Vše je ztraceno (2013)

Film, který navzdory tomu, že zde hraje jen jeden herec a téměř nemluví udrží s přehledem vaši pozornost po celou dobu. Chybí mi ovšem víc silných momentů a zvláště začátek působí trochu zdlouhavě. Místo části, kdy se na lodi moc nic neděje, bych uvítal, kdyby na začátku filmu byla část, která nám ukázala jeho předchozí život a důvod, proč se na plavbu vydal. Pak bych si i k postavě vybudoval vřelejší vztah. A vůbec jsem nerozuměl, komu byl určen vzkaz v láhvi a za co se v něm omlouval. Škoda, příběh mohl být daleko silnější. Takhle zbyl pouze na kost ohlodaný boj muže proti živlům s nepřekvapivým koncem. Tři hvězdičky pro film bych rozdělil takto: Jedna hvězdička za výborný zvuk, bez kterého by film nebyl zdaleka tak dobrý (za zvuk by si zasloužil oscara). Jedna za nádherné podmořské záběry a jedna za Roberta Redforda, který zde předvedl dokonalý (asi svůj vůbec nejlepší) herecký výkon.

Neuvěřitelný zmenšující se muž (1957)

Dokonalá záležitost. Vyprávěný děj zní jako hrozná blbost, ale natočeno je to takovým způsobem, že člověk ani nedutá a se zatajeným dechem a okousanými nehty čeká, co se bude dít dál. Není to žádný samoúčelný trikový film, ale snímek o něčem. Přesto jsou triky skvělé (nebýt to černobílé, neuvěříte, že je to 50 let staré). A závěr mě obzvláště potěšil. Je netradiční, nečekaný a dává totiž celému předchozímu ději hluboký smysl. Pro mě asi nejlepší film 50.let a nejlepší "survival" film, který sem viděl.

Černá kočka (1934)

Podivný film s podivným příběhem, který mohl být určitě dotaženější. Nad scénářem bych se však moc nepozastavoval, filmy v té době prostě byly naivní až "blbé" (ale v dobrém slova smyslu, proti těm dnešním). Přeci jen, na tenhle film se díváme kvůli dvojici B.L. a B.K. a ta nám tu servíruje dokonalou hereckou podívanou. Scény, v nichž se vyskytují pohromadě tyto dvě největší hvězdy tehdejších hororů jsou prostě neskutečné. Pro fanoušky starých hororů povinnost!

Frankensteinův syn (1939)

Třetí pokračování filmu o nešťastném monstru si stále drží velmi vysokou úroveň. Zvláště potěší expresionistické interiéry a lahůdková postava jednorukého inspektora. Boris Karloff opět vynikající, zdatně mu sekunduje téměř k nepoznání zarostlý Bela Lugosi.

Dracula (1931)

Dvě slova: Bela Lugosi.

Frankensteinova nevěsta (1935)

Plně srovnatelné s prvním dílem, možná proto, že tento díl na první navazuje zcela přímo. Boris Karloff si za roli monstra zaslouží absolutorium. Zkrátka jeden z klasických starých hororů, které mám tak rád.

Honza málem králem (1977)

Postupem let je u mě tahle dnes už klasická pohádka čím dál oblíbenější. Má stále to kouzlo starých pohádek a i když ji dávají na Vánoce každoročně, rád se na ní vždy znovu podívám a vrátím se aspoň na chvíli do dětských let.

Natěrač (2008) (TV film)

Naprosto geniální TV záležitost. Nemůžu odtrhnout oči od obrazovky, skvělé, skvělé!

Pelíšky (1999)

"Teda to muselo dát příšernou práci. A přitom je to taková blbost." Nemůžu uvěřit, že umíme natočit takhle dobrý film....Je to opravdu TEN Jan Hřebejk? Film nabitý emocemi, kultovními hláškami, dobrou dobovou muzikou, no prostě fantazie.. Nechápu, že to nemá oscara...

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Je to ....Ruské. Špinavé, drsné, pompézní, krvavé představení, které překvapivě dobře, byť asi nechtěně, mixuje oldschoolový styl (Barbar Conan) s digitální akcí. Přepěkná kněžna (O.Akinšina) strčí Nástěnku do kapsy jediným letmým úsměvem a drsňák se šíleným jménem Vlkodav má správně tajemný vzhled, takže po herecké stránce je film naprosto v pořádku. Nicméně klidně bych si odpustil létající kamení v závěru, kterým se režie opájela až příliš dlouho. Co říci závěrem? Vyprdněte se na Batmana, tady uvídite v akci skutečnýho netopýra!