9. rota (2005)

povodne som chcel dat len 2 hviezdy ,ale za skvelu kameru a predovsektym mam slabost pre MI-24 a Kaťuše ;) skoda mohlo to byt lepsie nieco mi tam proste chybalo mozno lepsia hudba, lepsie tempo filmu neviem, ale konecne pohlad na valku aj z inej strany ako je ta americka :)

Síly temna (2006)

Nikdy by ma nenapadlo, že Harlinovi dám niekedy len jednu hviezdičku hoc pri formule som mal na mále :) ,ale tu sa inak nedalo a aj ta jedna je možno ešte priveľa, nikdy by ma nenapadlo ,že režisér jedného z mojich najobľúbenejších filmov Die Hard 2 takto klesne. Niekedy som mal pocit ,že sa pozerám na Beverly Hills 90210 mixovaný s Harrym Potterom a nie film od Harlina. No aspoň už viem čo znamená význam totálny úpadok.

Superpoldové (2001)

ak clovek pri tom nepouziva mozog tak je to super zabava ;) nie vzdy treba mat oscarovy scenar nekdy si proste musi dat aj rozum pauzu a dobre sa pobavit na totalnej hluposti a tento film je preto ako stvoreny ;) (totalny reset rozumneho myslenia)

D-Tox (2002)

tak to bol ozaj des a tak som sa vcelku tesil na tento film oto bolo sklamanie vacsie. Ked uz aj ja som prisiel hned na zaciatku kto je vrah (az sa mi to zdalo tak jednoduche ,ze som si povedal ,ze v tom bude musiet byt nejaky hacik a cuduj sa nebol) tak to je uz co povedat :D . Atmosfera nulova, filmove postavy deto a hudbu ani radsej zmienovat nebudem ;) No Sylvester by mal asi nasledovat svojho kamarada Arnieho a ist asi do politiky tam by mu to slo asi lepsie :)

Off Centre (2001) (seriál)

no mozno to bude zniet divne ,ale ja tento serial zboznujem ;) neviem cim to je mozno len jednou formulkou "Chau Rules" :D)) .Skoda ,ze nebolo natocenych viac serii.

Na plný plyn (2003)

tak neviem to naozaj nik nedokáže nakrútiť poriadny film na tému závady na okruhoch ? som myslel, že Harlinova "formula" je dosť zlá, ale toto je ešte o niečo horšie :( je síce pekne sa pozerať na super autá aj na tie všetky babenky, ale to je akurát tak všetko :( zatial najlepšie čo som videl na túto tému sú auta od Pixaru :D

Pod hladinou (2005)

tak neviem nebolo to už niekde ? zimná tajomná krajina, tajuplná univerzita, ktorá podporuje malé a nudné mestečko, záhadna mrtvola a celková ta atmosféra ? zdá sa mi to, alebo je to ozaj akási nepodarená purpurová rieka po kanadsku ? :)

Stav obležení (1998)

Skvelý thriller ,ktorý zostal tak troška zabudnutý možno keby sa tento film dostal do kín po 11.septembri bol by z neho obrovsky hit. Ak majú amíci z niečoho strach tak je to práve terorizmus a tento film presne odráža stav Ameriky vs. Islam. D. Washington v úlohe agenta FBI je ako vždy bezchybný

Všichni starostovi muži (1996) (seriál)

Tak pre mňa je tento seriál NO.1 medzi všetkými. Nenásilný inteligentný humor ,ktorý ma vždy rozveselí a pobaví tak ako žiaden iný seriál či komédia. Pre mňa je úloha Mike Flaghertyho v podaní skvelého M.J.Foxa tou životnou a nie Marty McFly z Návratu do budúcnosti ;)

Skála (1996)

Skvelé, skvelé a znovu skvelé najlepší akčný film (pre mňa naj film vôbec) perfektný po vizuálnej stránke (scéna keď Conneryho berú z jeho cely v reťazoch je priam dokonalá), hudba od Zimmera je bezchybná (najlepší soundtrack od Zimmera), skvelé herecké výkony a skvelá réžia (jeden z mála filmov, kde mi ten amerikanizmus od Baya vôbec nevadí). Film plný akcie úvodnú dojímavú ohnivú scénu strieda prepadnutie muničného skladu, potom tu máme naháňačku uprostred San Franciska (Ferrari vs. Hummer vs. električka) pak napätie v kanáloch a na záver stíhačkové vyvrcholenie proste film pri ktorom sa ani na sekundu nenudíte ! Škoda, že sa už takéto akčné filmy netočia zlaté dobré 90-roky.