Pompeje (2014)

Je to Béčko bez hlubšího smyslu, to ano. Ale mě se to hrozně líbilo!

Thor: Temný svět (2013)

Konvergence, divergence, demence. Kde je výborná jednička? Vtipy sice fungují na jedničku ale akce je natočená tak nezajímavě a nechutně digitálně, že se musím ptát, proč jste to nenechali točit stejného režiséra? Digitální jatka na nultém poledníku zachraňuje jedině Ch.Hemsworth alias Thor a T.Hiddleston alias Loki. A já se znovu ptám proč?

Temný rytíř (2008)

Oproti prvnímu dílu musím jít bohužel s hodnocením trochu níž. A kdyby tu nebyl Joker, asi bych ho ještě snížil. Po skvělém úvodu znatelný propad. Stále je to ale kvalitní film na hony vzdálený většině soudobé americké produkce.

Pověste je výš (1968)

Super hudba a drsňák Clint jsou jediné kvality tohohle filmu. Začátek parádní, ale ke konci se už dost vleče. Asi jen pro zaryté fanoušky žánru nebo C.E. Na druhou stranu znám i daleko horší westerny, Průměr s několika fajn scénami.

Sinister (2012)

Hodně dobré. Jeden z nejlepších hororů posledních let. Málo krve, o to více strachu! Bomba!

Pomsta mrtvého muže (2013)

Velmi zvláštní film. Americký a přesto nehollywoodský. Dost jsem s ním zezačátku bojoval ale postupně mě to upoutalo. Příběh není špatný ale asi bych ho raději viděl v klasickém hollywoodsky-americkém dolarovém podání, na které jsem zvyklý. Takhle to na mě působilo depresivním a studeným dojmem. Potemnělé, špinavé, místy bez logiky - (SPOILER! V závěru Lászlo jen tak zahodí pistoli - co otisky, DNA při vyšetřování a tak?). Ani Collinovy psí oči moje hodnocení nevytáhnou výš než na tři. Jedno podívání mi stačilo.

Velký Gatsby (2013)

Slovy Homera Simpsona: Proč jen to v tom Hollywoodu tak uměj? Já přidám jen tři věty. Vizuálně neskutečně opojné dílo. DiCaprio možná vůbec nejlepší herec své generace. A ta hudba!

Stroj času (1960)

Začátek mě nepřesvědčil. Když se na plátně objevil samotný stroj času, měl jsem chuť film vypnout. Ale jakmile do něj hlavní hrdina George usedl, nemohl jsem odtrhnout oči. Tenhle přes padesát let starý film nabral neskutečné tempo, jaké bych od něj po vlažném začátku nečekal. Triky jsou skvostné (opět, opět musím zdůraznit - digitální triky nikdy nebudou mít takovéhle kouzlo poctivé filmařiny). A že je film místy naivní? No a? Předkládá spoustu myšlenek k zamyšlení, což mi u dnešních akčně-dobrodružných výplachů chybí. Ten konec byl z říše snů, to jsem přesně Georgeovi přál. Nádhera (celý film, nejen sympatická Yvette Mimieux).

Mys hrůzy (1962)

Výborný, napínavý černobílý thriller., který směrem k závěru správně graduje. Výtečná hudba. Mnohými zde odsuzované jasné rozdělení dobra a zla jsem naopak přivítal. Díky tomu je snímek daleko napínavější než novější verze (ve vší úctě k mistru M.S.), protože přesně víme komu a co přát. Vyzdvihl bych herecký výkon Roberta Mitchuma. Jeho Max Cady je mrazivě děsivé, odporné zvíře, kterému jsem v průběhu snímku přál co nejhorší konec.

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Silný soundtrack, krásné záběry. Ale chvílema stillerovské úlety v podobě podivného humoru nebo bláznivých ulítlých akčních scén. Konec vyzněl do ztracena, film si celou dobu hraje na něco co vlastně není. Po traileru ohromné zklamání.