Poloviční šance (1998)

Hodně oddechová věc s dvěma zábavnými staříky, kteří kdysi bývali nenapravitelnými sukničkáři. Vtip je spíš moderní, ne moc situační jako za času vrcholného Belmonda, akce přiměřená. Pohodička 70 %

Uprchlík (1993)

Klasika útěkářského a konspiračního žánru, ve které se Ford za celý snímek nezastaví a nezastaví. I po letech čertovsky napínavá věc. 85 %

Tři dny ke svobodě (2010)

Řemeslně skoro dokonalý thriller s opět výborným Russellem Crowem, který za celý film takřka neslezl z plátna. Celkové tempo filmu nabírá v druhé části pekelné tempo, o osudu hlavních hrdinů není zdaleka rozhodnuto (SPOILER!!! i když pozorný divák může tušit už před finálem.... KONEC SPOILERU!!!), každý další herec přesně splňuje podmínky a úlohu role. Minirolička pro Neesona je pochopitelná, i když Liama není nikdy dost. Každopádně výtečný remake, který překonává i originál. 85 %

Krok za krokem (1991) (seriál)

Pokud pominu každodílné povinné rodinné poučení, tak to byla velká zábava s neskutečným Kouďákem

Nezastavitelný (2010)

Adrenalinová jednohubka, ve které každý hraje to, na co jsme u něj zvyklí. Denzel je stále stejný už několik desítek let, další charaktery jsou stejné jako v několika jiných Tonyho filmech. Přesto je to velice zábavný film, který jde přímo na věc, útočí na pudy a na solar. Akce výborně nasnímaná, kamera taky dobrá, scénář klasický a sem tam tupý, ale přesto výborná věc. Druhé "vláčky" už se Tonymu povedly. 80 %

Rychlejší (2010)

Nečekaně nudný film s hodně přehrávajícím Rockem, absolutně zbytečnou vedlejší linkou s "Killerem", špatným B.B.Thorntonem, opuchlou Bloodgood, vrásčitou Gugino a celkově přehlídkou bídných výkonů, špatného scénaře a nelogičností. Bohužel z A-filmu spadl po shlédnutí Faster do kategorie B-filmu a rozhodně ne povedených! Trochu to zachraňuje kamera a některé scény, jinak bída. 40 %

Na doraz (2010)

Slabší odvar Pařby ve Vegas s velice nesourodou hereckou dvojicí, která postrádala chemii. Hlavně Downey jr. se rozhodně ve snaze nepřetrhl, někdo jiný by byl možná vhodnější. Vtipné nápady a gagy jsou zde prezentovány s menší kadencí i úderností, spousta známých tváří v epizodních rolích film taktéž nějak neposouvá. Abych ale nebyl pouze negativní, celý film příjemně plyne dál a rozhodně neurazí. 65 %

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Klasika a snad nejslavnější (a nejlepší) film žánru dobrodružných filmů. Ford s Connerym jsou báječná dvojka, příběh vynikající, scéna s Hitlerem neskutečně geniální, prostě tolik superlativů se mi dere na jazyk, že je to až neuvěřitelné. Škoda, že filmy tohoto typu (a kvality) už se ezkou řádku let nedělají. 100 %

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Zábavná týmovka, která je hodně svěží a výborná ve svém hereckém obsazení. Farrell zase září kudy chodí, zkušený SLJ vede tým se vší chutí, i záporáci jsou dobře ztvárněni. Trošku čitelný příběh je nahrazen dobře natočenou akcí. Dobře odvedené řemeslo. 75 %

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Veskrze průměrný film s docela dobrým Hanksem, ale otravnou Roberts, které jižanská žena opravdu nesvědčí. Celkově je to vedeno v odlehčeném tónu, i samotné problémy netíží skrze obrazovku, jsou jenom pohaněči příběhu. 70 %