Ptačí svět (1998) (seriál)

Seriál, který nemá chybu. Pokud jste alespoň trochu vnímaví a zajímá vás příroda, tak si ho nenechte ujít. Nádherné záběry, za kterými muselo být neuvěřitelných hodin čekání a hledání záběru, krásná hudba, poutavý komentář davida attenborougha, produkce BBC, co říct víc...

Yes Man (2008)

Tohle je komedie! Jim Carrey zpátky ve formě :) a Zooey je fakt nádherná už jen za ni hvězdičky...:)

Život je krásný (1946)

Nemůžu dát jinak než za pět.Takhle pozitivní film jsem ještě nikdy neviděl, zároveň jsem se musel zamyslet nad tím, jaktože dnes už se netočí takovéhle filmy. Po skončení filmu jsem jen seděl a usmíval se a ještě dlouho potom mi vydržela výborná nálada, kdy se člověk raduje z obyčejných ale přest krásných věcí v našem životě. Film o neuskutečněných životních snech, což nevadí, pokud člověk žil dobře a spravedlivě, vykonal už tak mnoho dobrého a ovlivnil životy tolika lidí okolo sebe....100procent jeden z nejlepších filmů co znám

Austrálie (2008)

Po shlédnutí filmu v kině jsem byl pro jasných 5 hvězdiček a byl jsem z tohoto velkofilmu uchvácen. Koupil jsem si ho na DvD a pustil na televizi a už se naplno začaly projevovat nedostatky filmu. Sice se na to krásně kouká, je to všechno ale tak prvoplánově efektní, bez pořádného příběhu či scénáře, jako by Luhrmannův hlavní cíl bylo nasnímat krásnou přírodu Austrálie (jako reklama na nejmenší kontinent funguje skvěle) a příběh postav byl až na vedlejší koleji. Na ústřední hereckou trojici se kouká pěkně, ale když je sledujeme už asi u desátého koce a zjistíme že ani po něm ješě film nekončí, začíná to být už tochu otravné. Škoda, mohlo to dopadnout uplně jinak. Takhle je to jsou jen načančané tři hodiny krásných záběrů s velmi podivným příběhem a scénářem.

Apokalypsa (1979)

Apokalypsa je film nesporných kvalit. Filmem který vás zarazí, dá vám facku, upozorní vás, že něco není v pořádku a atmosféra postupně houstne. Do téměř až idylických scén a různých vtípků se nenápadně vkrádá velice znepokojivý podtón, opravdu zásadní scény a záběry (mrtvoly, některé jednání hrdinů atd....) jsou jen tak mimochodem, jako naprostá samozřejmost, jako samoyřejmost válečného šílení ve Vietnamu. Přesto že má redux verze přes tři hodiny, utekla mi neuvěřitelně jako voda, protože film nepostrádá opravdouvou porci napětí, která postupně graduje až do hypnoticko-psychologického finále (skoro se chce říct až halucinogenní zážitek chvílemi). Herci jsou neskuteční ať už kluci plavící se na hlídkovém člunu i většina dalších postav. Speciálně však musím vyzdvihnout výkon Marlona Branda, jehož neskutečné charisma se z televize šířilo do všech stran pokoje a geniální hra s kamerou a režií, kdy v působivém dialogu se vynořuje a zpátky mizí ve stínu je prostě neuvěřitelná. Ale především chci vyzdvihnout výkon Martina Sheena, který si při natáčení asi musel sáhnout na dno, protože to, jaká je změna mexi Willardem na začátku a Willardem na konci, je uplně neuvěřitelné. Kamera je nádherná, opravdu hezčí záběry vzlétajících vrtulníků už nikdy neuvidím (a ani bych nechtěl vidět), úvodní scéna s písní Doors - The End je dnes už také legendární. Celkově musím pochválit io hudební doprovod, bez něhož by druhá část filmu rozhodně nebyla tím, čím je. Coppola vytvořil geniální dílo, hypnotické úvahy a psychologické otázky, rozhodně se vyplatí poslouchat každý dialog a žasnout nad genialitou tohoto filmového díla. Ukazuje zmar a sílu lži, který podhlodává úplně všechno v armádě a nebýt jí, válka by vlastně ani nebyla potřeba. 100%

Sin City - město hříchu (2005)

Vizuální orgie ale film naprosto bez duše, který mě ničím nezaujal.Nějak mi ušel celkový smysl děje a příběhu, Nejsem fanda předlohy, tufdíž mi tenhle film moc nic neřekne.hodnocení: 50% zajímavé komentáře. cival, golfista.

Odpor (2008)

Režisér Posledního Samuraje nám předkládá drama o naději, o síle přežít a ochránit ty, jež nám byli svěřeni. Je o rozhodnutí nesmyslně i když spravedlivě se pomstít anebo se snažit přežít a ochránit svůj lid. Je zde několik opravdu silných scén (Scéna se zajatým náckem mě doslova odzbrojila a jen jsem chvíli seděl s otevřenou pusou).Snímek sice nepostrádá tradiční Hollywoodské schéma (hrdina v situaci kdy se musí rozhodnout, milostná zápletka, akční a napínavé finále a vpodstatě happyend) ale to vyrovnávají perfektní herecké výkony ústřední bratrské trojice, nádherná kamera a ještě krásnější hudba od Jamese Newtona Howarda. To mi dává dohromady jeden z nejlepších válečných filmů s tématikou židů, nebo partizánského odboje.A myslím si, že si každý na něm najde něco, slečny třeba Daniela Craiga :D 85%.

Skrytý nepřítel (1940)

Výborný příběh a skvělý scénář v tomto filmu, který je osvěžujícím filmem "pro pamětníky". Mnoho chytrých zvratů, napětí a hlavně perfektní herecký výkon Borise Karloffa film povýšili na možná nejlepší špionážní drama, které jsem viděl. Když k tomu přidáme reálné válečné záběry bombardování továren a mostů jako důsledek Strendlerovy činnosti nebo dechberoucí (když si uvědomíte že to nejsou triky) vzdušný souboj anglického pilota proti třem německým stíhačům. Pár procent srážím za krátký závěrečný moralistický monolog.90%

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Královsky jsem se bavil, to ano, ale hodina a půl je přeci jen přepálená stopáž. Osobně bych byl tak pro hodinu, to by bylo si myslím ideální. Sice opět parádní vtípky, hodně cestování časem, ale oproti seriálu si myslím že kvalita šla trošku dolu. Nebo je to tím že taková nálož zábavy a srandovních gagů se utopí v dlouhé stopáži? Nebo je to možná přeci jen překombinovaným příběhem? Každopádně trošku slabší, ale pořád skvělá zábava.80procent

Senzační prázdniny (1967)

Tak tenhle film jsem dodneška (květen 2009) vůbec neznal. A přitom je to parádní letní komedie s L.de Funésem. Možná u mě nevyvolala salvy smíchu jako jiné jeho notoricky známé filmy (Tonoucí se stébla chytá, Křidýlko nebo stehýnko), ale je to krásná úsměvná komedie, které nemůžu nic vytknout. Vrcholem je pro mě scéna, kdy tatík Funés pronásleduje uprchlíky na lodi a najede s autem do klece a pak s ní ujíždí krajinou. Nebo jeho smůla na toho otravného zarostlého chlapa :D.Samotný závěr už mi přišel spíš takový přehnaný, crazy, tudíž pro mě už trochu slabší (ve srovnání se zbytkem filmu). Jinak je to typický film s L.de F. - krásná hudba, nádherné záběry na francouzskou krajinu, řada absurdních situací a známé tváře francouzského filmu.