Jurský park 3 (2001)

Slabota, která už pobaví diváka jenom ztěží. V podstatě tam jenom předvedli nově objevené dinosaury a pár nově zjištěných věcí, neuměle zapasovaných do příběhu.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Přehlídka toho, co už tu jednou bylo. triky už diváky neměly šanci šokovat svou precizností a opravdovostí...přece jenom vyšla dvojka po 4 letech od jedničky. Příběh je béčkoidní a celý film slouží tak k zábavě na jedno odpoledne.

Jurský park (1993)

Trikově revoluční snímek s úžasnou gradací a katastrofickým nádechem. V době vzniku jsem to neskutečně žral a i dneska to pohladí po duši. Příběh je sice celkem slabší, ale ti dinosauři jsou opravdu jako živí.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Zničující podívaná, obvzláště pro fandy původního Nekonečného příběhu. Místy je to tak stupidní, až mi z toho brní zuby. Ukázkový příklad toho, jak nemá vypadat pokračování, fantasy ani rodinný film.

Nekonečný příběh 2 (1989)

Rapidní pokles dolů v oblasti kvality. Pěkné nápady ztrácí na vyýznamu, když jsou opakovány, místy dokonce i przněny (třeba ten Kamenožroutův fracek). Třetím dílem se ale zjistilo, že může být hůř...mnohem hůř...

Nekonečný příběh (1984)

Netradiční fantasy nálož s ujetými, ale fungujícími nápady. Skvělý příběh s výbornými dětskými herci a na svou dobu velmi slušnými triky. Není se čemu divit, že se z toho taky tak nějak stal kult.

Rodinná pouta (2004) (seriál) odpad!

Bylo jenom otázkou času, kdy se nějaký český tvůrce sníží k natočení telenovely. Tolikrát se k tomu schylovalo a tolik režisérů se k tomu už blížilo, až se to stalo nemilosrdnou skutečností... Lze to brát jako jedno ze znamení apokalypsy pro české diváky.

Ulice (2005) (seriál) odpad!

Splašky. Další kousek z neubývající a nekonečné hromady nicneříkajích a plytkých seriálů bez nápadu. Nuda. Pokud máte chuť zabít čas naprosto neužitečným a neobohacujícím způsobem, je pro vás Ulice ta pravá volba. Hnus. Každopádně nevidím ani jeden klad v neustálé výrobě takovýchto věcí. Bída.

Schindlerův seznam (1993)

Pěkný film o holoaustu a koncentrácích, Spielberg si opravdu vyhrál a všichni odvedli dobrou práci. Akorát mi vadí, že to se mnou emočně ani ždibeček nepohlo a představoval bych si tam více šokujích zážitků tehdejších vězňů. Skoro nic z nich tam totiž nebylo. Jinak ale opravdu výborný film.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

Natahovaná pindovina (doslova) ze života běžných a nudných. Scénáristka (určitě jde o nějakou přecitlivělou čtyřicátnici) už neví, čím by zamotala osudy těch figur, co se po seríálu plouží a předstírají, že hrají. Obětovat čas tomuto seriálu je jako si ten život krájet a házet do kanálu.