

Nastal čas, abych napsal komenty k hororům za posledních pár let, které jsem nedávno viděl a hodnotil. Takže nejhorší horor za rok 2005 je... tradááá... Temné vody! Tak zoufalou nudu jsem dlouho nezažil... blbost sledující rodinu ve strašidelném paneláku, kde původ strašení je protékající voda a NIC se za celej film v podstatě nestane. Sledoval jsem na několikrát, protože jsem pokaždý usnul, jednou za bílýho dne. Nikdy víc!

Hostel (2005) odpad!

Tak tady jsem vůbec nezachápal. Dokážu pochopit, že někdo natočí sebenudnější, sebeblbější sračku, ale co je proboha za zábavu koukat se na film o sadomasochistickém mučení pár lidí. Pominu li všechny atributy odpadu - tři debilní studenti, naprosto otřesně natočená Bratislava i obyvatelé(nikdy jsem tam nebyl, a slováky nějak extra nemusím, ale proboha, proč by to tam mělo vypadat jak po třetí světové?), spousta WTF scén... pokud tohle všechno pominu, pořád mi zbývá otázka pro koho je tohle natočený? Jasně beru vyvražďovačky, to je o napětí, odhalení a záverečné boji, nevadí mi brutalita, ale tohle je vyloženě jen o tom koukat, jak někdo někoho mučí bez jakékoliv důvodu, bez jakékoliv důležitosti pro příběh. Eli Roth to asi nemá v hlavně v pořádku a amíci nejspíš taky ne, jinak by na tohle nechodili.

Hadi v letadle (2006)

Blbější námět než hadi v letadle už opravdu být nemůže, ale ono je to celkem zábavný. Film se absolutně nebere vážně, hláška střídá hlášku a Samuel L. Jackson je ultimátní drsňák. Já se bavil.

Underworld: Evolution (2006)

Příběh mě tu nějak extra nebral, ale hlavně že tu byly fajn matrixovské akce a cool bitvy. No a to je asi to jediné, co si z filmu pamatuju. EDIT: Tak druhý díl je mnohem kratší, přímočařejší a krvavější. Žádný extra příběhový zvraty nečekejte, ale spíše návaznost na první díl. Na začátku se objeví prapůvodní upír Marcus, který je neskutečně brutální zmrd ve své zvířecí i lidské podobě, v průběhu vykrystalizuje cíl - osvobodit původního vlkodlaka Williama a jde se do akce. Musím uznat, že jsem se u dvojky bavil o něco více, protože režisér se nepáře, souboje jsou parádní, gore neskutečné (urvané hlavy, namleté maso) a opět je zde vystříleno asi tisíc nábojů. Zvedám hodnocení a jsem spokojen.

Saw 3 (2006)

Přiznávám, tady jsem začal ztrácet trpělivost. Chybí tomu ta zdánlivá jednoduchost zápletek prvního a druhého dílu, místo toho je tu překombinovaný příběh, kde Jigsaw umírá a testuje pár lidí a jejich vlastnosti. Pointa je tu velice slabá, vraždy ale stále dost dobré.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Jednička se mi opravdu nelíbila, k původnímu filmu tu mám taky komentář, ale tohle pokračování moderního remaku má kupodivu něco do sebe. Postavy jsou tradičně debilní, ale tentokrát se film nesere s nějakými představovačkami ani rádobyefektními hnus scénami, ale jde nekomprosmisně na věc, což značí docela slušnou řezničinu. Na průměrný horor to docela stačí.