Bitva na Neretvě (1969)

Nechápu, proč v levné edici na dvd vyšel tenhle film sestříhaný snad o polovinu. Má pouze hodinu a půl a o postavách se toho příliš nedozvíme, spíše tak film připomíná dokument. Ale i to co jsem viděl, musím hodnotit velmi vysoko, rád bych někdy viděl celou verzi a teprve tu pořádně zhodnotím.

Štěstí na dosah (2006)

Nevím co mám napsat, DOKONALÝ FILM, po včerejším zhlédnutí ho okamžitě zařazuji mezi svých TOP 10......100%

Valentin Dobrotivý (1942)

Parádní komedie se skvěle hrajícím Oldřichem Novým. Nenásilně a komicky je tu ukázáno, jak obyčejný člověk, který přijde k penězům, má hned i plno přátel a v okamžiku, kdy peníze ztratí (v tomto případě se zjistí že žádné nejsou) se k němu všichni opět začnou chovat jako k cizímu a začnou s ním vymetat podlahu Tato smutná životní pravda je zde podána v nádherně humorném balení, některé situace jsou zkrátka nezapomenutelné (Tak si dejte nohy na stůl :D :D ) Dějové zvraty, humor i napětí, nic z toho nechybí této komedii s parádní atmosférou 30.-40.let pro kterou mám opravdu slabost.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Už od začátku je znát větší rozpočeta a během prvních patnácti dvaceti minut jsem se lekl, že příběh bude už stavěn pouze vysokém rozpočtu a přehlídce triků. Ve zbytku filmu mě však Robert Zemeckis příjemně překvapil. Základní atributy filmu jsou stejné jako u předchozího dílu. Ale za závěr filmu, který si skvělě pohrává i s předchozím dílem, musím dát pět hvězd, geniální scénář a mnoho srandovních situací:Paráda

Návrat do budoucnosti (1985)

Inteligentní humor, děj který má spád a nechybí mu napětí, scénář, herci Michael Fox, Christopher Lloyd a automobil De Lorean jsou hlavními atributy tohoto výtečného filmu. Zemeckis vytvořil kultovní rodinnou podívanou, která snad nikdy nezestárne. Přesto mi k dokonalosti ještě něco chybí ale ve výsledku velmi slušných 85 procent.

Princezna se zlatou hvězdou (1959)

Viděl jsem ji snad stokrát a přesto vím, že si ještě stokrát pustím. Klasika, která přes svůj pokročilý věk nestárne. Slaďoučký příběh lásky mezi zlatovlasou princeznou Ladou s hvězdičkou na čele a princem Radovanem. Každá postava má jasně vymezený charakter tvořený několika vlastnostmi a někdy dokonce uvedený jménem (Kazisvět). Ale jako v každé pohádce i zde nakonec dobro zvítězí nad zlem. Často se zde mluví v rýmech, ale vůbec tto nepůsobí špatně. Mezi drobné nedostatky bych zařadil příliš dlouhou baletní scénu a také scénu orientální tanečnice. Výprava je opět skvělá, zajímavé je princeznino putování (poušť, prales..). Je to prostě taková dětsky naivní pohádka, oproti jiným dospělejším, která má své obrovské kouzlo :)

Krokodýl Dundee 2 (1988)

Líbila se mi pasáž se sebevrahem...Líbil se mi konec v džungli, kde své protihráče odrovnává Dundee vskutku krokodýlím způsobem. Stále svěží film, ale o nějaké to procento za dvojkou.

Dva lidi v ZOO (1989)

Tři hvězdičky za krásná zvířátka. Jinak mě tento film ničím nezaujal, párkrát sem ho už viděl a ani herce ani příběh si nezapamatuju nikdy asi proto že není zapamatováníhodný. Pamatuju si jen ty zvířata (např.žirafa koukající z vagonu, orangutaní mláde které uteklo do parku..)

Noc na Karlštejně (1973)

Z dětství sem si pamatoval že se mi Noc nelíbila, tak jsem si ji pustil nedávno znovu. Ona to totiž není pohádka pro děti, ty nemá čím zaujmout, to je prostě vánoční romantický film pro dospělé, když sem se na něj tentokrát tedy díval takto, moc sa mi páčil. Potěšil mě Jaroslav Marvan, Jana Brejchová a Karel Höger. Hudební doprovod nemá cenu komentovat, z několika písniček jsou dodnes v našich končinách hity. Příběh je svěží, nepostrádá vtip, zvraty, i nějaké to poučení z úst nejen panovníkových. Velkou roli má také hrad Karlštejn, který se na krásných záběrech opravdu vyjímá.

Policajtka (2001)

Nejdříve se chci pozastavit u samotného názvu, v originále Andělské oči a v českém vydání naprosto zavádějící název Policajtka. Dále zařazení filmu do kategorie Mysteriózní, já bych spíše řekl psychologický....Ale k filmu... Drama policajtky (špatně hrající J.Lopez) kterou před smrtí zachrání odněkud se vynořující tajemný cizinec, kterého skvěle hraje Jim Caviezel. Přítelkyně řekla že vypadá jako člověk který může být jak bezdomovcem ze skládky, tak i záhadným boháčem, což je podle mě dobré přirovnání. Proti všem předpokladům se oba sblíží a přitom Sharon naprosto pochopitelně začne zajímat o neznámého, kdo vůbec je. A celý film spěje k velmi zajímavému rozuzlení. Je to oproti ačnímu úvodu pomalu plynoucí snímek s mnoha myšlenkami a symboly. A mě se to zamýšlení velice líbilo. Mezi ústředním párem to příjemně jiskřilo, některé scény byly úsměvné, jiné smutné, sentimentální, ale ne přehnaně. Viděl jsem už dvakrát a pokaždé jsem nebyl zklamán.