Zloba - Královna černé magie (2014)

Pro mě špička na poli moderních efektních zaoceánských pohádek. Angelina k zulíbání. Asi ještě lepší než Hvězdný prach, a to je co říct.

V oku tornáda (2014)

Dlouho jsem u katastrofickýho filmu takhle neotvíral hubu. Scénář je sice trochu slabší, to ano, na tom se asi shodneme všichni. Ale o ten tu přeci nejde. Záběry tornád a jejich ničení jsou naprosto dokonalé, myslím, že v tomhle směru se filmařina už nemá kam posunout. Ze začátku jsem si trochu zvykal na formát filmu, kdy vše je natáčeno na ruční kamery hrdinů, ale s odstupem času to vnímám velmi pozitivně - film je díky tomu originální. Napětí by se dalo krájet. Řekl bych áčko v kategorii béček. A rád se zas do oka tornáda někdy podívám znovu :)

Na hraně zítřka (2014)

Totální bomba! Zatím jsem v opojení ze skvělé filmařiny, tak nenapíšu víc. Později doplním.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Nápad to nebyl špatný, Luke Evans je náležitě charismatický, ale zpracované to bylo průměrně. Škoda, těšil jsem se hodně, ale kouzla Van Helsinga to nedosahuje ani vzdáleně...

Ranhojič (2013)

Výborný historický film s originálním námětem. Meče, štíty, válečný ryk a krev jsou tu vyměněny za skalpely, pera, sténání pacientů a krev. Řemeslně výborně zvládnutý, výpravný a po všech směrech vyvážený film - nechybí ani citlivě zakomponovaný humor a laskavost, ani explicitní krvavé záběry operací nebo pitvání (ono jak jinak to natočit, že?). A jelikož mám pro historické filmy z období středověku slabost, neváhám hodnotit maximálním počtem hvězd.

Tahle země není pro starý (2007)

Tenhle film není pro mě. Syrový snímek s WTF koncem. Hudbu to nemělo, konec to nemělo. A ode mě to moc hvězdiček proto nedostalo. Jednu za nádherné, pomalé záběry vyprahlé pustiny, druhou za Ch.Bardema. Kult? Věřím, že ano, ale mě se přesně takovéhle filmy vůbec nelíbí.

Dannyho parťáci 2 (2004)

O třídu výš než jednička. Skutečná jízda a zábava!

Dokonalý trik (2006)

"Miluješ mě? Dneska ne." Nolanova hra s divákem - režisér totiž pojal film jako iluzionista svůj trik. Jako svůj Dokonalý trik. Kromě parádní atmosféry a tradičně chytrého scénáře musím vypíchnout hlavně neuvěřitelné výkony obou hlavních představitelů.

Gosford Park (2001)

Syrový snímek, u kterého převládají rychlé dialogy, množství postav - a nuda. Bohužel. Film se neuvěřitelně vleče. Ze začátku jsem se topil v množství postav, mezi které jsem byl uvrhnut. Následně jsem měl problém se s některou z nich ztotožnit. Proto jsem jen nezúčastněně sledoval, co se bude dít. A ono se, pánové, nedělo vůbec nic. Trvá totiž neuvěřitelnou hodinu a čtvrt, než dojde k oné vraždě. Až na konci filmu jsem si uvědomil, že to byla po hříchu jeho lepší polovina. Vyšetřování neschopného komisaře bylo totiž ubíjející a nudné a film se do konce sotva dovlekl.

47 róninů (2013)

Výpravný, velkolepý a vizuálně podmanivý film, přesto mě zase až tak neoslovil. Vadila mi přílišná zkratkovitost a absence větší osudovosti. Jednotlivé scény jsou pěkné a efektní, ale celé je to příliš....řekl bych odfláknuté. Nemůžu si pomoct, srovnávám s Posledním samurajem. A ten je minimálně o dvě třídy výš. Keanu Reeves toporný, hudba nevýrazná....Jen ty nádherné záběry fiktivních hor a úžasné přírody. Námět je to silný, ale mohl to být daleko lepší film. Řekl bych průměr, takže za tři. Vzhledem k námětu je to škoda.