Agora (2009)

Nechápu, kdo na Agoru mohl dobrovolně dát 70 mega, protože popcorňák se opravdu nekoná. Zajímavý náboženský "melting pot" v pěkných historických kulisách, zase jsem o něco vzdělanější. Rachel Weisz jako frigidní Hypatia standardně dobrá (tzn. fanoušci jí zase budou vynášet), ale pokud někdo září, tak je to herecký nováček Oscar Isaac, který dodává potřebné emoce. P.S. dzej dzej má bod za vynikajicí komentář

Vlkodlak (2010)

Nebýt akčních brutálních krvavých scén, byla by to sračka, takhle je to jen poloviční celkem koukatelná sračka s nevyužitými herci, jedním výplňovým dialogem za druhým a pěknými závěrečnými titulky. Podívat se a zapomenout. 50%.

Rec 2 (2009)

Drzejší, brutálnější a černohumornější. Místo keců a nějakého budování napětí drsná akce. Já se bavil víc než u jedničky, takže to můžu vyšroubovat na to čtyřhvězdí. Stejný odklon od jedničky jaký udělal Cameron ve dvojce Vetřelců.

Fantastický pan Lišák (2009)

Je to divné, je to nápadité, je to božsky ohudbené (Desplatovy perfektně sedící variace na Morriconeho), je to vlastně fantastické. A hrajou tam Rolling Stones. Opakované projekce v budoucnu jisté. P.S. Scéna s vlkem v Lišákovi je stejně magická jako scéna s vlkem v Collateral, pro mě dechberoucí okamžik.

Van Diemen's Land (2009)

Má to koule. Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že to vypnu s tím, že tyhle pocity při filmu opravdu zažívat nemusím, ale nakonec právě tuhle nepříjemnou pichlavost musím ocenit. Na běžný drsný survival pro masy to je moc nedějové, nepříjemné a málo excesivní (žádné detailní záběry) a na artovou blitku o ničem/s výpovědí (vyberte si) zase přiliš syrové. Výborná práce s tichem, ostatně ten tagline k filmu je jeden z nejvýstižnějších, co jsem četl - Hunger is a strange silence. -- Pokud bych to měl aspoň pro představu k něčemu přirovnat, tak několikrát znásobte nepříjemnost Hillcoatova Proposition a uberte děj. Výborná pocitovka. 70%. P.S. Chtělo by to plátno, samé celky a polocelky. P.P.S. Tak hodinu po skončení mám z filmu v hlavě čím dál lepší dojem. Jsem zvědavý na další názory

Hrozba v poušti (2008)

Uberte z Predátora (jednotka v nehostinném prostředí) osobité cool charaktery a přidejte amatérský doku-styl Záhady Blair Witch. Chtělo by to doladit spoustu věcí, ale ta znepokojivá atmosféra a beznaděj tam ke konci je a dost silná.

Rukama nohama (2006)

"Vážná komedie" o trenérovi taekwonda, která podobně jako Observe And Report vlastně zas až tolik komedií není a obsahuje dost vážných okamžiků. No-Budget projekt točený na "šestnáctku" (tzn. home-video look) stojí na osobité hlavní postavě (výborný Danny McBride) a sympatické žánrové neukotvenosti ("jako ze života"), což jsou stejné aspekty, které jsem ocenil i v následujícím filmu Jodyho Hilla. 70%.

Železný obr (1999)

První animák, který mě rozbrečel.

Skrytý (2009)

Našlápnuto je na velké věci, ale jako vždy ... scénář. Atmosféru vytváří Pål Øie hutnou, musím dát opatrně palec nahoru.