Ecce homo Homolka (1969)

První díl o typické průměrné až podprůměrné české rodince. Oproti těm dalším dílům trochu moc uštěbetanej film, ale jinak hádky a hlášky jsou páteří filmu. Docela slušná satira, nad kterou by se mohla spousta Čechů pozastavit.

Nenávist (2004)

Nudný horor, který trochu vykrádal Kruh. Kromě jedné scény se nikdo nemá šanci ani leknout, natožpak bát. Navíc celý námět nezaujme a nemá ani čím strhnout.

Byl jednou jeden polda (1995)

Nepozvracel jsem se u toho, takže to nebylo tak hrozný. Jinak ale výpot pana Soukupa pobaví minimálně.

Poklad na Stříbrném jezeře (1962)

Jediný Vinnetou, kterého jsem si kdy pustil. Nutno dodat, že hned několikrát. Ač western, tak celkem svižný a zábavný. Ta ústřední dvojka se ale bere moc vážně, se mi zdá.

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

Ačkoli weternový filmy moc nemusím, tak tenhle plynul celkem svižně. Nějak extra mě to nepobavilo, ale sledovat příběh dvou banditů neurazilo a čas při něm celkem utekl. Možná to bylo tím, že nám ho pouštěla naše americká učitelka o nekonečnou dvouhodinovku angličtiny, která aspoň utekla celkem přijatelně ale i tak se musí nechat, že jde o kvalitně natočený film.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Jeden z mála případů, kdy dvojka překoná jedničku. Přesun od Top gunu k Rambovi se povedl, jak jen to šlo. Vysoko nastavená laťka vtipnosti nesklouzla, anopak se vyhoupla o něco výš...stejně tak i laťka šíleností :)

Žhavé výstřely (1991)

Klenot od Abrahamse, spolu s Bláznivými střelami král parodií. Top gun v tomhle filmu dostává pořádný kapky a řada hlášek se vryje pod kůži, až se tomu nechce věřit. Vážná tvář Charlieho Sheena a dalších herců dodává filmu ty správný koule.

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

Poněkud slabší díl, ale jinak stále výborná parodie. Napoprvé budete slzet smíchy, na další podívání to potěší a smát se budete určitě taky. Pokud nejste suchaři :)

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Nejlepší díl Bláznivých střel. No už jenom ten název dává tušit neskutečnou hlínu. Spolu se Žhavými výstřely jde o vládce parodií, kam se hrabou dnešní Scary movie.